Ідеальна кошторис - 29 Листопада 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Вівторок, 25.12.2012, 19:40
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Листопад » 29 » Ідеальна кошторис
09:12
Ідеальна кошторис

Ідеальна кошторисКошторис - один з найважливіших документів, з яких починається будівництво, ремонт чи реконструкція будь-якого об'єкта.


Кошторис - один з найважливіших документів, з яких починається будівництво, ремонт чи реконструкція будь-якого об'єкта. При виборі підрядної організації для проведення робіт саме аналіз кошторису дає повну картину вартості робіт, дозволяє оцінити професіоналізм потенційного підрядника. Спочатку при організації тендеру, підрядники-претенденти складають на підставі проектних матеріалів попередні кошториси, щоб визначити орієнтовну вартість проекту. В попередньою кошторисі описуються основні види робіт, об'єми і розцінки.

Попередні кошторису від декількох підрядних організацій порівнюють за розцінками на роботи, вартості застосовуваних матеріалів та остаточну суму. Далі і це важливо - необхідно порівняти склад робіт, внесених до кошторису. Часто підрядник, бажаючи виграти тендер, закладає не всі види робіт, які необхідно виконати на об'єкті, тим самим пропонуючи меншу вартість будівництва за кошторисом, хоча може застосовувати вищі, ніж у інших підрядників, розцінки на роботи, в результаті виграє тендер і отримує замовлення . Якби в кошторисі були враховані всі роботи, то він, можливо, ніколи б і не виграв. Те ж відноситься і до матеріалів. Підрядник може закласти в кошторисі якусь середню вартість робіт з монтажу, наприклад силовий і слабкострумових мереж, а адже сучасний офіс вимагає прокладки дуже великої кількості кабелів: електропостачання, охоронно-пожежної сигналізації, відеоспостереження, телефонні лінії, комп'ютерні мережі.

Коли попередній кошторис складена і вона влаштовує замовника за ціною, кошторис необхідно перевірити ще й уточнити. Замовнику потрібно виїхати безпосередньо на об'єкт, пройти і подивитися, які можуть виникнути проблеми при виробництві робіт. Особливо це важливо при реконструкції, адже реконструюють зазвичай старі будівлі, стан якого треба уважно обстежити: не потрібні чи додаткові роботи по зміцненню фундаменту, стін, по зміні дверних і віконних прорізів. Так само уважно треба дослідити несучі перекриття, балки, колони, стіни, сходові марші, не потрібно чи їх посилення або навіть повна заміна. Варто звернути увагу на теплоізоляційні характеристики стін, можливо, буде потрібно додаткове утеплення на відповідність сучасним вимогам до теплоізоляції огороджувальних конструкцій. При обстеженні покрівлі необхідно приділити особливу увагу наявності протікання, визначитися в необхідності заміни гидроизолирующего килима (якщо мова йде про плоскому даху), можливо, буде потрібно додаткове утеплення. У разі многоскатной покрівлі, де є дерев'яні конструкції, потрібно перевірити всі елементи на предмет наявності гнилизни, обзола, грибка, можливо буде потрібно провести роботи по заміні гнилих або прийшли в непридатність елементів. Обстеження необхідно зробити до затвердження кошторису.

ВАЖЛИВО!


При аналізі кошторису в першу чергу слід звернути увагу на дорогі роботи, які можуть виникнути при ремонті, реконструкції або будівництві, але не передбачені проектом. За час складання проектної документації та отримання погоджень могли відбутися зміна на об'єкті. Особливо часто виникають додаткові роботи з реконструкції підвалів в старих будівлях і по покрівлі - це самі проблемні місця. Наприклад, з підвалу, який раніше не використовувався, недостатньо просто вивезти сміття, зробити підлогу і оформити стіни. Часто для захисту від весняних затоплень необхідно передбачити дренаж для відводу води з підвальних приміщень і виконати гідроізоляцію. Якщо підвал потрібно поглибити для забезпечення достатньої висоти стелі, може виникнути необхідність проведення додаткових робіт по укріплення фундаментів.

Провівши докладне обстеження, порівнявши проектний матеріал і кошторис, в неї вносяться корективи, щоб по можливості уникнути несподіваного різкого зростання вартості в процесі робіт.

Докладний аналіз кошторису


Коли обраний підрядник, кошторис аналізується більш уважно. Перевіряється склад та обсяг робіт, закладених у кошторисі, цифри порівнюються з даними проекту і з контрольними вимірами (їх потрібно обов'язково провести, особливо на додаткові роботи, які не були передбачені проектом).

Далі проводиться аналіз розцінок на окремі види робіт передбачені в кошторисі. Багато фірм при складанні кошторисів використовують московські територіальні кошторисні норми (МТСН). Є спеціальна комп'ютерна програма, за допомогою якої можна осметіть будь-які види робіт і розрахувати вартість необхідних будівельних матеріалів.

Комерційна будівельна фірма, як правило, складає кошторис, використовуючи власні розцінки. Ці розцінки часто вище, ніж державні, навіть з урахуванням підвищувальних індексів, і вони можуть суттєво відрізнятися в різних підрядних організаціях. Комерційні розцінки можна порівнювати з розцінками опублікованими в різних будівельних журналах і на сайтах в Інтернеті.

ПРИКЛАД


Перевірка - дуже серйозна робота, слід перевірити не тільки розцінки і відповідність їх даним видом робіт, але і умови роботи. Наприклад, одного разу при будівництві офісу підрядник заклав у кошторис роботу «Прорізання віконного отвору в залізобетонній стіні з використанням обладнання HILTI». При обстеженні об'єкта з'ясувалося, що проріз прорізали не в залізобетонній, а в пінобетонної стіні. Пінобетон легко пиляється звичайною пилкою, вартість такої роботи нижче приблизно в 15 разів. Також і розробка грунту може проводитися механічним або ручним способом, із забезпеченням водозниження або іншими ускладнюють заходами. Зверніть увагу: в кошторисі можуть бути необгрунтовано застосовані дорогі розцінки, не відповідні виконуваному виду робіт.

Види кошторисів


При складанні кошторису робота починається зі складання локального кошторису на один вид робіт або об'єкт. У складі локального кошторису повинна бути проведена угруповання по конструктивних елементах будівлі відповідна технологічної послідовності виконання робіт. Списки використовуваних матеріалів можуть включатися в ці кошториси, а можуть перераховуватися в окремому документі, який називається "Ресурсна відомість" або "Відомість будівельних матеріалів". У цій відомості наводиться обсяг необхідного будівельного матеріалу (в тоннах, кілограмах, погонних метрах і т.д.), далі вказується вартість одиниці матеріалу і в кінці рядка вартість всього обсягу. Так визначається вартість всіх будівельних матеріалів на весь об'єкт або окремий вид робіт.

Об'єктні кошториси об'єднують локальні та містять вартість: будівельних, монтажних робіт, устаткування, інвентарю, а також інших витрат. Наприклад, в об'єктну кошторис на благоустрій прилеглої території можуть входити локальні кошториси: на пристрій асфальтованої автостоянки, озеленення, будівництво паркану, радіокерований шлагбаум, зовнішнє освітлення та відеоспостереження і т.д.

В об'єктних кошторисах на вартість БМР нараховуються кошти на тимчасові будівлі і споруди по відсотковою нормою, витрати на тимчасове опалення, пов'язане з зимовому часом.

У зведеному кошторисному розрахунку вартість будівництва окремих об'єктів розподіляється по графах: будівельні, монтажні роботи, обладнання, меблі, інвентар, інші витрати і в підсумку виводитися загальна кошторисна вартість. У зведеному кошторисному розрахунку враховуються витрати на підготовку території (оформлення земельної ділянки, відведення землі, розбивка осей, плата за землю), витрати на знесення будівель, перенос мереж, компенсації по відшкодуванню збитків при відведенні земель, осушення, рекультивації земель, оплата послуг з видачі технічних умов, витрати на проектно-вишукувальні роботи, авторський нагляд, підготовку експлуатаційних кадрів.

Кошторис може складатися з допомогою спеціальної комп'ютерної програми, але це необов'язково. В принципі, скласти кошторис може будь-яка людина, що має будівельну освіту, але для складання гарної кошторису потрібно мати досвід і знати технологію будівництва. Звичайно, працювати в програмі простіше, тому що в ній закладено більшість видів робіт, їх вартість, необхідні будівельні матеріали з нормами витрати і т.д. Наприклад, якщо в кошторисі потрібно передбачити роботи по зведенню гіпсокартонних перегородок, кошторисник вказує "Зведення перегородок з гіпсокартону", а програма автоматично підставляє комплексну розцінку, що враховує всі етапи технологічного процесу: встановлення каркасу, обшивка листами гіпсокартону, закладення швів. Наступні роботи (грунтовка, шпаклювання, обклеювання шпалерами під фарбування, фарбування) вводяться як окремі роботи.

Роботи, передбачені в кошторисі, можна розбити на кілька етапів. Це зручно і для будівельників, і для замовника: стає зрозуміло, які роботи у який період повинні бути закінчені і скільки вони коштують, з'являється можливість поетапної оплати робіт.

Для перевірки кошторисної документації слід залучати фахівців кошторисників. Допомога у перевірці кошторисів може надати компанія АСК «Адвокат якості».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!


Як визначити, що в кошторисі закладено більше будівельних і оздоблювальних матеріалів, ніж потрібно? Кошторисник може навмисно завищити обсяги робіт, а встановити таке завищення можна тільки уважно обстеживши об'єкт. Крім того, можуть бути необгрунтовано завищені норми витрат матеріалів. Наприклад, закладають затрати штукатурної суміші 30-50 кг / кв.м. при шарі товщиною 10 мм, а за нормами виробника суміші витрата складає 20-22 кг / кв.м. (Норми витрати зазначаються на кожній упаковці, будь то фарба, шпаклівка або суха суміш).

До речі, фарби майже завжди витрачається більше, ніж розраховує виробник. Ще не було жодного об'єкта, щоб будівельники точно вклалися в норми витрати, зазначені на банці з фарбою. Врахуйте це!

Зі шпаклівкою дещо інша ситуація. Якщо стіна обштукатурена з великими нерівностями або каркас під облицювання гіпсокартоном поставлений із серйозними відхиленнями, то брак виправляється більш товстим шаром шпаклівки. Відповідно, витрата різко зростає, тому будівельники можуть закладати витрата більше ніж рекомендує виробник, із запасом на неякісну роботу або на виправлення існуючих дефектів стін.

Спонсор статті:
Переглядів: 12 | Додав: denikin | Теги: Ідеальна кошторис | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [0]
комунікації [0]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [0]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [3]
матеріали [1]
електрика [1]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Архітектурне проектування (0)
Сучасні килими (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Вибір передпокої (0)
Укладання нового паркету (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Будівельні роботи взимку (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Що таке керамограніт? (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Установка унітазу (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Штори для Вашого будинку (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Натяжні стелі (0)
Сталеві ванни (0)
Техніка штукатурення (0)
3D шпалери (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Перепланування квартири (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
Як вибрати ліжко (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Про користь дзеркал (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Все про дверних петлях (0)
Домашній офіс (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Бетони і інші будівельні розчини (0)
Стилі інтер'єру (0)
Вільне планування (0)
Вартість ремонту (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Наклеювання шпалер (0)
Протипожежні двері (0)
Про вибір виду фарби (0)
Монтаж двері (0)
АВТОРСЬКІ ЛАЗНІ (0)
Пінобетон (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Способи обробки басейнів (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Меблі в дачній гармонії (0)
Електричні штучки (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Як кухню зробити зручною (0)
Електронна сантехніка (0)
Як правильно настелити килим на сходах (0)
Як поєднати кухню і їдальню (0)
Чи варто купувати шкіряні меблі (0)
Захист зовнішніх стін від вогкості (0)
Турецькі лазні (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Вибір дверей (0)
Листовий пінопласт (0)
Облаштування ванної кімнати (0)
Поиск
Календарь
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0