Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру - Будівельні терміни
Понеділок, 03.06.2013, 10:42
Приветствую Вас Гість | RSS

ДОВІДНИК БУДІВЕЛЬНИХ ТЕРМІНІВАбразивний інструмент
Інструмент, виготовлений з абразивних матеріалів. Випускається у вигляді шліфувальних кругів, брусків, стрічок і т. д.

Абразиви
Речовини, що володіють високою твердістю (алмаз, корунд, наждак, карбід кремнію та ін.) Використовуються для механічної обробки (шліфування, полірування) поверхонь різних матеріалів. Мають різну твердість, форму, розміри зерен і абразивну здатність.

Аглопорит
Штучний пористий заповнювач для легких бетонів - продукт дроблення шихти, виготовленої методом агломерації (спікання) з глинистих порід або гліносодержащіх відходів добувної промисловості. Застосовується для виробництва аглопорітобетона.

Адгезія
Здатність зчеплення двох різнорідних тіл на молекулярному рівні.

Азер
Штучний заповнювач для легких бетонів. Являє собою кулясті скловидні пористі частинки діаметром 5-40 мм. Застосовується також в якості теплоізоляційного засипання.

Акустичні матеріали
Матеріали, застосовувані для захисту від шуму в конструкціях будівель різного призначення. Підрозділяються на звукопоглинальні і звукоізоляційні. Виготовляються у вигляді матів, плит, блоків, вати або сипучих речовин (керамзит, спучений перліт).

Алебастр
Продукт випалу природного гіпсу при температурі 120-170 град. С. У будівництві застосовують у вигляді порошку тонкого помелу.

Ангідрит
Сульфат кальцію. У природі - мінерал або осадова гірська порода, в основному складається з цього мінералу. Розчинна, нерозчинний і високотемпературний ангідриту є компонентами гіпсових і ангідритових в'яжучих речовин (ангідритного цемент, оздоблювальний ангідритного цемент, високообжіговий гіпс). Використовується в якості виробного каменю.

Ангоб
Тонкий шар глини, що покриває поверхню керамічного виробу в цілях поліпшення його зовнішнього вигляду. Ангоб мав широке поширення в античному керамічному виробництві. На Русі гончарі називали таке покриття <побілити>.

Андезит
Вулканічна гірська порода, що складається в основному з плагіоклазу і одного або декількох кольорових мінералів. Застосовується для виготовлення кислототривких матеріалів.

Анкер (анкерний болт)
Кріпильна деталь, призначена для з'єднання різних будівельних виробів і конструкцій, а також кріплення обладнання. Термін "анкер" застосовується також в сенсі "промежуточеная деталь" (анкерна зв'язок, анкерна плита).

Антик
Твори мистецтва античної епохи - кераміка, вази, скульптура і т. п.

Антипірени
Речовини, що оберігають деревину та інші матеріали органічного походження від займання і самостійного горіння. Містять сповільнювачі горіння (фосфати амонію, бура, хлористий амоній), сіпергісти (речовини, що підсилюють дію основного сповільнювача) та стабілізатори, що обмежують витрата сповільнювача.

Антисептики
Речовини, що застосовуються для запобігання будівельних матеріалів органічного походження від біопошкоджень (дії бактерій, грибів та ін)

Антифризи
Охолоджуюча рідина для двигунів внутрішнього згоряння. Являє собою суміш води з етиленгліколем. В залежності від марки має температуру замерзання -40 або -65 град. С. Антифризи різних марок відрізняються також за кольором.

Античні лаки
Різновид ангобів. При випаленні вироби в окислювальному середовищі відстій білої глини дозволяє отримати білий колір, за наявності в глині ​​оксидів заліза - червоний. При відновному випалюванні обидва склади дають чорний колір. Використовуються для Вазова живопису. В античному світі широко застосовувалися для розпису і суцільного покриття керамічних виробів.

Арболіт
Різновид легкого бетону, заповнювачем в якому є різної крупності частинки рослинного походження, а в'яжучим - цемент, будівельний гіпс і т. д. За призначенням підрозділяють на теплоізоляційний і конструкційно-теплоізоляційний.

Арктіліт
Шаруватий пластик, який представляє собою чергування шарів березового шпону, тканини та металевої сітки. Склеювання шарів здійснюється за допомогою фенолформальдегидной смоли. Застосовується в суднобудуванні.

Арматура
Складова частина залізобетонної конструкції, призначена для сприйняття розтягуючих зусиль. Зазвичай застосовують сталеву арматуру, в деяких випадках - неметалічну.

Армоцемента
Дрібнозернистий бетон, в масі якого рівномірно розподілені дротяні сталеві сітки. Одночасно може бути присутнім і стрижнева або дротяна арматура. З армоцемента можна виготовляти тонкостінні елементи (річкові та морські судна, дебаркадери, резервуари, труби).

Азбест
Мінерали класу силікатів легко розщеплюються на тонкі міцні волокна. Найбільше промислове значення має хризотил-азбест. Використовується при виробництві азбоцементних листів, труб і інших будівельних матеріалів.

Асбозуріт
Теплоізоляційний матеріал, що складається з діатоміту (70-85%) і азбестового волокна (15-30%).

Асбоцемент
Матеріал, що складається з затверділого портландцементу і волокон азбесту, що виконують функцію дискретної арматури. Наявність волокон азбесту збільшує міцність матеріалу і знижує його теплопровідність.

Асфальт
Штучне чи природне органічне в'яжуче.

Асфальтобетон
Будівельний матеріал, що отримується в результаті затвердіння ущільненої суміші мінеральних наповнювачів (щебеню, піску, тонкоизмельченного мінерального порошку) з органічним в'яжучим (бітумом або дьогтем). Застосовується головним чином для будівництва доріг, а також для влаштування підлог у промислових будинках.

Базальт
Темна вулканічна гірська порода, що складається з щільної або дуже дрібнозернистої маси, але може містити порфірову виділення. Добре полірується. Використовується в якості бутового каменю, наповнювача для бетонів, для мощення вулиць, при виробництві литих кам'яних виробів.

Балка
Горизонтальна несуча конструкція будівель і споруд, що має опору в двох або більше точках. Балка, що перекриває один проліт і що має дві опори, називається розрізної. Балка, що перекриває кілька прольотів і має декілька опор, називається нерозрізний багатопролітної.

Балюстрада
Огорожа дахів, сходів, галерей, балконів у вигляді поручнів з невисокими фігурними стійками (балясинами).

Балясини
Елементи огороджувальних конструкцій сходів, балконів, терас, що підтримують перила.

Бензин
Продукт перегонки нафти, що представляє собою суміш легких вуглеводнів з температурою кипіння від 30 до 205 град. С. Застосовується як паливо для карбюраторних двигунів і як розчинник.

Бетони
Група будівельних матеріалів, що представляє собою штучний камінь, що складається із затверділої суміші в'яжучих речовин (цемент, бітум і т. д.), води, заповнювачів (пісок, гравій, щебінь, шлак) і різних добавок. За призначенням бетони підрозділяються на конструкційні і спеціальні. За середньої щільності - на особливо важкі (понад 2500 кг / см куб.), Важкі (1200-2200), легкі (600-1200) і особливо легкі (до 500 кг / см куб.). Бетони підрозділяються також за видом в'яжучого, структурі, виду заповнювачів. По міцності на стиск виділяють марки бетону: важкого - 100, 150, 200, 250, 300, 400, 500, 600, 700, 800; легкого - 25, 35, 50, 75, 100, 150, 200, 300, 400.

Бетони конструкційні
Застосовуються в несучих і огороджувальних конструкціях будівель і споруд. До них відносяться важкі бетони (СР пл. 2200-2500 кг / см куб.), Легкі (1200-2000) і комірчасті (600-1000).

Бетони спеціальні
Теплоізоляційні, жаростійкі, хімічно стійкі, радіаційно-захисні, декоративні та ін Використовуються в конструкціях, що працюють в особливих умовах.

Бітуми
Природні або штучні тверді або рідкі водорозчинні органічні речовини, що складаються з суміші високомолекулярних вуглеводнів та їх похідних, що містять кисень, сірку, азот і комплексні сполуки металів. Застосовуються в дорожньому і житловому будівництві, лакофарбової та хімічної промисловості.

Блоки бетонні
Вироби з бетону масою від десятків кілограмів до кількох тонн. Виготовляються з важких, полегшених і легких бетонів. За призначенням поділяються на фундаментні, цокольні і станів. Для зниження маси і теплопровідності часто випускаються пустотними або дірчастими. Найбільш часто порожнечі мають форму щілин, які розташовані уздовж або поперек блоку.

Блоки керамічні
Штучні пустотілі керамічні вироби щільністю 1100-1300 кг / м куб .. Обсяг пустот складає 15-40%, водопоглинання 6-14%, морозостійкість не менше 25 циклів. Випускаються різних типорозмірів: для кладки стін, перегородок, перекриттів, огороджень і т. д. Основні розміри 250х120х140, 250х220х250 і 320х100х140.

Бойлер
Пристрій для отримання гарячої води за допомогою пари, що проходить по трубах, розташованим всередині резервуара.
Бутовий камінь, бут
Будівельний камінь, одержуваний при підриванні покладів суцільних порід, таких як граніт, щільний вапняк, піщаник та ін Застосовується для зведення фундаментів, підпірних стінок, огорож і т. п.

Вальма
Скат шатрового даху, що має трикутну форму і розташований з торцевої сторони будівлі.

Вальмовая або шатровий дах
Дах прямокутного будівлі, що має чотири скати, два з яких - трапецієподібні (по довгих скатах), два - трикутні (по коротких скатам).

Вата мінеральна
Теплоізоляційний матеріал у вигляді слабо ущільненої маси склоподібних волокон. Отримують з силікатних розплавів на основі доменних шлаків, а також з сумішей осадових (мергель, доломіт, вапняк) і вивержених (діабаз, базальт, порфірит і т. д.) гірських порід.

Вата скляна
Пухкий матеріал, що складається з переплетених між собою тонких скляних волокон. Сировиною для одержання служать кварцовий пісок, вапняк, кальцинована сода. Використовується для виготовлення теплоізоляційних матеріалів.

Веранда
Засклена неопалювана прибудова до будинку дачного типу. У більшості випадків одноповерхова.

Вермикуліт спучений
Матеріал, одержуваний шляхом подрібнення і короткочасного випалу в печах природного вермикуліту. Застосовують для теплоізоляційних засипок, при виробництві штучних теплоізоляційних виробів, як заповнювач для вермікулітбетонов і добавок в декоративні штукатурні розчини.

Віадук
Споруда мостового типу, призначене для подолання наведених перешкод - ущелин, ярів, доріг, залізничних колій і т. п.

Вібропресування
Спосіб ущільнення бетонної суміші шляхом додатка до неї вібраційних навантажень і статичного тиску.

Вітраж
Вставлена ​​у віконний або дверний проріз, або в самостійну раму декоративна композиція, виконана з шматків (у більшості випадків різнокольорового) скла. У сучасній архітектурі - обширне засклення фасаду великорозмірними стеклами, закріпленими в металевих рамах.

Вологість
Величина, що показує відносне (рідше абсолютна) вміст вологи в матеріалі, визначене по відношенню до маси сухого матеріалу і виражена у відсотках.

Водонепроникність
Здатність матеріалу не пропускати воду до досягнення одностороннім гідростатичним тиском певної величини.

Водопроникність
Фізична характеристика. Вимірюється коефіцієнтом фільтрації, тобто кількістю води (в м куб.) Пройшли протягом 1 години через обсяг рівний 1 м куб. при різниці тисків, встановленої стандартом для даного матеріалу.

Повсть будівельний
Рулонний теплоізоляційний матеріал, виготовляється з низькосортної вовни, рослинних волокон і клею. Використовується для теплоізоляції різного устаткування, трубопроводів і т. п.

Волоковое вікно
Невелике вікно, вирубане в двох розташованих один над одним колодах дерев'яного зрубу. Зсередини закривається (заволікається) тесової засувкою, виконаної з дошки.

Восьмерик
Бревенчатий восьмигранний зруб. В дерев'яній архітектурі - конструктивне рішення переходу від кубічного об'єму споруди до купола.

Вулканіт
Штучний теплоізоляційний матеріал, що складається з азбесту, діятимуть і вапна.

В'яжучі речовини
Речовини, що виконують функцію цементуючого компонента. За походженням можуть бути як органічними, так і неорганічними.

В'язкі повітряні
Група в'яжучих речовин (вапно повітряна гашене, вапно мелене негашене, гіпсові в'яжучі, магнезіальні, розчинне скло), які здатні твердіти, набирати міцність і зберігати її тільки на повітрі.

В'язкі гідравлічні
Найчисленніша група в'яжучих. Здатні тверднути і зберігати твердість на повітрі і у воді. До них відносяться вапно гідравлічне, романцемент, портландцемент і деякі інші матеріали.

Габро
Високоміцний стійкий до вивітрювання будівельний матеріал - магматична гірська порода чорного або темно-зеленого кольору (зустрічається плямисте забарвлення). У вигляді полірованих плит використовується для облицювання фасадів будівель.

Гажа
Пухкі відклади озерно-болотних водойм, що складаються з вуглекислого кальцію. Можуть містити домішка глини. Застосовується для виробництва цементу, вапна, для вапнування грунтів.

Газобетон
Різновид комірчастого бетону, що отримується з суміші в'яжучого, піску і води з газоутворюючих добавками. В якості в'яжучого застосовують портландцемент. Газоутворювачем, як правило, служить алюмінієва пудра. При введенні її в суміш відбувається реакція з вапном або лугом, в результаті якої виділяється водень.

Галерея
Критий прохід, розташований по зовнішньому периметру будівлі, що спирається на несучі стіни, колони, аркади.

Галерея висяча
Галерея, підтримувана консольними випусками з будівлі.

Ганчев
В'яжучий матеріал, вживаний в штукатурних розчинах. Виходить шляхом випалу природної суміші гіпсу з глиною.

Гідрофобність
Здатність матеріалу не змочуватися водою.

Гіпс
Мінерал - водний сульфат кальцію, а також осадова гірська порода, що складається в основному з цього мінералу. Застосовується при виробництві в'яжучих речовин, штукатурного гіпсу, естрихгіпс, гіпсовий цемент, а також для отримання сірчаної кислоти.

Глазур
Тонкий склоподібний шар на поверхні керамічних виробів, що утворюється за рахунок розплавлення і подальшого застигання спеціально нанесеною керамічної маси певного складу. Покращує фізико-хімічні та декоративні якості виробу, сприяє збільшенню його механічної міцності, хімічної стійкості, довговічності, підвищує його експлуатаційні якості.

Гліеж
Глина, обпалена в результаті підземного горіння вугільних пластів. Застосовується при виробництві силікатних цементів, де її вміст може досягати 50%.

Глини
Осадові гірські породи, в основному складаються з глинистих мінералів. Володіють пластичністю - при замішуванні з водою утворюють в'язке тісто, яке при висиханні зберігає надану форму. Використовуються для виробництва кераміки, вогнетривів, як адсорбенти, а також для виготовлення кладок пічних розчинів.

Глуха різьба
Ненаскрізна різьба, виконана в масиві деревини, розрахована на сприйняття рельєфу при сонячному освітленні або спеціальної підсвічуванню.

Гравій
Природний або штучний матеріал, що представляє собою окатанниє зерна розміром 5-70 мм і гладку поверхню.

Граніти
Повнокристалічна равномернозерністие або порфироподібна гірські породи, що складаються з кварцу, польового шпату і темноцветних мінералів. Володіють високою твердістю. Використовуються в якості декоративного облицювального матеріалу, як заповнювач для бетонів, у вигляді кислототривкої облицювання.

Грунтовки
Склади, що наносяться першим шаром на підготовлену до фарбування поверхню для зменшення її пористості і забезпечення необхідної адгезії лакофарбового покриття. Від офарблюючих складів відрізняються меншим вмістом пігментів.

Двері помилкова
Облицьований лиштвою закладений дверний отвір, який утворює неглибоку нішу.

Двійня (трійня)
Дерев'яна споруда, яка об'єднує в одну групу два (три) зрубу з самостійними несиметричними двосхилими дахами.

Діабаз
Повнокристалічна дрібнозерниста вулканічна гірська порода чорного кольору. Володіє високою твердістю і міцністю на стиск. Застосовується для мощення вулиць і при виробництві литих кам'яних виробів.

Діатоміт
Пухка або зцементована кремениста гірська порода білого, світло-сірого або жовтуватого кольору. Більш ніж на 50% складається з панцирів діатомей. Діатоміти володіють великою пористістю, малою щільністю (не тонуть у воді), адсорбційними і теплоізоляційними властивостями. Кислотостойкий, вогнетривкі.

Дранка, гонт
Дерев'яна тріска, що застосовувалася для покрівлі дахів. В деякій мірі попередниця черепиці.

Димнікі
Верхня надкровельная частина пічної димової труби.

Дюбель
Кріпильний виріб. Призначено для закріплення в твердих суцільних стінових або стельових матеріалах. Принцип кріплення: тертя, що виникає за рахунок розпору дюбеля при установці в нього шурупа або гвинта, що створює утримуючу силу.

Єгипетський трикутник
Прямокутний трикутник із співвідношенням сторін 3:4:5. Сума зазначених чисел (3 +4 +5 = 12) з давніх часів використовувалася як одиниця кратності при побудові прямих кутів за допомогою мотузки, розміченій вузлами на 3/12 і 7/12 її довжини. Застосовувався в архітектурі середніх століть для побудови схем пропорційності.

Жалюзі
Світлозахисні штори, що складаються з горизонтальних чи вертикальних непрозорих пластикових або металевих пластин, що обертаються на осі.

Паркан
Глуха огорожа, як правило, вище людського зросту.

Забір кам'яний
Зведена на відповідному фундаменті стіна, викладена з бутового каменю, цегли, цегельних або бетонних блоків, посилена на певній відстані стовпами з того ж матеріалу. У ряді випадків має цоколь по низу і карниз по верху.

Заворіна
Різновид засува, що представляє собою перекладину (як правило, дерев'яну), якою зсередини закладаються ворота.

Замок, замковий камінь
Завершальний звід або арку верхній центральний камінь. Являє собою клиновидний блок або цегла, кілька виступаючий з площини.

Заплот, заплотная огорожа
Паркан, що представляє собою суцільну дерев'яну огорожу з колод або тесу.

Золотий перетин
Принцип Золотого перетину спрадавна використовується при знаходженні максимально врівноважених пропорцій між архітектурними частинами будівель або частинами архітектурних споруд. Полягає в наступному: розподіл цілого на дві нерівні частини пропорційно в тому випадку, коли менша частина - <мінор> (приблизно 38%), відноситься до більшої частини - <майор> (приблизно 62%), так, як велика (<майор> ) до цілого і навпаки.

Вапняки
Осадові гірські породи, що складаються головним чином з кальциту. Можуть містити різні домішки (уламкових часток, органічних сполук та ін) Назва дається в залежності від особливостей що складають його компонентів. Широко застосовуються в будівництві (як облицювальний камінь, для виробництва вапна і т. д.), скляної промисловості, металургії (флюси).

Вапно повітряна
Повітряне в'яжучий, одержуване шляхом випалу дроблених ізвестковістих порід (вапняку, крейди, черепашнику і т. д.), що містять не більше 6% глинистих компонентів. Одержувана вапно носить назву комової, а після подрібнення - меленої.

Вапно гашене
Вапно гідратне, вапно пушонка. Отримують з комової або меленої вапна шляхом гашеніея її водою. Якщо кількість води становить 60-80% від маси вапна, грудки розпадаються на тонкодисперсні частинки і утворюється вапно пушонка. При подальшому розведенні водою отримують відповідно вапняне тісто і вапняне молоко. Застосовується для приготування кладок і штукатурних розчинів, а також у бетонах невисоких марок, використовуваних у сухих умовах. Вапно пушонка використовується для готування сухих сумішей.

Вапно гідравлічне
Гідравлічне в'язка. Отримують шляхом випалу мергелистих вапняків (містять до 20% глинистих компонентів). Застосовується для приготування кладок і штукатурних розчинів і бетонів невисокої міцності, використовуваних у вологих умовах.

Вапно кипелка
Мелена негашене вапно. Виходить при механічному подрібненні комової вапна. При взаємодії її з водою виділяється значна кількість тепла.

Кахлі
Декоративні плитки з обпаленої глини, вкриті кольоровою глазур'ю. Сформовані кахлі висушують, а потім обпалюють при температурі до 1150 град. С. Можуть бути гладкими або рельєфними, покритими глазур'ю (майолікові), або неглазурованими (теракотові).

Імпост
Завершальна частина колони або стіни, що має вигляд полички або фігурного карниза, що є опорою для вишерасположенной арки. Перемичка над віконним або дверним отвором того ж призначення.

Інсоляція
Ступінь освітленості сонячним світлом будинків, споруд та їх внутрішніх приміщень.

Інтарсія
Декоративно-прикладне мистецтво - врізання в основний масив деревини дерев'яних пластинок іншого кольору або пластинок з іншого матеріалу (бронзи, кістки, перламутру і т. п.).

Інцерт
Облицювання бетонних поверхонь природними або штучними каменями неправильної форми.

Камінь бутовий
Шматки природного каменю розміром 150-500 мм. Може бути рваним або плітняковим. Застосовують для влаштування фундаментів, кладки стін деяких споруд, відсипання або бетонування певних частин гідротехнічних споруд.

Камінь керамічний
Пустотілий будівельний матеріал виготовляється з глинистої сировини з різними добавками. Відрізняється від цегли дещо більшими розмірами. За середньої щільності підрозділяється на ефективні (не більше 1450 кг / м куб.) І умовно ефективні (1450-1600 кг / м куб.). Розрізняється також по марці, густини і морозостійкості.

Камін
Відкрите вогнище, призначений для обігріву приміщення. До основним частинам каміна відносяться: паливник - ніша, в якій відбувається згорання палива; під - свого роду колосник, на який укладають паливо; димохід - димар, що відводить продукти згорання; зольник - висувна металева ємність для збору золи. Камін володіє малим ККД (5-20%), тому має в основному декоративне значення. До позитивних якостей каміна можна віднести посилену витяжку кімнатного повітря, що добре вентилює приміщення.

Канефори
Органічно вписане в архітектуру будинку скульптурне зображення жіночої фігури, відіграватиме конструктивну роль - виконує функції колони.

Каннелюри
Жолобки різної форми, вертикально розташовані на стовбурі колони або пілястри.

Капітель
Конструктивно - верхня частина вертикальної опори (стійки, колони, пілястри), що сприймає навантаження від горизонтальних балок перекриття. З античної архітектури відомі чотири основних типи: доричний, іонічний, коринфська і, що є з'єднанням останніх двох - композитна капітелі.

Каре
Квадратне в плані будинок з прямокутним внутрішнім подвір'ям.

Кахель
Облицювальна керамічна плитка.

Квадр
Обтесав кам'яний блок, що має форму прямокутного паралелепіпеда - елемент кам'яної стіни.

Квартал
Обмежена з чотирьох сторін вулицями частина забудованої території населеного пункту, що припускає цілісність архітектурного задуму і дотримання економічних протипожежних та санітарно-гігієнічних вимог.

Кварцити
Щільні і міцні зернисті гірські породи, що складаються майже повністю з кремнезему. Використовуються як будівельний камінь, абразивний і кислототривкий матеріал, у вигляді флюсу в металургії і для виробництва вогнетривкої цегли.

Керамзит
Штучний заповнювач для легких бетонів (керамзитобетон). Виходить в результаті спучування гранул легкоплавких глинистих порід при їх випалі. Випускається у вигляді щебеня або гравію діаметром 5-40 мм. Крім того, використовується в якості теплоізоляційного засипання.

Кераміка
Матеріали та вироби з мінеральної сировини (глини), отримані шляхом випалення при високих температурах.

Керамічна плитка для підлог, метласька плитка
Обпалені до спікання плитки з глини з додаванням фарбників. Лицьова сторона може бути рифленою, гладкою, з вдавленим малюнком і т. п. Укладається на цементно-піщану стяжку або спеціальні мастики. Назва <метласька плитка> сталося від найменування німецького міста Мітлах, в якому було організовано перше промислове виробництво.

Керамічна плитка облицювальна
Обпалені до спікання плитки, застосовувані для облицювання стін. Розрізняють порцелянові, фаянсові і гончарні плитки. Лицьова сторона має рифлену покриту глазур'ю поверхню, внутрішня - насічку для кращого зчеплення з розчином або мастикою.

Гас
Продукт перегонки важких нафтопродуктів. Являє собою суміш вуглеводнів з температурою кипіння 110-320 град. С. Застосовується як паливо та як розчинник.

Цегла керамічна
Кам'яний штучний порожнистий або повнотіла будівельний матеріал правильної форми, що виготовляється з глинистої сировини шляхом випалу. Підрозділяється на марки по міцності (від 75 до 300) і морозостійкості (від 15 до 50). По теплотехнічних властивостях і щільності виділяють ефективний (1450 кг / м куб.), Умовно ефективний (1450-1600) і звичайний цегла (понад 1600).

Цегла керамічна двошаровий
Облицювальна цегла, тонкий (3-5 мм) зовнішній шар якого складається з глин купують при випаленні рожево-бежевий відтінок. Тіло такої цегли складається зі звичайних глин, що застосовуються для виробництва червоної керамічної цегли. Має й іншу назву: цегла ангобірованний.

Цегла клінкерна
Керамічний будівельний матеріал, виготовлений з глинистої сировини і обпалений до повного спікання. Використовується для мощення.

Цегла лекальну
Виготовлений за спеціальною малюнкам і витесаний за лекалом цегла, застосовуваний для декоративної обробки карнизів, кутів, арок. Професійною мовою мулярів - штучний набір.

Цегла силікатна
Будівельний матеріал, що виготовляється з суміші кварцового піску і вапна. Застосовують при зведенні несучих стін багатоповерхових будівель.

Кладка кам'яна
Кладка, що складається з покладених у певному порядку (з перев'язкою) каменів або цеглин. Основна мета перев'язки - додання конструкції монолітності шляхом укладання каменів кожного верхнього ряду таким чином, щоб вертикальні шви між ними не збігалися з вертикальними швами між каменями нижнього ряду. Існує декілька систем перев'язки: багаторядна (римська); дворядна (ланцюгова); хрестова; готична (польська) та голландська.

Кладка полігональна
Кам'яна кладка цокольній частині стіни будівлі, виконана з прітесанних один до одного багатокутних каменів.

Кліть
Прямокутний в плані дерев'яний зруб. Холодна (без опалення) хата, комора, комору.

Клінкер
Продукт рівномірного випалу подрібненої сировинної суміші (вапняку і глини). Використовується при виробництві цементу.

Когезія
Зчеплення між які перебувають у контакті поверхнями двох однорідних за складом тел.

Кокора, курка
В дерев'яній архітектурі стовбур, як правило - їли, з одним відгалуженням коренем, утворюючим гак. Використовувалася як крокви при влаштуванні безгвоздевих покрівель.

Коник
Верхнє горизонтальне ребро даху, утворене перетином двох покрівельних скатів.

Контрфорс
Вертикальна опора, розташована із зовнішнього боку стіни і сприймає бічний розпір. Перетин контрфорсу збільшується по мірі наближення до основи по трикутнику або східчасто. У разі виникнення порівняно невеликих навантажень, його перетин може бути постійним, що зовні наближає контрфорс до пілястр.

Корозія
Процес руйнування матеріалу а результаті хімічного або фізичного впливу. Виділяють електрохімічну, хімічну і біологічну корозію.

Косоур
Похила несуча балка, на яку спираються ступені сходового маршу. У промисловому домобудівництві збірний сходовий марш виготовляється із залізобетону повністю (і косоури, і ступені) і також називається косоур.

Кошель
Поширений в північних територіях Росії тип селянської хати з паралельно розташованими житлової і господарської зонами, що знаходяться під одним несиметричною дахом.

Фарби масляні
Суспензії пігментів і наповнювачів в оліфі. Випускаються густотертих або готовими до вживання.

Фарби мінеральні
Фарбувальні склади на основі неорганічних в'яжучих і клею. Підрозділяються на вапняні, силікатні, цементні і клейові.

Фарби силікатні
Фарбувальні склади, що представляють собою суміш пігментів і наповнювачів з водним розчином калійного рідкого скла.

Фарби цементні
Водні суспензії, що складаються з суміші білого портландцементу з лугостійкі пігментами і деякими добавками для поліпшення властивостей.

Червона лінія
У містобудуванні - лінія, що відокремлює забудовану територію від незабудованої простору (площа, вулиця). За червону лінію не повинно виходити жодне з будівель кварталу.

Кренти
Добавки, що вводяться до складу цементу при помелі для поліпшення його властивостей.

Покрівля
Верхня частина даху, що складається з дерев'яної обрешітки і зовнішнього покриття. В якості покриття застосовуються найрізноманітніші матеріали: від дранки і черепиці до сучасних пластикових матеріалів.

Кружала
Дерев'яна форма, підтримуюча опалубку, по якій зводяться арочні, склепінні і купольні конструкції, а також склепінчаста частина камінів.

Дах
Верхнє покриття споруди, що захищає його від впливу зовнішнього середовища. Складається з несучої частини - крокв, підкроквяних балок і в ряді випадків стійок і зовнішнього шару (див. покрівля). Похилі площини даху називаються скатами; внутрішні кути, утворені схилами - розжолобками; зовнішні кути - ребрами; верхнє горизонтальне ребро - коником.

Курдонер
Обмежений головним корпусом і бічними флігелями парадний двір перед особняком. По червоній лінії відділяється від зовнішнього простору наскрізний огорожею з воротами.

Лаги
Колоди, бруси або металеві балки, розташовані горизонтально і є опорою для підлог будівлі або помостів.

Лаки
Розчини плівкоутворювальних речовин в органічних розчинниках. Можуть містити пластифікатор, затверджувач і інші добавки, що поліпшують якість покриття.

Ламбрекен
Прикрашає верхню частину віконного або дверного отвору поперечна драпіровка з щільної важкої тканини з воланами, складками, кистями. Різьблене дерев'яне прикраса того ж призначення.

Ландшафтна архітектура
Вид мистецтва, метою якого є організація просторового середовища за допомогою природного матеріалу, що приводить до гармонії пластичні особливості існуючого рельєфу.

Лапа, рубка <в лапу>
Один із способів рубки кутів рублених будівель. Рубка "в лапу" або "без залишку" характерна тим, що торці з'єднуваних в кутах колод (брусів) не виходять за зовнішню площину стіни. У порівнянні з рубкою <в обол> менш ефективна з точки зору теплозбереження.

Сходи
Конструктивний елемент, що з'єднує поверхи будівлі. Складається з похилих маршів, поверхових (на одній позначці з поверхом) і проміжних (міжповерхових) сходових майданчиків. По конфігурації сходів поділяються на прямі, ламані, криволінійні, гвинтові.

Поду, лещадної плита
Тонкі кам'яні плити, які застосовуються для верхнього настилу підлоги.

Лінолеум
Рулонний полімерний матеріал для покриття підлог. Спочатку виготовлявся на джутовій основі з рослинних масел і пробкової муки (гліфтальовий лінолеум). В даний час випускають лінолеум на основі синтетичних смол.

Лобова дошка
В дерев'яній архітектурі прикрашена різьбленням дошка, що закриває перехід від колод стіни до дощок фронтону хати.

Люстр
Тонка прозора плівка, що наноситься на глазуровану поверхню фарфорових та фаянсових виробів для надання їм після випалення райдужного металевого блиску.

Майоліка
Великопористі керамічні вироби з розписом по сирій непрозорою олов'яної глазурі, соединяющейся при випаленні з фарбами. До них відносять іспанську та італійську кераміку XV-XVI століть.

Малахіт
Дрібнокристалічний водний карбонат міді, один з найкрасивіших мінералів. Характерний широкою гамою зелених тонів - від світло-зеленого з блакиттю (<бірюзовий>) до чорно-зеленого. Використовується для облицювання колон, стільниць, камінів, ваз, торшерів і т. п.

Мансарда
Горищне приміщення, обладнане для житлових потреб. Названо по прізвищу французького архітектора Ф. Мансара (1646-1708). Пристрій мансарди дає можливість отримати додаткову корисну площу в будівлі.

Маркетрі
Мозаїчні зображення, виконані шляхом наклеювання на основу тонких фігурних пластинок фанери з різних порід деревини. У ряді випадків додаються пластинки зі слонової кістки, перламутру, металу. Широко використовується при виготовленні меблів.

Матіца
Головна несуча балка, що підтримує стельовий настил в дерев'яних будівлях.

Мауерлат
Брус, службовець опорою наслонних дерев'яних крокв і призначений для розподілу навантаження, створюваної дахом споруди. Розташовується на верхньому внутрішньому обрізі кам'яних стін.

Металовироби
Вироби різного призначення, виготовлені з сталевого дроту, катанки, стрічки (зварювальні електроди, сітки, тяжі, кріпильні вироби).

Миксбордер
Витягнутої форми квітник, що включає набір різноманітних багаторічних рослин, забезпечують безперервне цвітіння.

Модерн
Архітектурний стиль кінця XIX - початку XX ст., Що з'явився завдяки застосуванню нових техніко-конструктивних засобів. Характерний вільним плануванн


ДАЛЕЕ....
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [25]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [36]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [1]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [1]
Архив записей
Поділитися
 Двойной удар Даг и Кирилл Моменты из аниме смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве Керамічна плитка

популярні статті
Утеплення стін зовні і оздоблення сайдингом (0)
Монтаж поліпропіленових труб (0)
Уменьшение затрат на отопление дома (0)
Внутрішнє оздоблення будинку з бруса (0)
Зимовий сад на балконі (0)
Ванна кімната в стилі модерн. Дизайн - проект (0)
Поліуретановий лак (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Вибір дверей (0)
Клейові стелі (0)
Румунські спальні (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Стеклофлекс (0)
Металопластикові водопровідні труби (0)
Шуруповерт (0)
Натуральний лінолеум (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Закладаємо тріщини (0)
Фарбування стелі (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Утеплення фасадів (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Стеклокром (0)
Будинок з майбутнього (0)
Чи можна зробити ремонт стелі безболісним для нервів? Натяжні стелі (0)
Листовий пінопласт (0)
Фанера для пристрою полови (0)
Вартість ремонту (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Стеклоеласт (0)
Захист зовнішніх стін від вогкості (0)
ТЕСТ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ (0)
Техніка штукатурення (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Мінераловатні плити (0)
Як утеплити мансарду (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Шпаклівка (0)
Металочерепиця (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Віртуальна нерухомість (0)
Укладання мозаїчної плитки (0)
Металевих зубчатих пластин. ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ. (0)
Ванна в дерев'яному будинку (0)
Фрезерування алюкобонд (0)
Мокрий фасад (0)
Легкі металоконструкції (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Способи кладки цегли (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Все про грунтовки (0)
Вініловий сайдинг (0)
Підігрів підлоги: електричний і водяний (0)
Масивна дошка (0)
Легкий характер пластикових вікон (0)
Технологія укладання паркету (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Підвісні або натяжні стелі (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Сталеві ванни (0)
Установка унітазу (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Меблі в дачній гармонії (0)
Обробка стелі на кухні (0)
З чого побудувати будинок (0)
Звукоізоляція квартири в панельному будинку (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Вільне планування (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Турецькі лазні (0)
Тепле серце Вашого будинку - Котли (газові та електричні) (0)
Бережіть чистоту води у вашому басейні (0)
Штори на кухонне вікно (0)
Гідромасажні ванни (0)
Електронна сантехніка (0)
Про користь дзеркал (0)
Будівельний матеріал гіпсокартон, що це? (0)
Мобільний будинок Port-a-Bach (0)
Так складно вибрати басейн? (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Там, де живе дитинство (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Бітумний праймер (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
Стеклоізол (0)
Путівник по свердла (0)
Рубітекс (0)
м'яка покрівля (0)
Бітумна мастика (0)
Руберойд (0)
Скляні стіни - це модно (0)
Календарь
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Google
Google