Архітектурне та будівельне проектування - технологія - 29 Листопада 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Середа, 25.09.2013, 19:18
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Листопад » 29 » Архітектурне та будівельне проектування - технологія
08:45
Архітектурне та будівельне проектування - технологія

Архітектурне та будівельне проектування - технологія


Розробка концепції будівлі, відпрацювання обраної концепції - архітектурний проект, будівельний проект і робоча документація, проект готовий - що далі? (Паспорт проекту)


Що розуміється під концепцією?


Концепція - це, перш за все, - ідея, на етапі розробки якої Замовник отримує всі необхідні матеріали, що дозволяють оцінити проект і сформувати точні вимоги до подальшого проектування. Вона, як правило, не дає точних прив'язок і розмірів, але дозволяє повноцінно оцінити потенційні можливості об'єкта, а також вибрати напрямок і хід подальшої роботи.

Розробка попередньої концепції будівлі - мабуть, кращий, якщо не єдиний спосіб заздалегідь оцінити і отримати уявлення про проектований об'єкті. Цей етап особливо важливий для великих об'єктів, оскільки дозволяє уникнути багатьох складнощів в ході подальшого проектування.

Проводячи аналогію з розділом «Дизайн-проектування», розробку концепції можна порівняти з розширеним передпроектним рішенням.


До складу концепції зазвичай входять наступні матеріали:
Поверхові функціональні плани
Ескізи фасадів

Хід роботи і важливі моменти.


Робота над архітектурним проектом і його концепцією починається, як правило, з плану будинку.

При цьому недостатньо враховувати тільки побажання майбутніх власників, їх потреби і життєвий уклад. Необхідно врахувати також такі фактори, як загальна планування ділянки під забудову, підведення комунікацій, плановані конструктивні схеми і багато інших.

Наприклад, якщо ми розраховуємо перекривати поверхи стандартними пустотними плитами, то швидше за все доведеться відмовитися від химерно-вигнутих несучих стін і прольотів більше 6 метрів.

Якщо будинок - заміський, то цю специфіку також необхідно враховувати - уклад життя в ньому може помітно відрізнятися від квартирного. У цьому випадку з'являються потреби в додаткових приміщеннях службового призначення: котельної, тих. приміщень, теплових тамбурів і т.д.

З'являються, звичайно, і нові можливості. Навряд чи можна дозволити в квартирі повноцінну російську лазню, басейн або спортзал. Масштаби заміського будинку цілком можуть дозволити реалізувати ці та інші можливості. При цьому не можна забувати, що кожне з приміщень зажадає додаткових потужностей на опалення і зусиль на обслуговування.

Додаткові можливості вдома підвищують і вимоги до професіоналізму дизайнерів і архітекторів, що працюють над проектом. Їх завданням буде надання просторової виразності всім основним приміщенням: багаторівневі організації статі, розкриття другого світла, підкіс покрівлі і т.д.

Безумовно, вирішувані завдання для кожного будинку індивідуальні, але загальне правило одне - попередній повноцінний аналіз і твереза ​​оцінка всіх факторів, що впливають на зовнішнє і внутрішнє облаштування будівлі.

Проектна відпрацювання обраної концепції -
Архітектурний проект (марка АР - архітектурні рішення)


Хід роботи і важливі моменти.

На основі розробленої концепції будівлі і сформованого технічного завдання проводиться відпрацювання планів, фасадів, розрізів і т.д. в повному обсязі вибраного варіанту проекту (із складом архітектурного проекту можна ознайомитися нижче).

Розробка архітекутрного проекту складається з наступних етапів:


Планувальне рішення

Особливістю нашої роботи з Замовником є ​​те, ми прагнемо розробити кілька максимально різнобічних підходів до організації планувальних схем майбутнього об'єкта. Це завжди дозволяє більш точно провести аналіз і знайти оптимальне планувальне рішення.

Отже, коли все враховано, результатом роботи будуть поверхові плани майбутнього будинку.

Стильове і стилістичне рішення

Ми знаємо склад, розміри і компановку своїх майбутніх приміщень. Але як будинок буде виглядати? Тут і постає питання про стильовому оформленні фасаду.

Незважаючи на класичний принцип єдності плану і фасаду, наша планування (див. вище) не визначає однозначно зовнішній вигляд будинку і у нас ще є достатньо додаткових можливостей для його оформлення. (Приклади в розділі котеджі каталогу робіт).

Стилістика фасаду, звичайно ж, слід естетичним перевагам господарів майбутнього будинку. Але при цьому завжди важливо пам'ятати, що будинок, як правило, не варто сам по собі в ізоляції. Він сприймається в оточенні інших будов, на тлі певного ландшафту.

Іноді тяга до надто виразною архітектурі руйнує гармонійно пов'язаний архітектурний контекст. Наприклад, безперечно красивий і стильний будинок в непоказному котеджному селищі, сприймається не як житло, а як, наприклад, клуб або місцевий торговий центр.

Про Правді


Одним з найважливіших принципів для стилістичного рішення фасаду є правда:
Правда конструкції. Змушує архітектора не ховати існуючу конструктивну схему будинку і не імітувати невживані конструктивні елементи (наприклад декоративні балки, фахверки або контрфорси).
Правда матеріалу. Вимагає прояву в естетиці будови специфіки використовуваного будівельного матеріалу.
Правда обсягу. Означає однозначне прояв об'ємно-планувальної схеми будинку в його фасаді (наприклад домінуюча в плануванні велика вітальня повинна проявлятися і у вигляді фасадної домінанти).
Правда контексту. Закликає відповідності навколишньому середовищу і архітектурі.

Як і на першому, планувальному етапі, ми завжди намагаємося розробити кілька стилістичних варіантів оформлення фасаду у відповідності з усіма архітектурними законами.

На їх основі, ретельно зваживши всі плюси і мінуси разом із замовником, ми відпрацьовуємо і вибираємо вигляд майбутньої будови.

В результаті проектування формується комплект документів архітектурного проекту відповідно до маркою АР (Архітектурні рішення).

Склад документів архітектурного проекту (марка АР):

плани поверхів,
фасади,
архітектурні розрізи,
ситуаційний план і Ген.план,
пояснювальна записка

Будівельний проект і робоча документація


Незважаючи на те, що будівельний проект - скоєно окремий розділ проектування, ми спеціально розглядаємо його на цій сторінці, оскільки в більшості випадків для проведення будівництва такий проект в тому чи іншому обсязі просто необхідний.

По картинках, якими красивими б вони не були, будинок не побудуєш. Виконаний на основі строгих розрахунків, будівельний проект гарантує однозначну відповідність споруди архітектурному задуму.

Склад будівельного проекту
Зазвичай в будівельний проект входять:
план і розрізи фундаменту,
проекти перекриттів,
відомість і креслення перемичок,
план розгорток вентканалів,
план і розрізи конструкції покрівлі,
проекти ганків і навісів та ін конструктивних елементів.

Крім будівельного проекту, в разі необхідності, розробляється повний комплект робочої документації, в базовий склад якого зазвичай входять наступні розділи:
Проект опалення та вентиляції (марка ОВ)
Проект водопостачання та каналізації (марка ВК)
Проект електрозабезпечення (марка ЕО)
Слабкострумові мережі

Для великих об'єктів і для реконструйованих будівель, складу робочого проекту значно розширюється.

Більш докладно з порядком і складом проектної документації можна ознайомитися у чинному виданні "Про порядок підготовки передпроектної та проектної документації в м. Москві".

Проект готовий, що далі? (Оформлення та узгодження проекту, паспорт проекту)

Таким чином, отримавши повний архітектурно-будівельний проект (відповідно до маркою АС) і робочий проект (марка РД), Замовник має на руках всю необхідну документацію для будівництва.

Важливим етапом роботи є оформлення проекту у вигляді "Паспорти проекту", що містить необхідні документи для затвердження в місцевому управлінні архітектури та містобудування.

Результатом такого твердження є отримання дозволу на будівництво, на підставі якого Замовник має право починати будівельні роботи.

Спонсор статті:
Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 90 | Додав: denikin | Теги: Технологія, будівельне проектування, Архітектурне | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [27]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [37]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [2]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [2]
Архив записей
Поділитися
 Керамічна плитка

популярні статті
Товариство власників житла + керуюча компанія =? (0)
Бетон в дизайні інтер'єру! (0)
Кабінет на балконі! (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Про користь дзеркал (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Фарбування стелі (0)
Басейни (0)
Будівництво лазні з оциліндрованої колоди (0)
скляні сходи (1)
Вибираємо водопровідний кран (0)
Бітумна мастика (0)
Техніка штукатурення (0)
Нові можливості звичних речей (0)
Flaminia - елітна італійська сантехніка (0)
як викласти робочу зону на кухні (0)
Кілька слів про об'єднання санвузла (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Листовий пінопласт (0)
Еластобіт (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Шпаклівка (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Сауна на балконі (0)
Що таке лінкруст (0)
Санітарні норми в дизайні інтер'єру (0)
Металопластикові водопровідні труби (0)
Вартість ремонту (0)
Пластикові водопровідні труби (0)
Як вибрати душ (0)
Мінераловатні плити (0)
Як вибрати ліжко (0)
Сталеві ванни (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Мокрий фасад (0)
Розвиток технологій виробництва пластикових вікон (0)
Протипожежні двері (0)
Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
Віконні решітки, безпека житла (0)
Укладання нового паркету (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Будинок з майбутнього (0)
Все про дверних петлях (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
З чого побудувати будинок (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Який шуруповерт краще вибрати? На що звернути увагу, купуючи шуруповерт (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Легкий характер пластикових вікон (0)
Як наклеїти фотошпалери (0)
ЯК ВИБРАТИ БУР? БУРИ ДЛЯ ПЕРФОРАТОРА (0)
Пінобетон (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Будинок з бруса! Переваги (0)
Будівництво будинку в зимовий період. (0)
Стелим керамічну плитку (0)
Гідромасажні ванни (0)
ЯК ВИБРАТИ ВУГЛОШЛІФМАШИНИ "БОЛГАРКУ" (0)
Як вибрати дриль або перфоратор (0)
Про вибір виду фарби (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Вибір облицювальної цегли: його достоїнства і переваги (0)
Чавунна ванна: майже поваленим королева (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Баштові крани - ретроспектива і сучасність (0)
Стеклофлекс (0)
Стилі інтер'єру (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Стеклоеласт (0)
Стеклокром (0)
Вибір дверей (1)
Підлогові покриття (0)
Фасадні роботи (0)
Оздоблення фасадів (0)
Так складно вибрати басейн? (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Гідності швидкомонтованих будинків (0)
Як вибрати сантехніку (0)
Стеклоізол (0)
Фанера для пристрою полови (0)
Міжкімнатні двері: вибір за вами! (0)
Пергамін (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
Іспанська керамічна плитка (0)
Руберойд (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Рубітекс (0)
Турецькі лазні (0)
Вільне планування (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Тепле серце Вашого будинку - Котли (газові та електричні) (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Календарь
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Google