Електричні штучки - 7 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Вівторок, 25.12.2012, 04:54
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 7 » Електричні штучки
14:07
Електричні штучки

Електричні штучки

Ми щодня користуємося розетками, вимикачами та світильниками, не надаючи їм особливого значення і деколи навіть не помічаючи.


Всі ці, здавалося б, несуттєві деталі, не тільки забезпечують комфорт, але і підтримують наше самопочуття, нагадують про себе тільки коли виходять з ладу. Зараз на будівельному ринку представлено багато різних електропристроїв, оригінальних по інженерним, конструкторським, а також дизайнерським рішенням. Давайте докладніше розглянемо всі ці «електричні штучки», щоб, ремонтуючи квартиру, ви могли вибрати найбільш відповідний для свого житла варіант.

Вибираємо кабель

Основа основ будь електрики в квартирі - це розетка, вимикач і проводка, які встановлюються в певному порядку. Спочатку необхідно знайти найбільш підходяще місце, де можна розташувати монтажну коробку. Даний предмет випускається для різних стін (з цегли, бетону або гіпсокартону). Потім слід так званий супорт (підтримуючий пристрій на кліпсах або гвинтах), а після нього - механізм і, нарешті, - декоративна рамка. Як правило, такий механізм встановлюється на початку ремонту, в процесі проведення робіт по електромонтажу, а декоративна рамка - після завершення робіт.
Природно, будь-яка електротехніка - від найпростішої до самої навороченной не буде працювати без кабелю. Сьогодні петербурзький ринок пропонує широкий вибір кабельної та провідникової продукції - від дротів для підключення побутової техніки до монтажу електропроводок як зовні, так і в будь-яких приміщеннях. Кожен тип кабелю і дроту має конкретну маркування - АВВГ, ВВГ, NYM, КГ, АПВ, ПВ і т. д.
За цими літерними позначеннями ховається певний сенс. Наприклад, АВВГ - кабель з алюмінієвою жилою і ізоляцією і оболонкою з ПВХ пластикату-, КГ розшифровується як кабель гнучкий. Якщо в маркуванні присутній буква «А», значить струмопровідна жила виготовлена ​​з алюмінію, а її відсутність говорить про наявність мідної жили. У залежності від призначення кількість жил може варіюватися від 2 до 10.
Чим же відрізняється алюмінієва жила від мідної? Мідь має значно більш високі характеристики. Вона може витримувати в кілька разів більше число перегинів при монтажних роботах. Електричний опір міді в 1,5 рази менше, ніж в алюмінію. Тому замість алюмінієвого проводу, наприклад, перетином 2,5 кв. мм можна застосувати мідний перетином 1,5 кв. мм. Нарешті, в алюмінію більш низька межа тягучості, і якщо алюмінієве з'єднання надмірно затягнуте болтом, то з часом воно ослабне. Мідь можна згинати скільки завгодно разів, а алюміній страждає підвищеною ламкістю.

Найголовніше - проводка в будинку

Кабелі й проведення випускаються для певних цілей. Наприклад, дріт з маркою АПВ призначений для розподілу електричної енергії в силових і освітлювальних мережах як усередині, так і зовні. А кабель КРШУ використовується для монтажу систем керування в різних електричних установках і є стійким до впливу мікроорганізмів, грунтових вод і озону.
Не можна не розповісти про кабель NYM. Провід цього типу є одним з найнадійніших. Він містить додатковий шар мело-гумової ізоляції, що запобігає утворенню тріщин при експлуатації в несприятливих умовах. В якості зовнішньої ізоляції тут використовується більш еластичний пластикат, що також підвищує електробезпечність. Провід NYM використовується для монтажу внутрішньої проводки (300-500 В) в сухих і вологих приміщеннях як зовні стін, так і під штукатуркою, цегляною кладкою, бетоном.
Кабель вибирається виходячи з того, яка в будинку у вас проводка - прихована або відкрита. Наприклад, в сталінських будинках і старих дачних будиночках дроти зазвичай кріпили просто на стіні - це відкрита проводка. Зараз вона застосовується в основному в нежитлових приміщеннях, офісах. Кабелі та механізм "накладаються" прямо на стіну, або ховаються в кабель-канали. Раніше при такій проводці вимикачі кріпилися тільки за рахунок розпірних "лапок", зараз їх пригвинчують до спеціальної монтажної коробки, вміщеній у порожнину стіни. У сучасних міських квартирах і котеджах роблять приховану проводку - прибирають дроти в стіни. Так як настановні коробки бувають різних розмірів, при покупці розеток і вимикачів варто звертати на це особливу увагу. Бажано, щоб всі складові мали єдиний стандарт.

Їм не страшні ні вода, ні волога

Вимикачі найчастіше бувають одно-і двох-, рідше трехклавішнимі. Якщо необхідна більша кількість клавіш, можна об'єднати групу одно-або двухклавішний вимикачів загальною рамкою (європейський спосіб) або придбати виріб американських або південнокорейських виробників з шістьма клавішами. На кожній з таких клавіш поміщається лампочка-індикатор (в європейських моделях лампочки є тільки на одноклавішних вимикачах). Палаюча лампочка сигналізує про те, що світло або прилад включений.
Вимикачі, призначені для установки на вулиці, в саунах і ванних кімнатах, відрізняються від звичайних. Щоб вони витримували підвищену вологість, у них між декоративною кришкою і внутрішньою частиною ставиться пластиковий або гумовий кожух, силіконові прокладки. Якщо на вимикач випадково потрапить струмінь води, можна не побоюватися короткого замикання, так як контакти його надійно захищені. Нещодавно винайшли навіть антивандальні вимикачі для громадських приміщень. Зламати або розбити ударостійку пластмасу або метал в них дуже непросто.
Є і так звані перемикачі: натискаєте на клавішу в одній частині будинку - світло включається, в іншій - вимикається. Або, увійшовши в довгий коридор, запалюєте світло вимикачем, розташованим поряд з входом, а гасите іншим, в протилежному кінці коридора. Йдучи, проробляєте цю процедуру у зворотному порядку. Такі пристрої дуже зручні при переході з одного поверху на інший, а також в офісних приміщеннях, де не доведеться йти темним коридором.

Розетки на будь-який смак

Крім звичайних, сьогодні також випускаються розетки самих різних видів, призначені для телевізора і відеомагнітофона, холодильника, телефону, радіо, комп'ютера, антени. Продаються навіть розетки з захистом від перенапруги. Вони вбережуть вашу дорогу і складну техніку від неприємних несподіванок. Ще одна вельми корисний винахід стане в нагоді тим, у кого є маленькі діти. Замість звичайних розеток, які як магніт притягують малюка, в дитячій та інших місцях, що потрапляють в "сферу його інтересів", встановлюються розетки із захисними шторками. Розблокувати їх можна тільки виделкою штепселя. Іноді доводиться прикладати масу зусиль, щоб витягти вилку з розетки. Цих проблем не буде, якщо поставити сервіс-розетку. Натискаєте на "вушко" - і вилка сама вистрибує з розетки.
Розетки на будь-який смакПоступово з розетками та вимикачами сталося те ж, що і з безліччю інших деталей інтер'єру - з утилітарних, обмежених пристроїв вони перейшли в розряд аксесуарів, прикрас. І тепер вони стали предметами пильної уваги з боку дизайнерів зі світовими іменами.
В даний час виробництвом розеток і вимикачів займаються дуже багато фірм. Тільки в Європі налічуються десятки підприємств. Сучасні серії подібної продукції можна умовно розділити на масову і «від кутюр», що відрізняються за ціною і за призначенням. Останнім часом, крім звичної пластмаси, в моду увійшли інші матеріали, наприклад, натуральне дерево, природний або навіть штучний камінь.
Застосовуються й метали - сталь, алюміній, латунь, хром, є навіть сплави золота та срібла. У дизайні таких пристроїв використовуються всі варіанти обробки. Розетки бувають прозорі, матові і блискучі, гладкі і шорсткі, переливаються і з мерехтливим ефектом. Завдяки такій різноманітності фактур і кольору, а також ліній і форм можна підібрати ідеальний варіант для будь-якого стилю, будь то: ампір, модерн, бароко, кантрі і навіть хай - тек, по суті, перетворюючи звичайний пристрій в гідний елемент декору інтер'єру. Спеціальні конструкції дозволяють у разі зміни шпалер оновити і зовнішній вигляд корпусу, не чіпаючи весь механізм, а лише замінивши рамку або клавішу.

Автовимикачами і ПЗВ

Застосування автоматичних вимикачів (АВ) і пристроїв захисного відключення (УЗО) гарантує безпеку від тих негативних наслідків, які несе електротехніка.
Автоматичні вимикачі забезпечують захист як від струмів короткого замикання, так і від перевантажень (тепловий захист). УЗО запобігають будь-яку можливість ураження людей або домашніх тварин електричним струмом. УЗО здійснюють контроль за струмами витоку, і відключає мережу при збільшенні витоку понад номінального значення. Це зазвичай відбувається при пошкодженні ізоляції, або несправностях в електроустановках. Якщо в будинку є техніка, споживаюча багато енергії (пральна машина, гідромасажна ванна та ін) - Без установки ПЗВ не обійтися.
Сучасні вимоги безпеки допускають і виробництво диференціальних автоматів, де автоматичний вимикач і УЗО конструктивно встановлені в одному корпусі. Сьогодні на петербурзькому ринку подібні пристрої пропонуються від таких фірм, як: міжнародний концерн АВВ, Legrand (Франція), Siemens (Німеччина), а також польських і чеських виробників.
Їх особливістю є модульна конструкція і універсальність кріплень: автоматичні вимикачі всіх фірм підходять до рейкових елементам кріплень - так званим DIN-рейках. Конструкція DIN-рейок дозволяє нанизувати вимикачі від 2 до декількох штук підряд, в залежності від необхідності.

Електрика на межі фантастики

Крім традиційних вимикачів, розеток та їх різноманітних поєднань сучасні виробники також пропонують новітні розробки, багато з яких можна сміливо назвати «чудесами науки». Наприклад, светорегулятор (або ще його називають діммером) спокійно допоможе вам підібрати потрібну яскравість світла в кімнаті: від приглушеного нічного до святкового сяйва.
Ще одна «розумна штучка» - таймер. Він позбавить вас від необхідності власноруч управляти світловим режимом у будинку. Треба тільки поставити йому час "відкривання-закривання", а про решту він подбає сам, наприклад, своєчасно відкриє жалюзі та віконниці.
Якщо у вас після важкого трудового дня, не залишиться сил навіть для того, щоб натискати на вимикачі, кімнатні датчики зроблять це за вас. Вони самі будуть реагувати на ваші пересування по квартирі. Коли ви будете переміщатися по різних кімнатах, світло буде автоматично вмикатися при вході, і виключатися - при виході.
Таймер з «астропрограммой» діє у відповідності з точним часом сходу і заходу сонця для кожного дня в році. Якщо ви їдете у відпустку або у відрядження, цей прилад зімітують ваша присутність. Він буде справно вмикати та вимикати світло, причому кожен день у різний час.
Цікава й така розробка, як вуличний датчик руху, завдяки якій як тільки ви входите на ділянку поруч з будинком, світло включається. Виготовлений спеціальний датчик руху і для нічного часу, який виявить "чужинця" на території саду і подасть сигнал небезпеки.
Для зручності роботи з системою застосовують пульти дистанційного управління (ДУ). З їх допомогою можна вмикати-вимикати світло, електричні прилади, регулювати яскравість світильників, відкривати-закривати жалюзі і пр. Інфрачервоні ДУ діють на відстані, що не перевищує 15 м і тільки в межах прямої видимості. Радіопульта функціонують на відстані 150 м, причому можуть використовуватися "за рогу".

«Промінчики світла» в вітальні

Тепер від розеток і вимикачів перейдемо до світильників. Світлові ефекти, які активно застосовуються при оформленні сучасних інтер'єрів (стельова підсвічування, спрямований, локальний, декоративне освітлення і т.п.) не тільки вдало декорують квартири і офіси, але й забезпечують їх оптимальну підсвічування.
Схема освітлення вітальнею і їдальнею повинна поєднувати дві якості: світло необхідно направити туди, де він потрібен (наприклад, на обідній стіл), а баланс світла і тіні повинен працювати на поліпшення зовнішнього вигляду приміщення.
Вітальні - найскладніші об'єкти для освітлення, оскільки вони мають досить широке функціональне значення. Однак головним у підході до досягнення світлового комфорту в цій кімнаті є необхідність домогтися достатнього фонового освітлення, яке в залежності від настрою господарів може змінюватися від яскравого до помірного. Основний фон може створити світло багатолампових люстри або м'яке свічення точкових ламп з-під підвісної стелі. Освітлення вітальні повинне підкреслювати індивідуальні особливості кімнати. Цей ефект досягається за допомогою приладів спрямованого світла.
У зоні, де розташовані дивани та м'які крісла, доречно застосування торшера, затишок атмосфері здатні додати неяскраві настінні бра. Картини, вітрини з посудом, ефектні ніші можуть бути підсвічені одинарними, здвоєними або строєними світильниками прожекторного типу на основі галогенних ламп або сучасними трубчастими люмінесцентними лампами в настінних власниках.

Їдальня, спальня ... - далі скрізь

Їдальня, спальня ... - далі скрізьВ їдальні основним об'єктом освітлення виступає обідній стіл, який вимагає досить яскравого, але одночасно, легко трансформованого світла. Тому тут не обійтися без регульованих по довжині ламп з абажурами з різних матеріалів. Додаткового підсвічування в їдальні часто вимагає буфет або інше місце, звідки подаються страви. Для цих цілей можна використовувати бра або лампи спрямованого світла.
У спальні загальний рівень освітлення може бути нижче, ніж у вітальні. Тут можливе поєднання приглушеного фонового світла (наприклад, точкового) з місцевими світильниками, при яких зручно було б читати в ліжку, робити макіяж, переодягатися. Роль місцевих світильників у спальнях виконують бра і настільні лампи на прікроватних тумбах. Місцеве освітлення повинно бути яскравим, але не сліпучим.
У сучасній кухні все робочі поверхні, де відбувається приготування їжі, миття посуду та інші операції, зазвичай розташовані по периметру приміщення, що знімає необхідність у застосуванні центрального потужного світильника. Тому в даному випадку раціональніше всього добре освітити плиту, обробний стіл і мийку. Зручно також мати достатню фонове освітлення усередині шаф. У ванних кімнатах і санвузлах необхідно помірне фонове освітлення, що створюється герметичним центральним світильником або декількома «утопленими» приладами. Над дзеркалом доречно встановити додаткове освітлення (наприклад, люмінесцентну трубку).
Рекомендації при покупці електропристроїв дуже прості: уважно огляньте вибраний товар. На внутрішній стороні повинно бути вказано значення сили струму і напруги, а також значок стандарту якості країни-виробника. Також вимагайте у продавця сертифікаційні документи. Встановити придбану електрику надійно і акуратно вам допоможуть досвідчені професіонали.
Як ми щойно переконалися, дизайн сучасних світильників дуже різноманітний і по стильовому, і з декоративного виконанню. А сучасний ринок дозволяє підібрати гармонійний освітлювальний прилад практично для будь-якого інтер'єру, втілити в реальність всі уявлення господаря про затишний і гідному будинку.

Спонсор статті:
Переглядів: 10 | Додав: denikin | Теги: вимикач, провід, електрика, Автовимикачами, кабель, Електропроводка, Розетка, проводка, Як вибрати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [0]
комунікації [0]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [0]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [3]
матеріали [1]
електрика [1]
Архив записей
Поділитися
 Неподражаемые дешевые проститутки Адлера | http://geishi-surguta.com - ласковые индивидуалки проститутки Сургута | Сексуальные индивидуалки проститутки Владивостока | Самые лучшие очаровательные проститутки Магнитогорска на сайте https://individualki-magnitogorska.com

популярні статті
3D шпалери (0)
Вибір передпокої (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Як вибрати ліжко (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Укладання нового паркету (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Штори для Вашого будинку (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Сталеві ванни (0)
Установка унітазу (0)
Техніка штукатурення (0)
Натяжні стелі (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Перепланування квартири (0)
Сучасні килими (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Архітектурне проектування (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Про користь дзеркал (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Все про дверних петлях (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі (0)
Турецькі лазні (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Види грунтовок (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Вільне планування (0)
Цегла - самий популярний будівельний матеріал (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Бетони і інші будівельні розчини (0)
Домашній офіс (0)
Декоративні балки з поліуретану (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Фасадна плитка (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Електричні штучки (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Монтаж двері (0)
Про вибір виду фарби (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Ідеальна кошторис (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Протипожежні двері (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Вибираємо сходи (0)
Підйом по спіралі (0)
Вартість ремонту (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Способи обробки басейнів (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Як кухню зробити зручною (0)
Поиск
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0