Як правильно вибрати кахельну плитку - 3 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Середа, 25.09.2013, 22:42
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 3 » Як правильно вибрати кахельну плитку
11:25
Як правильно вибрати кахельну плитку

Як правильно вибрати кахельну плитку

Облицювання кахельною плиткою продовжує залишатися найбільш зручним і практичним способом оформлення приміщень.


Традиційна обробка ванни або кухні, і все більш популярне включення керамічної плитки в інтер'єр житлових приміщень - спалень або віталень, - і використання плитки для зовнішнього облицювання стін, і, нарешті, оформлення керамікою і керамогранітом будівель громадського призначення. Вибір керамічної плитки величезний: від недорогого вітчизняного кахлю до вишуканих колекцій кераміки з Італії або Німеччині. Але як не розгубитися в цьому розмаїтті? Ось кілька порад, як вибрати плитку для внутрішнього облицювання.

Вибираємо натуральне


Але чому саме керамічна плитка? Адже сьогодні з'явилося чимало інших, цілком конкурентноздатних оздоблювальних матеріалів. Однак, як і раніше кахельна плитка не має собі рівних. І справа не тільки в зовнішніх її достоїнства. Стан навколишнього середовища і реалії існування в сучасному світі переконують багатьох людей в необхідності вибирати «здорові» матеріали. В цьому відношенні у керамічної плитки знайдеться дуже небагато конкурентів. Само по собі поєднання природних природних елементів - глини, води і вогню - вже викликає довіру. Крім того, в очах споживачів керамічна плитка володіє довгим списком цінних переваг. Вона безпечна для навколишнього середовища, так як високотемпературна обробка зменшує ризик виділення шкідливих речовин. Їй не страшні пил і бактерії, адже миття плитки не складає великих труднощів. Різноманітність - воістину нескінченно: сучасний ринок плитки дозволяє знайти кахель навіть для самих вузькоспеціальних потреб. Дуже важливо, що плитка володіє «імунітетом» проти електростатичних полів, у зв'язку з її надзвичайно низькою електропровідністю. Очевидні і протипожежні гідності плитки. І, нарешті, ще один чималий плюс: небагато промислові вироби можуть, як кераміка, похвалитися тим, що повністю відповідають світовим екологічним нормам і стандартам.

Плитка плитці ворожнечу


Отже, Вам потрібно плитка для внутрішнього облицювання. Не поспішайте з вибором. Як би не сподобався Вам малюнок або фактура плитки, при покупці потрібно врахувати масу інших її характеристик. Важливо знати, наскільки сподобалася Вам плитка відповідає уготована призначенню. Різноманіття пропонованого на нашому ринку кахлю практично безмежно, однак при цьому Ви ніде не знайдете універсального типу керамічної плитки. Як же вибирати? Перш за все - уважно. Зазвичай всю необхідну інформацію можна отримати, поглянувши на упаковку плитки і з'ясувавши значення розміщених на ній піктограм. Наприклад, зображення ступні на чорному фоні поміщається на упаковках з підлоги плиткою. Малюнок кисті руки відповідає плитці для стін. Сніжинка позначає морозостійкість. Ступня на заштрихованому тлі - підвищену зносостійкість. Неодноразове повторення одного і того ж значка говорить про високий рівень того чи іншого показника. Як правило, зазначеної інформації буває цілком достатньо, якщо покупець чітко уявляє, які саме властивості і характеристики плитки особливо важливі в тому приміщенні, яке буде нею оброблено. Не менш важливо враховувати і конкретне місце облицювання: підлога, стіни або їх окремі ділянки.

Так, наприклад, якщо Ви хочете використовувати плитку у ванній кімнаті, потрібно врахувати, що підлога і стіни ванної контактують з хімічними реагентами, що залишають плями (засобами особистої гігієни, косметикою і т.п.). Тут потрібно кахель з підвищеними хімічними характеристиками, низькою пористістю, гарною кислотостійкої і опірністю підставам. Ці властивості стають ще більш важливими, якщо мова йде про облицювання басейнів, де вода піддається регулярним і руйнівним для кахлю хімічним діям. Про такі властивості в їх максимальному вираженні Вам скаже символ АА на упаковці. Більш низька стійкість до хімічних впливів буде у плитки з символом А і далі за спаданням - В, С і Д.

Зате у ванній не так важлива ступінь зносостійкості плитки, особливо при облицюванні стін. Інша справа - кухня. Від кахлю на стінах кухні також не потрібно високої зносостійкості, і так само, як у ванній, плитка повинна мати підвищені хімічні характеристики. Але от для підлоги на кухні потрібний не тільки хімічно стійкий, але більш міцний і Нізкопорістая кахель (зазвичай III класу зносостійкості). Ще більш стійка до стирання плитка (IV і V класу) знадобиться у вестибюлі, передпокої або коридорі.

«Плиткові» нормативи


Технічні характеристики та норми для кахлю давно й докладно розробляються в багатьох країнах світу. Існує декілька систем стандартів для керамічної плитки. Найвідоміші з них - стандарти DIN (Німеччина), UPEG (Франція), BS (Великобританія), ASTM-ANSI (США), UNI EN (Італія). Є також російські стандарти: ГОСТи № 6887-90 (плитка для підлог), № 6141-91 (плитка для внутрішнього облицювання стін), № 13996-93 (плитка керамічна фасадна). Але найбільшого поширення і авторитет отримали норми UNI EN, розроблені Європейською комісією стандартизації (СЕN) в Італії. Ці норми дійсні у всіх країнах Європи і взяли їх неєвропейських країнах. Стандарти UNI EN при цьому не мають сили закону: допускається реалізація керамічних виробів, що не задовольняють їх вимогам. Проте якість такої плитки справедливо можна поставити під сумнів, тому при виборі все ж варто віддати перевагу продукцію, що має знак якості UNI.

Найважливішою технічною характеристикою керамічної плитки, без сумніву, є її зносостійкість або стираність. Зі стандартами зносостійкості, розробленими для підлогової плитки, слід ознайомитися докладніше. Згідно з нормами UNI EN 154, залежно від призначення приміщень і щільності руху в них, рекомендується вибирати плитку відповідного класу зносостійкості. Усього виділяється 5 таких класів: PEI I, II, III, IV і V. Плитку класу I слід застосовувати в місцях з невеликим рухом, де не використовується вулична взуття (зазвичай це ванні кімнати). Плитка другого класу призначена для ділянок руху невеликий щільності. Вона використовується в квартирах, котеджах, сімейних будинках - проте не для кухонь, передпокоїв, сходів і балконів. Плиткою класу III можна обробляти підлоги в житлових приміщеннях, що не мають безпосереднього доступу з вулиці, з рухом середньої інтенсивності. Кахель IV класу може використовуватися і для громадських будівель. І, нарешті, плитка V класу стираності придатна для приміщень з будь-якою інтенсивністю руху.

Ще раз про якість


На закінчення розмови про властивості плитки зауважимо: не варто плутати поняття «технічна характеристика» і «якість», інакше Ви неминуче витратите гроші даремно. Адже зовсім необов'язково укладати підлогу у ванній плиткою з підвищеною морозостійкість або високою зносостійкістю (класів IV або V). Її місце - в приміщеннях громадського призначення, торгових і виставкових залах. У житловому приміщенні, як правило, не потрібна плитка вище III класу стираності (якщо не вважати передпокою).

Тепер, коли чітко відомо, які властивості плитки необхідні саме у Вашому випадку, то перед остаточним вибором потрібно обов'язково перевірити товар «на око і на дотик». Керамічна глазурована і неглазурована поверхня повинна бути ідеально рівною і гладкою, без тріщин, відколів, сторонніх включень, опуклостей або вогнутостей. Це можна перевірити, приклавши дві плитки «обличчям» один до одного. Краї також повинні бути рівними (перевіряється аналогічно). Слизькість плитки краще всього перевірити дослідним шляхом: капнути води і спробувати на дотик. Природно, якщо Вам потрібна плитка для підлоги для житлового приміщення (виключаючи підлога у ванній), то буде потрібно плитка з більш високим опором до ковзання.

Кольори, відтінки, кольори, тони ...


Зі знанням справи слід підходити і до вибору кольору і фактури плитки. Непродумані колірні рішення можуть викликати непередбачену і дратівливу реакцію. Так, наприклад, якщо у Вас малогабаритна квартира з маленькими за площею приміщеннями, то краще вибрати світлі тони: вони здатні візуально збільшувати простір. При цьому розташовані під прямим кутом один до одного однакові поверхні сприймаються по-різному. Практично неможливо досягти абсолютно однакового кольору стін і стель, навіть обробивши їх матеріалом з однієї партії. Ще більш істотні зміни спостерігаються при освітленні обробки різним світлом. Так, блакитна глазур при освітленні жовтим світлом лампи розжарювання виглядатиме зеленою.

Нарешті, важливим чинником, що створює зорове враження, є коефіцієнт відображення у глазурі. Про нього можна дізнатися у продавця. Якщо відображення небажано, то краще використовувати керамічну плитку з так званої «матовою» глазур'ю. Потрібно пам'ятати також про те, що будь-яке забруднення менш помітно на темних і мають зернисту або хроматичну структуру поверхнях. Але на глянцевих плиткових покриттях - особливо чорного кольору - більше впадають в очі подряпини і невеликі відколи. Так що при виборі кольору і фактури керуватися бажано не лише особистими пристрастями, але і знанням законів природи.

При покупці необхідно звернути увагу на такі параметри, як тон і калібр плитки. Справа в тому, що тон може відрізнятися від заявленого кольору, а калібр - фактичний розмір плитки - від розміру номінального (у випадках з плиткою одинарного випалу з дуже щільною основою). Плитка в таких випадках спеціально сортується, і Вам залишається тільки уважно звірити відповідні позначки на упаковці.

Грамотний підхід абсолютно необхідний - як при виборі потрібних технічних характеристик плитки, так і при продумуванні колірного рішення. Він допоможе уважному покупцеві уникнути помилок, а також, при мінімальних витратах засобів і сил, обзавестися красивим і довговічним плитковим покриттям.

Плиткова «мода», день сьогоднішній


Багато невід'ємні риси, характерні для дизайну керамічної плитки колишніх років, сьогодні йдуть у минуле. Так, наприклад, поступово втрачає популярність плитка з флористичним декором. Це стосується не тільки яскравих, кричущих панно, що покривають великі ділянки стін, - вони сьогодні навряд чи можуть знайти споживача через невеликі розміри сучасних квартир. Але навіть маленькі, більш або менш прикрашені плитки, які могли б служити вставками, - це вже вчорашній день в плиткової «моді». Їм на зміну прийшло безліч геометричних форм в світлих тонах, а також наслідування природним матеріалам - мармуру, вапняку, граніту, різним видам каменів, навіть напівдорогоцінним. Така плитка ніколи не набридає погляду і нагадує не візерунки та арабески, а скоріше кольорові тіні на стіні. Хоча, звичайно, справа смаку ...

Спонсор статті:
Переглядів: 95 | Додав: denikin | Теги: Як правильно вибрати кахельну плитк, Як вибрати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [27]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [37]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [2]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [2]
Архив записей
Поділитися
 Неподражаемые дешевые проститутки Ессентуков на essentuki.prostitutki-today2.com/

Плитка грес что это по материалам www.postach.com.ua.
популярні статті
Товариство власників житла + керуюча компанія =? (0)
Бетон в дизайні інтер'єру! (0)
Кабінет на балконі! (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Про користь дзеркал (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Нові можливості звичних речей (0)
Будівництво лазні з оциліндрованої колоди (0)
Фарбування стелі (0)
Басейни (0)
Бітумна мастика (0)
Техніка штукатурення (0)
Вибираємо водопровідний кран (0)
Як вибрати душ (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Пластикові водопровідні труби (0)
Санітарні норми в дизайні інтер'єру (0)
Сауна на балконі (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Мінераловатні плити (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Сталеві ванни (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Еластобіт (0)
Листовий пінопласт (0)
Кілька слів про об'єднання санвузла (0)
Шпаклівка (0)
як викласти робочу зону на кухні (0)
Flaminia - елітна італійська сантехніка (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Віконні решітки, безпека житла (0)
Розвиток технологій виробництва пластикових вікон (0)
Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
Мокрий фасад (0)
Протипожежні двері (0)
скляні сходи (1)
Що таке лінкруст (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Як вибрати ліжко (0)
Чавунна ванна: майже поваленим королева (0)
Укладання нового паркету (0)
Як вибрати сантехніку (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Про вибір виду фарби (0)
ЯК ВИБРАТИ БУР? БУРИ ДЛЯ ПЕРФОРАТОРА (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Стилі інтер'єру (0)
ЯК ВИБРАТИ ВУГЛОШЛІФМАШИНИ "БОЛГАРКУ" (0)
Будівництво будинку в зимовий період. (0)
Вартість ремонту (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Стелим керамічну плитку (0)
Як вибрати дриль або перфоратор (0)
Будинок з бруса! Переваги (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Пінобетон (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Фасадні роботи (0)
Оздоблення фасадів (0)
Вибір облицювальної цегли: його достоїнства і переваги (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Рубітекс (0)
Пергамін (0)
Руберойд (0)
Баштові крани - ретроспектива і сучасність (0)
Легкий характер пластикових вікон (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Стеклоізол (0)
Гідності швидкомонтованих будинків (0)
З чого побудувати будинок (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Міжкімнатні двері: вибір за вами! (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Як наклеїти фотошпалери (0)
Так складно вибрати басейн? (0)
Установка дверей своїми руками (0)
Наливні підлоги з ефектом 3 D (0)
Ремонт ванної кімнати під ключ (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
ЯК ВИБРАТИ ШТРОБОРЕЗ? БОРОЗНИК І ЙОГО ПЕРЕВАГИ (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Італійські меблі для спальні (2)
Цегла - самий популярний будівельний матеріал (0)
Вільне планування (0)
Аксесуари для мийки (0)
Кухонні витяжки вбудовувані (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Кахельну підлогу на кухні (0)
Як поєднати кухню і їдальню (0)
Гідромасажні ванни (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Який шуруповерт краще вибрати? На що звернути увагу, купуючи шуруповерт (0)
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Google