Цегла - самий популярний будівельний матеріал - 4 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Вівторок, 25.12.2012, 04:53
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 4 » Цегла - самий популярний будівельний матеріал
12:00
Цегла - самий популярний будівельний матеріал

Цегла - самий популярний будівельний матеріал

Вже кілька тисячоліть цегла є найпоширенішим будівельним матеріалом.

Керамічна цегла


Традиційно під цеглою розуміють брусок, виготовлений із глини. Стоять століття церкви, собори, стіни й вежі кремлів, донині вражають своєю красою і монументальністю, виконані з керамічної цегли.

Крім неповторного зовнішнього вигляду, міцності і довговічності, до достоїнств такої цегли можна віднести вогнестійкість, високу звуконепроникність, здатність зберігати тепло і врівноважувати коливання температур.

За способом виготовлення розрізняють цегли пластичного формування або напівсухого пресування. У першому випадку підготовлену сировинну масу формують екструдером, потім сушать у камері, після чого обпалюють в печі при температурі, як правило, від 850 до 1000оС (окремі типи виробів - понад 1000оС). У другому зволожену глину-сирець формують пресом під високим тиском, а потім, минаючи сушильну камеру, відправляють у піч. Технологія виробництва обмежує сферу застосування цегли напівсухого пресування. Він має більш високе водопоглинання, тому його не можна використовувати нижче нульової позначки (фундаменти, цоколі, паркани) і у вологих приміщеннях.

За призначенням керамічна цегла підрозділяється на будівельний (рядовий), лицювальний і спеціальний.
Будівельний цегла призначена для зведення несучих стін і перегородок, які потім облицьовують, штукатурять, фарбують. Оскільки така цегла схована за декоративним шаром, вимоги нормативних документів до його зовнішнього вигляду мінімальні: лицьова поверхня може бути грубою, шорсткою, не мати однорідного кольору, припустимі криволінійність, відколи до 10 мм (не більше трьох на виріб). Важливо, щоб несуча здатність цегли була достатньою. Для кращого зчеплення з розчином кладки бічні грані цегли можуть бути рифленими.
Лицьова цегла призначена для обробки фасадів та інтер'єрів. За нормами в ній не допускаються тріщини, відколи, вапняні включення, плями, вигорівші та інші дефекти. Вибираючи лицьову цеглу, треба особливо уважно стежити, щоб близько до її поверхні або на ній не було кулькоподібних вапняних включень: при попаданні вологи вони розбухають і руйнують цеглу. Причому зазвичай «косметичний ремонт» не рятує стіну - доводиться облицьовувати її заново. У нормах чітко прописані вимоги до геометрії лицьової цегли: відхилення від номінальних розмірів не повинні перевищувати по довжині +4 мм, по ширині +3 мм, по товщині +3 / -2 мм; непрямолінійність лицьових поверхонь і ребер - не більше 3 мм по ложку (довгої бічної грані) і 2 мм по тичку (малої бічної грані). Разом з тим на практиці строго дотримати ці параметри складно, оскільки глина - матеріал «живий», при сушінні та випалюванні вона непередбачувано змінює свої розміри.

Слід зазначити, що західні будівельні норми взагалі не передбачають допусків по криволінійності. І все ж в цілому розміри й геометрія лицьової цегли, як правило, більш точні, ніж будівельного.

До різновидів лицьової цегли ставляться: фактурний (з нерівним рельєфом - "черепашка", "кора дуба" та ін або правильним геометричним малюнком на бічних гранях.) І фасонний (напівкруглий, кутовий, скошений, з виїмками та інших форм). Останній дозволяє вишукано оформляти вікна, карнизи, створювати будівлі з округленими кутами, виконувати арки, склепіння, колони. Крім того, при використанні зникає необхідність підрізати звичайну лицьову цеглу. Якщо для будівельної цегли колір не принциповий, то для лицьового це один з головних параметрів.

Сучасна керамічна цегла може бути практично будь-яким, від білого до чорного, і навіть неоднорідного кольору (наприклад «плаваючого» від темного відтінку до світлого, від коричневого до синього, від жовтого до синього і т. Д.). Колір залежить насамперед від технології випалу, а також від складу, якості і кольору глини-сирцю.

Треба відзначити, що на Заході багато кольорової глини, що й визначає більше естетичне різноманіття імпортних цеглин. У нас же в середній смузі найчастіше добувають глину, яка після випалу стає червоною. Рідше зустрічається біла глина - цегла з неї має абрикосовий, жовтий або білий колір.

Для розширення колірної гами виробники змішують глини декількох видів, додають в сировинну суміш барвники. Майже будь-який відтінок можна отримати за допомогою ангоба і глазурі. Ангоб - це тонкий декоративний шар з білої або кольорової глини, який перед випаленням наносять на відформований виріб. Глазур - кольоровий склоподібний шар на поверхні цегли, має характерний блиск. Глазур отримують таким чином: спеціально підібраною мінеральною сумішшю покривають вже обпалену цеглу, після чого виріб знову поміщають у піч (технологія двошарового формування). Завдяки подвійному випалу зменшується водопоглинення цегли, а значить, підвищується його стійкість до впливів атмосфери. Серед нових розробок в області «декорування» цегли - металополімерне покриття, що дозволяє створити на поверхні виробу несподівані сполучення квітів, малюнки, написи.

Кирпичи єдиного стандарту в Росії з'явилися порівняно недавно (у порівнянні з тим, скільки часу використовується в нас цей будматеріал) - в 1927 році. З тих пір стандарт незмінний - 250 х 120 х 65 мм для одинарної цегли, 250 х 120 х 88 мм для полуторної (хоча на ділі вона не в півтора, а в 1,35 рази товща) і 250 х 120 х 138 мм для подвійної . На Заході стандарти інші, до того ж їх набагато більше. Серед самих ходових - 200 х 100 х 50 (65) мм, 240 х 115 х 52 (71) мм. Крім того, імпортні цегли можуть бути більш різнорозмірними, оскільки в Європі вважається, що кладка з цегли з нефіксованим довжиною підкреслює неповторність будівлі.

Важливий параметр для будівельної й лицьової цегли - наявність порожнеч. Бувають цегли повнотілі, пустотілі (ефективні) і пустотілі поризовані (надефективні, «тепла кераміка»). У повнотілих, як випливає з назви, отворів немає. Їх застосовують там, де потрібно витримувати розподілені навантаження - фундамент, цоколь. Але можна викласти ними й зовнішню стіну. Однак, щоб забезпечити нормативну теплопровідність, стіни з них повинні бути досить товстими (близько 2 м). Інша справа пустотілі цегли. У них є наскрізні отвори (різної форми), завдяки яким вони тепліше (чим більше порожнеч, тим менше теплопровідність матеріалу). А значить, стіни можна робити тонше (1,1-1,3 м). Крім того, пустотілі цегли легше, тому від них менше навантаження на фундамент. Нарешті, сама «тепла» цегла - поризована. У ньому, як і у виробі попереднього типу, є наскрізні отвори, однак структура самого матеріалу принципово інша. У глину додають особливі органічні або мінеральні компоненти, які вигорають при випаленні, утворюючи дрібні замкнуті пори. В результаті, зберігши всі особливості звичайної кераміки, поризована цегла істотно поліпшує її теплозахист: якщо у пустотілої цегли найвищий коефіцієнт теплопровідності - 0,28-0,4 Вт / Мос, то у поризованного - 0,18-0,22 Вт / Мос . Причому на міцність пори зовсім не впливають. Більш того, виріб стає легшим, що дозволяє збільшити його розміри (вони можуть досягати 510 х 250 х 219 мм). Завдяки цьому, по-перше, стіни зводять значно швидше, ніж зі звичайної цегли, по-друге, вони стають тонше, по-третє, спрощується кладка, оскільки довжина поризованного цегли відповідає товщині несучої стіни, і нарешті, в четвертих-, не потрібно додаткової теплоізоляції. На бічних гранях таких каменів є пази й гребені, що усувають необхідність у вертикальних розчинних швах. Це поліпшує теплозахист стін, тому що зменшується кількість «містків холоду», і в той же час істотно знижує витрати розчину. Фасади зовнішніх стін можна покривати лицьовою цеглою або штукатурити.

Основні параметри цегли


Далі більш докладно зупинимося на основних параметрах цегли, які визначають його область застосування.

Межа міцності цегли при стискуванні визначає його марку. Вона позначається літерою «М» і цифрою, "показує", яке навантаження може витримати 1 см2 вироби. Найчастіше зустрічаються цеглу марок М-75, М-100, М-125, М-150, М-175, М-200, М-250, М-300. Цегли марок 75 і 100 цілком підходять для стін 2-3 поверхового будинку, марок 125 і вище - для стін багатоповерхових будинків.

Зверніть увагу: марки ставляться до всіх типів цегли, так що пустотіла лицьова цегла марки 100 буде настільки ж міцною, як і повнотіла будівельна тієї ж марки.

Ще один нюанс: межа міцності кладки на стиск залежить не тільки від марки цегли, але й від марки розчину, умов його твердіння, а також від якості кладки (товщини й щільності швів). В умовах нашого мінливого клімату морозостійкість - одна з найважливіших характеристик для цегли.

Морозостійкість вимірюють кількістю циклів поперемінного заморожування і відтавання водонасиченого виробу: чим більше циклів воно здатне подолати, не змінивши своїх споживчих властивостей, тим довше прослужить. Морозостійкість багато в чому залежить від ступеня водопоглинання матеріалу: адже волога, замерзаючи і відтаючи при перепадах температур, руйнує його структуру. Чим менше вологи перебуває в порах кераміки, тим краще. По нормах водопоглинення цегли повинно бути не більше 16%. У технічній документації морозостійкість позначається буквою «F», а наступна за нею цифра говорить про кількість циклів, які цегла може витримати.

У Центральному регіоні рекомендується застосовувати будівельну цеглу з морозостійкістю не нижче 15-25 циклів, лицьової - не нижче 50 циклів.

Спонсор статті:
Переглядів: 10 | Додав: denikin | Теги: Цегла? самий популярний будівельний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [0]
комунікації [0]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [0]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [3]
матеріали [1]
електрика [1]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
3D шпалери (0)
Вибір передпокої (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Як вибрати ліжко (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Укладання нового паркету (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Штори для Вашого будинку (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Сталеві ванни (0)
Установка унітазу (0)
Техніка штукатурення (0)
Натяжні стелі (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Перепланування квартири (0)
Сучасні килими (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Архітектурне проектування (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Про користь дзеркал (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Все про дверних петлях (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі (0)
Турецькі лазні (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Види грунтовок (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Вільне планування (0)
Цегла - самий популярний будівельний матеріал (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Бетони і інші будівельні розчини (0)
Домашній офіс (0)
Декоративні балки з поліуретану (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Фасадна плитка (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Електричні штучки (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Монтаж двері (0)
Про вибір виду фарби (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Ідеальна кошторис (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Протипожежні двері (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Вибираємо сходи (0)
Підйом по спіралі (0)
Вартість ремонту (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Способи обробки басейнів (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Як кухню зробити зручною (0)
Поиск
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0