Бетони і інші будівельні розчини - 4 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Вівторок, 25.12.2012, 04:47
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 4 » Бетони і інші будівельні розчини
10:15
Бетони і інші будівельні розчини

Бетони і інші будівельні розчини

Характеристики бетонів, склад, добавки.

Бетони


Основним зв'язуючим матеріалом в будівельних розчинах є цемент. В даний час промисловість випускає велику кількість видів і марок цементу. Самодіяльному будівельникові необхідно в них розбиратися, тоді всі його споруди будуть надійними тривалий час.

Серед цементів треба відзначити такі, як:

 • безусадочний
 • глиноземистий
 • кислототривкий
 • розширюється
 • портландцемент та інші
В основному умільцю доводиться стикатися з портландцементом.

Портландцемент підрозділяється на:

 • білий (або кольоровий на основі білого)
 • швидкотверднучий
 • гідрофобний
 • будівельний
 • сульфатостійкий
 • пластифікований
 • пуцолановий
 • шлакопортландцемент та деякі інші.
Треба знати, що бетонні камені, виготовлені з цементів, піддаються так званій корозії (руйнування). Корозія має два основні види: вилуговування і сульфатну (сольову) корозію. У першому випадку підгрунтові води, проникаючи в бетонний камінь, виносять з нього головне сполучна бетону СаОh2. При тривалому вилуговуванні бетонний камінь руйнується. Друга корозія-взаємодія мінералізованих вод підгрунтя (розчинів різних солей і особливо сульфату кальцію) з продуктами тверднення бетонного каменя. У результаті такої взаємодії камінь теж руйнується.

По твердості отриманого бетону це-менти мають марки від М200 до М600 і вище. Бетон, зроблений з цементу марки М600, має межу міцності при стисненні в два рази більше, ніж бетон з цементу М300.

Швидкотвердіючий портландцемент випускають двох марок: М400 і М500. Він відрізняється тим, що розчин, виготовлений з цього цементу, набирає велику міцність в перші дні після приготування. Цей цемент дуже швидко, вбираючи вологу з повітря, комкуется і втрачає свої якості.

Пластифікований портландцемент - має марки М300, М400 і М500. Він має у своєму складі поверхнево-активні добавки (ПАР), що значно підвищує пластичність бетонних розчинів. А це зменшує час його обробки (заміс), витрату цементу і скорочення віброобробки при укладанні, ПАР, крім того, підвищує міцність і морозостійкість бетону.

Гідрофобний портландцемент - має марки М300 і М400 і має в своєму складі невелику кількість ПАВ. Це дозволяє досить надійно зберігати його тривалий час. Цемент довго не комкуется і не втрачає своїх властивостей.

Сульфатостійкий портландцемент - випускають марок М300, М400 і М500. Бетон на основі цього цементу досить надійно протистоїть сульфатної корозії.

Білий і кольорові портландцементи - має марки М400 і М500 і призначені для оздоблювальних робіт.

Шлакопортландцемент - випускають марок М300, М400 і М500. Він має у своєму складі до 80% доменного шлаку. Бетон на його основі має підвищену водостійкість і корозійну стійкість. Морозостійкість такого бетону декілька нижче, ніж з інших портландцементів.

Пуцолановий портландцемент - випускають марок М300, М400 і М500 має в своєму складі спеціальні активні добавки, що підвищують водо-і корозійну стійкість бетону.

Будівельний цемент - має одну марку М200. Складається він з 20-30% портландцементу, решта-активні й інертні добавки.

Загальні положення


Ви купуєте цемент. Якщо це відбувається в магазині, то маркування і дата виготовлення є на мішках. Треба тільки пам'ятати, що цемент в крафтмішках втрачає за кожен місяць зберігання близько 5% міцності (у гідрофобного портландцементу 1-2%). При покупці насипного цементу треба подивитися, чи не грудкуватих Чи цемент. Хороший (свіжий) цемент не має грудочок, і якщо взяти його в жменю і стиснути, то він потече з кулака.

Склади звичайних цементних розчинів

При виготовленні бетонних, бутових та цегляних фундаментів при високому рівні грунтових вод застосовують зазвичай цементно-піщаний розчин: цемент М200 і пісок беруть в співвідношенні 1:2,5 о.ч. При застосуванні більш високих марок цементу його кількість зменшують пропорційно цифрам, що означає марку. Для кладки стін цементно-піщаний розчин не застосовують, замінюючи на більш дешеві, мають у своєму складі вапно і глину.

Гідроізоляційні розчини

Внутрішні поверхні підвалів, підлозі підземних гаражів, погребів та інших споруд зазвичай штукатурять гідроізоляційними розчинами, а потім ще покривають раніше згаданими обмазками. Гідроізоляційні розчини мають у своєму складі цемент і пісок у співвідношенні 1:2-3 і спеціальні добавки: рідке скло, алюмінат натрію, хлорне залізо, розчин церезіта та інші.

Розчин на рідкому склі являє собою цементно-піщану суміш (цемент М300 і вище), зачинені на рідкому склі. Для отримання потрібної консистенції додають воду. Розчин швидко твердіє. Ним користуються і при закладенні тріщин, з яких сочиться вода.

Розчин з алюмінатом натрію застосовують для закладення тріщин, з яких сочилася вода, а також для виготовлення водонепроникної штукатурки. Суху суміш цемент-пісок зачиняють 2-3% розчином алюмінату натрію. Цей розчин роблять на основі сульфатостійкого портландцементу марки М400 і вище. Працюють з таким розчином в захисних окулярах, гумових чоботах і рукавичках.

Розчин з хлорним залізом являє собою цементно-піщану суміш, зачинені на розчині хлорного заліза. Останнього беруть 2-3% від маси цементу і піску.

Розчин на Церезіт-суміш цементу і піску, зачинена на розчині церезіта: 1 м.ч. церезіта на 10 м.ч. води.

Тепло та звукоізоляційні розчини

Збільшити теплоізоляцію стін можна за рахунок теплої штукатурки. Зазвичай це нормальні цементні розчини, але замість звичайного піску застосовують перлітовий пісок, керамзитовий крихту, порошок з пемзи і т.п.

Для штукатурення сухих приміщень застосовують розчин: 1 м.ч. цементу М300 і вище, 3 м.ч. деревної тирси, просочених вапняним молоком.

Для штукатурення лазень застосовують розчин: цемент М300-1 м.ч., вапняне тісто-0, 5 м.ч., пісок (перліт, керамзит або пемза) 3-4 м.ч., азбест розпушений (або крихта), 1 м.ч.

Всі теплоізолюючі розчини є одночасно і звукоізолюючими. Однак є і спеціальні, наприклад такий: цемент М300 і вище-1 м.ч., шлак доменний (діаметр частинок 4-5 мм) 2-3 м.ч.

Спеціальні добавки

При виготовленні особливо відповідальних конструкцій будинку (фундаменти, підвали та ін) Цементно-піщані розчини необхідно ущільнювати за допомогою вібраторів (один з саморобних вібраторів наведено в журналі «Катери і яхти», № 50, 1974 р.). Проте останнім часом промисловість випускає добавки до бетонів, звані суперпластифікаторів, невелика кількість яких дозволяє укладати бетонну суміш без віброущільнення. До таких добавок відносяться наступні (у дужках дані кількості суперпластифікатора у відсотках від маси цементу): С-3 (0,3-0,7), ПАЩ-1 + НК (0,05-0,5), ЛСТ (0, 3-0,7), ПЛС-1 (0,15-0,6), ЛТМ (0,15-0,6) і ін Всі суперпластифікатори значно підвищують морозостійкість і водотривкість бетонів. Так, суперпластифікатор ЛТМ в два-три рази збільшує морозостійкість і в два рази водотривкість.

Крім суперпластифікаторів маються просто пластифікатори, вони не виключають вібраційне ущільнення розчинів, але дозволяють в якійсь мірі ущільнити бетонну суміш, знизити споживання цементу, підвищити морозостійкість і водопроникність. У них є (як і у суперпластифікаторів) одна особливість, яка дуже важлива для самодіяльних будівельників: вони в значній мірі полегшують заміс бетонної суміші.

У промисловому будівництві відомі наступні пластифікатори (в дужках, відсотки від маси цементу):

 • концентрат сульфітно-спиртової бражки (0,15-0,25)
 • милонафт (0,08-0,5), асидол емульгованих (0,08-0,5)
 • асидол-милонафт емульгованих (0,08-0,5)
Пластичність бетонних розчинів можна збільшити, додавши до них ПАР, наприклад препарат ОП-7 (або ОП-10) 0,1% від маси цементу. Відомо, що при замішуванні цементно-піщаної суміші добре пластичність будь-який пральний порошок, взятий з розрахунку 1 столова ложка на відро води. Такими ж властивостями володіє клей ПВА, його беруть 1-2% від маси цементу. Для підвищення водо-і солестойкості бетонів в розчини вводять пудрообразние активні добавки: доменні шлаки, золи, опоки, трепели, туфи, пемзи, обпалені глини та ін Їх беруть до 20% від маси цементу. При зведенні фундаментів на кислих грунтах в бетон обов'язково додають вапняний щебінь.

Вапно

У будівельних роботах використовується негашене вапно-кипелка, вона може бути комове або порошкоподібна. Застосовують також гашене вапно-гідратного. При гасінні вапна одержують вапняне тісто (води у три-чотири рази по масі більше, ніж вапна) і вапняне молоко і вапняне молоко (води більше, ніж вапна, у вісім-десять разів). Вапно з піском застосовують для приготування штукатурних і кладок розчинів, а також у сумішах з цементом, гіпсом, шлаком, золою.

Вапняний розчин для штукатурних робіт складається з 1 о.ч. вапняного тесту і 1-5 о.ч. піску. Після перемішування вапна і піску в суміш додають (заважаючи) стільки води, щоб розчин був би середньої густоти.

Вапняно-цементний розчин застосовують найчастіше для штукатурення фасадів будівель, а також внутрішніх цегляних і бетонних стін. За рахунок цементу розчин має підвищену водо-і морозостійкість. Наявність вапна надає йому гарну пластичність. Приготування вапняно-цементного розчину: змішують вапно та цемент і зачиняють суміш вапняним молоком.

Вапняно-цементні розчини (частини за обсягом):

 1. Для штукатурення зовнішніх бетонних і цегляних стін: цемент, вапняне тісто, пісок-1: (0,5-0,6): (3-4)-обризг, 1: (0,7-0.8): (3-5) -Рунте, 1: (1-1,2): 2-накривка.
 2. Для штукатурення дерев'яних та інших стін (по дранці або сітці) -1: (0,3-0,5): (3-5)-обризг, 1: (0,7-1): (2,5-4) -грунт, 1: (1-1,5): (1,5-2)-акривка.
 3. Для штукатурення внутрішніх стін-1: (0,5-0,7): (4-6) обризг, 1: (0,7-1): (3-5)-грунт, 1: (1-1,5 ): (2-3)-накривка.
При виготовленні вапняно-цементних розчинів вапняне тісто розчиняють водою до утворення вапняного молока і на ньому зачиняють розчини.

Будівельний гіпс

Будівельний гіпс випускається 12 марок. У продажу є лише шість від Г-2 до Г-7, вони мають три групи помелу: грубий - 1, середній - 11 і тонкий - 111. Букви в марці (крім першої) говорять про швидкість твердіння: А - швидко-твердне, Б - нормальнотвердеющій, В-медленнотвердеющій. Чисті гіпсові розчини характеризуються деяким розширенням (до 0,2%) при твердінні та застосовуються для виготовлення деталей декору (ліпнина, оздоблювальні плити і т.п.). Для уповільнення схоплювання гіпсу його розводять в 5-20% по масі розчині амонокаліевих квасцов або бури. Можна використовувати 3-5 процентний розчин цукру.

Водостійкість гіпсових виробів можна підвищити так:

 • Зачинити гіпс на 1,5%-ном по масі розчині сірчанокислого цинку.
 • Зачинити його на насиченому розчині бури.
 • Зачинити гіпс на вододисперсні Фарби.
 • Зачинити на Бустілат (розведеному в 5-8 разів водою).
 • Виріб розігріти до 50-60 ° С і кілька разів просочити оліфою.
Вапняно-гіпсові розчини для штукатурення відрізняються від вапняних тим, що у них скорочено час схоплювання розчину.

Рекомендуються наступні розчини (вапно, гіпс, пісок, все в о.ч.):

1: (0,3-1): (2-3)-обризг, 1: (0,5-1,5): (1,5-2)-грунт, 1: (1-1,5): 0-накривка.

Є так званий розчин безпіщані накривки (мається на увазі, що обризг і грунт покладені зі звичайних вапняно-гіпсових розчинів). Для вологої штукатурки вапняне молоко-гіпс 1:03 за об'ємом, для злегка вологою-1: 2, для сухої-1: 1. початок схоплювання 5-15 хв.

Глина

Глина є основним в'яжучим матеріалом для кладки печей і камінів, вона йде на виготовлення спеціальних розчинів для отримання будівельних блоків, нарешті, з глини роблять відомий матеріал саман. Глиняний розчин для кладки печей має співвідношення глини і піску 1: (1-2) залежно від жирності глини (жирна глина-2 о.ч. піску, худа-1 о.ч.).

Спонсор статті:
Переглядів: 10 | Додав: denikin | Теги: глина, Вапно, портландцемент, бетон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [0]
комунікації [0]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [0]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [3]
матеріали [1]
електрика [1]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
3D шпалери (0)
Вибір передпокої (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Як вибрати ліжко (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Укладання нового паркету (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Штори для Вашого будинку (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Сталеві ванни (0)
Установка унітазу (0)
Техніка штукатурення (0)
Натяжні стелі (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Перепланування квартири (0)
Сучасні килими (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Архітектурне проектування (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Про користь дзеркал (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Все про дверних петлях (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі (0)
Турецькі лазні (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Види грунтовок (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Вільне планування (0)
Цегла - самий популярний будівельний матеріал (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Бетони і інші будівельні розчини (0)
Домашній офіс (0)
Декоративні балки з поліуретану (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Фасадна плитка (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Електричні штучки (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Монтаж двері (0)
Про вибір виду фарби (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Ідеальна кошторис (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Протипожежні двері (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Вибираємо сходи (0)
Підйом по спіралі (0)
Вартість ремонту (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Способи обробки басейнів (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Як кухню зробити зручною (0)
Поиск
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0