ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ - 10 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Середа, 25.09.2013, 21:38
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 10 » ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ
01:29
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ

ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ


Ремонт квартири, а особливо - будівництва будинку, важко уявити собі без застосування електроінструмента. Електричні рубанки, ланцюгові і циркулярні пили, деревообробні верстати, фрези, лобзики, дрилі, перфоратори, шуруповерти, плоско-та кутошліфувальні машинки (болгарки), і штроборізи - ось далеко не повний перелік інструменту, покликаного надати неоціненну допомогу при проведенні цих робіт.

Не всі забудовники або домашні майстри, що приступають до ремонту, мають власний повний інструментальний арсенал. Зазвичай роблять ревізію того інструменту, який є в наявності, і до нього докуповують бракуючий. Найбільш поширена помилка при цьому - покупка багатофункціонального, універсального інструменту, а також недостатня увага до ряду його технічних і експлуатаційних параметрів. Щоб робота знову придбаним інструментом не була перервана і затьмарена розчаруванням, як в самій моделі, так і в її виробнику, необхідно правильно вибрати інструмент, а потім і правильно його застосовувати.


Більшість серйозних виробників довго і копітко працюють над створенням кожної моделі інструменту. Після ретельної доведення і випуску в серійне виробництво всі вони, як правило, відповідають своїм паспортним параметрам. Однак далеко не всі споживачі дотримують правила експлуатації, а найголовніше - не завжди правильно роблять вибір електроінструменту. Ця, здавалося б тривіальне завдання, насправді непроста і відповідальна. Нижче дані рекомендації, що сприяють правильному вибору електроінструменту.

ПРОФЕСІЙНИЙ - ЛЮБИТЕЛЬСЬКИЙ


Електроінструмент буває професійного і аматорського призначення. Деякі фірми, для посилення відмінності між цими двома видами інструменту офарблює їх різні кольори.
Професійний інструмент припускає його тривале, іноді навіть цілодобове, використання в умовах безперервної роботи і важких навантажень. Тому всі його вузли розраховані виробником для таких умов.
Любительський інструмент має більш слабку конструкцію своїх вузлів і вимагає перерв у роботі через певні інтервали часу.
Різниця в ціні між професійним і непрофесійним інструментом істотна. Тому, якщо після ремонту або будівництва - немає намірів працювати в будівельній бригаді з своїм інструментом, зупинитеся на любительському. Можна взяти і професійний, в розрахунку на те, що він буде служити багато років і десятиліття. Так, це може трапитися і, швидше за все, так і буде, але за такий період часу вельми вірогідна загроза його морального застарівання.

ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ


Існують два види живлення побутового інструменту - від мережі змінного струму або від вбудованого в корпус інструменту акумулятора.
Купуючи інструмент для мережі змінного струму, потрібно переконатися в ступені його безпеки (див. нижче), а якщо він імпортний, то чи сертифікований він для застосування в наших мережах.
Інструмент з живленням від акумуляторів доцільно купувати тільки в тому випадку, якщо предстоят регулярні роботи на неелектрофіцірованних об'єктах. Цей інструмент, безсумнівно, в чомусь зручний - немає прив'язки до джерела живлення, не потрібні дроти, часто заважають у важкодоступних місцях. З ним можна вийти в двір до автомобіля або в гараж. Але цей же інструмент має і ряд негативних якостей.

По-перше, мала тривалість роботи між підзарядками.

По-друге, багато акумулятори припускають його постійне застосування. Цей інструмент не можна покласти на роки без застосування - акумулятор може вийти з ладу, а заміна його коштуватиме близько третини від вартості самого інструменту, а іноді і більше. Ну і, нарешті, - інструмент з акумуляторним живленням достатньо дорогий.

БЕЗПЕКА


Електроінструмент, підключений до мережі змінного струму напругою 220 В, повинен мати надійний електричний захист. В іншому випадку він може стати джерелом не тільки серйозного струмового удару з тяжкими наслідками, але і струмового удару з трагічним результатом. У більшості виробників на інструменті є спеціальний символ подвійної ізоляції. Він являє собою подвійний квадрат, виконуваний в різному графічному оформленні. Подвійна ізоляція - це два рівні захисту від струмового удару. Перший рівень ізоляції робиться на всіх електричних компонентах конструкції. Другий рівень ізолює всі корпусні елементи інструменту. Інструменти з подвійною ізоляцією можна підключати до мережі по двухпроводной схемі - вилкою з двома контактами в розетку без заземлення. Купувати інструмент слід тільки з подвійною ізоляцією. Перевагу також слід віддавати моделям, що мають спеціальний захист від випадкового пуску. Цей захист полягає, як правило, в тому, що дозвіл на натиснення головної пускової кнопки підтверджується натисненням ще однієї додаткової кнопки.

УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ


Багато виробників прагнуть зробити свій електроінструмент, особливо дрилі, багатофункціональним. Такий інструмент крім основної функції може виконувати і декілька додаткових. Ринок пропонує багато моделей дрилів, які можуть свердлити, нарізати різьблення, працювати з шурупами, а крім того вони можуть свердлити з ударом, тобто виконувати функції перфоратора. Такий інструмент більше придатний для проведення невеликого об'єму робіт або для використання в якості 'чергового' в домашньому господарстві - на випадок, якщо потрібно щось підправити або виготовити своїми силами.


Деякі постачальники інструменту йдуть ще далі - пропонують набір, в який входить дриль як основного силового модуля і декілька насадок до неї: рубанок, кутова шліфувальна машина, дискова пила, лобзик і т.д. Такий набір оформляють зазвичай у вигляді валізки 'Для майстра'. Якщо дриль оснащений ще і функцією перфоратора, то на перший погляд такий набір покриває всі запити. Не слід зупиняти свій вибір на таких наборах. Потрібно пам'ятати - кожна операція має свою особливість, вимагає своєї потужності, оборотів інструменту і тривалості роботи. Робота інструменту з перевантаженням або на межі його можливостей приводить до його виходу з ладу. Гарного універсального інструмента в природі не існує. По-хорошому - дриль повинна тільки свердлити, перфоратор тільки перфорувати, а шуруповерт тільки загортати шурупи. Зупинити свій вибір на інструменті з додатковими функціями можна тільки в тому випадку, якщо їх застосування складе від 15 до 20% передбачуваного обсягу робіт.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ


Крім приємного зовнішнього вигляду електроінструмент повинен бути зручним і максимально легким. В цей же час при виборі між інструментом з редукторною коробкою з алюмінієвого сплаву і інструменту з редукторною коробкою з ударопрочной пластмаси краще зупинитися на алюмінієвій коробці, хоча така модель і може виявитися трохи важче. Термін служби такого редуктора більше, а ймовірність пошкодження випадковим зовнішнім впливом - незначна. Корпус інструменту повинен мати ергономічну, тобто зручну для втримання й роботи форму корпусу, а елементи управління повинні бути добре доступні. Якщо інструмент оснащується додатковим кожухом, то його конструкція повинна надійно кріпитися і не повинна створювати ситуації, при яких споживач буде змушений хоча б на час зняти його.

ВАЖЛИВІ 'ДРІБНИЦІ'


Для деяких видів інструмента можна назвати абсолютно необхідними два пристрої - регулятор максимальних оборотів і пристрій плавного пуску. При наявності пристрою плавного пуску інструмент може плавно набирати обороти пропорційно глибині натискання на пускову кнопку.


Одна з серйозних дрібниць - муфта граничного моменту, що захищає електродвигун інструменту від неприпустимих навантажень і збільшує термін його служби. Найпоширеніша ситуація по створенню неприпустимою навантаження, наприклад для дриля, - заклинювання свердла в момент свердління.
Інша суттєва дрібниця - наявність реверсивного обертання. Ця властивість буде особливо корисно для дрилів. Без реверсу неможливо нарізати різьблення або вивернути шуруп. А якщо дриль має реверс, то абсолютно необхідно і ще один пристрій - регулятор швидкості обертання.

Якщо купується потужний і важкий інструмент, то бажано наявність у ньому обмежувача пускового струму. Такий інструмент, більш плавно набирає оберти, не 'смикається' в руках і не створює непотрібного навантаження на електромережу.
Для інструменту з великим виділенням пилу (шліфувальні машини, лобзики, рубанки, фрези) бажано мати адаптер - спеціальний патрубок на корпусі інструменту, за допомогою якого можна підключати пилосос.

ВИБІР КОНКРЕТНОГО ВИРОБУ


Якщо модель електроінструменту обрана й вона відповідає всім вимогам, то слід приступити до вибору конкретного виробу.
Не потрібно брати перше ж запропоноване продавцем виріб - так можна купувати інструмент тільки провідних виробників, у яких добре налагоджена як технологія, так і вихідний контроль. Проведіть кілька тестових включень двох або трьох виробів. Мета цих включень - визначення якості зборки силових вузлів інструменту. З їх допомогою можна зробити важливі висновки про те, як зібраний редуктор, як підібрана головна пара шестерень (болгарки), не перетягнуті чи підшипникові вузли і т.д. Включіть послідовно запропоновані вироби і порівняйте їх рівень і характер шуму. У більш якісно зібраного вироби шум повинен бути рівним, без провалів і наступних підсилень, без стукотів, що передаються на корпус виробу. Але й виріб, відібране за найбільш рівному шуму, потрібно піддати ще одному випробуванню. Увімкніть його та після набору максимальних оборотів вимкніть. Зверніть увагу на те, як воно зупиняється. Зниження оборотів повинне бути плавним, поступовим. При вимкненому двигуні на останніх етапах зупинки вироби добре чутні шуми всіх вузлів і зачеплень. Виріб не повинен зупинятися як 'укопаний' або близько до цього. Якщо це відбувається, то щось у ньому не в порядку - перетягнуті підшипникові вузли, немає потрібного зазору в зубчастому зачепленні, поганий 'вибіг' у електродвигуна і ще багато речей, говорити про які конкретно можна, тільки знаючи конструкцію виробу. У такому виробі велика кількість енергії витрачається на подолання опору обертанню і його електродвигун буде швидко перегріватися, а ймовірність його виходу з ладу досить висока. У цьому випадку потрібно повторити весь підбір вироби спочатку. Якщо виріб зупиняється плавно, а в шумі обертового механізму не проявляються окремі рідкісні стуки - це те, що потрібно.

Спонсор статті:
Переглядів: 91 | Додав: denikin | Теги: ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ, Як вибрати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [27]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [37]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [2]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [2]
Архив записей
Поділитися
 Ссылки на гидру на www.hydra.com.

популярні статті
Товариство власників житла + керуюча компанія =? (0)
Бетон в дизайні інтер'єру! (0)
Кабінет на балконі! (0)
Про користь дзеркал (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Басейни (0)
Нові можливості звичних речей (0)
Техніка штукатурення (0)
Вибираємо водопровідний кран (0)
Фарбування стелі (0)
Будівництво лазні з оциліндрованої колоди (0)
Бітумна мастика (0)
Еластобіт (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Кілька слів про об'єднання санвузла (0)
як викласти робочу зону на кухні (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Листовий пінопласт (0)
Flaminia - елітна італійська сантехніка (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Що таке лінкруст (0)
Сауна на балконі (0)
Санітарні норми в дизайні інтер'єру (0)
Металопластикові водопровідні труби (0)
Пластикові водопровідні труби (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Як вибрати душ (0)
Мінераловатні плити (0)
Сталеві ванни (0)
Шпаклівка (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Мокрий фасад (0)
Розвиток технологій виробництва пластикових вікон (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Вартість ремонту (0)
Віконні решітки, безпека житла (0)
скляні сходи (1)
Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
Протипожежні двері (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Легкий характер пластикових вікон (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Чавунна ванна: майже поваленим королева (0)
Як вибрати дриль або перфоратор (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Як вибрати сантехніку (0)
Стелим керамічну плитку (0)
Стилі інтер'єру (0)
Гідності швидкомонтованих будинків (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
Укладання нового паркету (0)
Все про дверних петлях (0)
Міжкімнатні двері: вибір за вами! (0)
Пінобетон (0)
ЯК ВИБРАТИ БУР? БУРИ ДЛЯ ПЕРФОРАТОРА (0)
Як вибрати ліжко (0)
Як наклеїти фотошпалери (0)
Будинок з бруса! Переваги (0)
Будівництво будинку в зимовий період. (0)
Вибір облицювальної цегли: його достоїнства і переваги (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
ЯК ВИБРАТИ ВУГЛОШЛІФМАШИНИ "БОЛГАРКУ" (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Рубітекс (0)
Гідромасажні ванни (0)
Стеклокром (0)
Баштові крани - ретроспектива і сучасність (0)
Стеклофлекс (0)
Стеклоізол (0)
Іспанська керамічна плитка (0)
Руберойд (0)
Пергамін (0)
Так складно вибрати басейн? (0)
Фасадні роботи (0)
Оздоблення фасадів (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
З чого побудувати будинок (0)
Вибір дверей (1)
Будинок з майбутнього (0)
Про вибір виду фарби (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
ЯК ВИБРАТИ ШТРОБОРЕЗ? БОРОЗНИК І ЙОГО ПЕРЕВАГИ (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Способи обробки басейнів (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
ТЕСТ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ (0)
Тепле серце Вашого будинку - Котли (газові та електричні) (0)
Цегла - самий популярний будівельний матеріал (0)
Як поєднати кухню і їдальню (0)
Вільне планування (0)
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Google