Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин - 13 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Неділя, 24.02.2013, 12:54
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 13 » Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин
10:59
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин

Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин

Вибір шліфувальної машини є досить складним. Пов'язано це з тим, що шліфувальні машини мають суттєві відмінності за принципом дії та призначенням. Шліфувальні машинки застосовуються для видалення іржі з металевих поверхонь, для шліфування бетону, водопровідних труб, для різання цегли, мармуру, шиферу та ін робіт. Зі статті ви дізнаєтесь, як вибрати шліфувальну машинку, а також ознайомитеся з основними видами шліфувальних машин.

Як вибрати шліфувальну машинку? Види шліфувальних машин

Виділяється декілька типів електричних шліфувальних машин: кутові, стрічкові, вібраційні і ексцентрикові. Давайте докладніше розглянемо, для яких робіт призначений той чи інший вид шліфувальної машини.

Кутові шліфувальні машини

Кутова шліфувальна машина (друга назва - болгарка) - це електроінструмент, призначений для різання, шліфування і чищення деталей з каменю, бетону та металевих сплавів. Завдяки своїй універсальності, є найпоширенішим видом шліфувальних машин. Існує велика кількість видів дисків для кутових шліфувальних машин, кожен з яких призначений для строго певного типу матеріалів. Наприклад, встановивши абразивний диск на кутову шліфувальну машинку, ви зможете виконувати різання і зачищення металевих деталей, видаляти корозію, зачищати зварні шви, різати керамічну плитку або цеглину і т.д. Кожен диск призначений для роботи з певного матеріалу, це необхідно пам'ятати.


шлифмашина

Кутова шліфувальна машина - Ryobi EAG8012C

Від потужності пристрою залежить його продуктивність. Для складних робіт рекомендується вибирати більш потужні машинки. За потужністю кутові шліфувальні машинки підрозділяються на малопотужні зі значенням потужності від 700 до 900 Вт, середньоглибокі від 900 до 1500 Вт і потужні більш 1500 Вт

За конструктивними особливостями болгарки можуть бути одноручні і дворучні. Дворучні є переважаючими, оскільки дозволяє при певних умовах роботи досягти більшого комфорту фіксації машинки. Деякі виробники пропонують не переставляти рукоятку, а повертати редуктор.

Болгарки можуть бути розраховані на побутове та професійне використання.

Побутові моделі є менш потужними. Крім того вони розраховані на менші навантаження як по інтенсивності, так і по часу. Побутові болгарки не рекомендується використовувати більше 3-4 годин на день з перервами, інакше це може згубно позначитися на терміні служби пристрою.

Професійні інструменти призначені для інтенсивної і тривалої роботи. Якість матеріалів, що застосовується для їх виготовлення набагато вище, ніж у побутових болгарок. Крім того, такий інструмент оснащується додатковими пристосуваннями і вузлами. Якщо ви не плануєте інтенсивну і тривалу роботу, то придбання професійного інструменту буде з економічної точки зору не виправдано.

Стрічкові шліфувальні машини

Основне застосування знаходять при грубій шліфовці рівних поверхонь. Їх дуже широко застосовують при обробці інтер'єру, для обробки великих плоских поверхонь - зняття товстого шару матеріалу (наприклад, при видаленні старих лакофарбових покриттів) або шліфування зашпакльованих поверхонь. Придатні вони і для обробки деталей вікон і дверей при їх виготовленні - наприклад, для обробки крайок, а також внутрішніх і зовнішніх закруглень. Нерідко стрічковими шліфувальними машинами користуються при ремонті автомобілів, коли доводиться шліфувати значні площі.


шлифмашина

Стрічкова шліфувальна машина - Skil 1210AA

Основним робочим елементом стрічкової шліфувальної машини є склеєна в кільце стрічка (шліфувальна шкурка) шириною від 65 до 110 мм (в залежності від моделі), що обертається на двох кінцевих роликах. Швидкість руху стрічки коливається в межах від 150 до 400 м / хв - у поєднанні з відповідною потужністю, велика швидкість руху стрічки забезпечує більш високу продуктивність (як правило, для забезпечення швидкості руху від 300 об / хв, потужність шліфувальної машини повинна бути не менше 650 Вт). Але найчастіше у високопродуктивних стрічкових машин виходить невисока якість обробленої поверхні (сліди у вигляді поглиблень і подряпин).
Для досягнення більш високої якості обробки, рекомендується виконувати остаточну шліфування вібраційної або ексцентрикової шліфувальної машинкою.

Якщо ви вирішили зупинити свій вибір професійної моделі, вам підійдуть такі марки як DeWalt або Makita. Makita пропонує найширший на ринку асортимент стрічкових шліфувальних машинок - наприклад, тільки у них є моделі з «вузькими» стрічками. Шліфувальні машини Makita найчастіше зроблені в Німеччині або Австрії. Транснаціональна корпорація DeWalt виробляє стрічкові шліфувальні машини на заводах в Словенії, Італії, США або Великобританії. Це серйозний виробник, що спеціалізується в основному на виготовленні професійного інструменту, і пропонує користувачеві надійні та зручні шліфувальні машини з дуже вдалим співвідношенням ціна / якість.

Стрічкові шліфувальні машини Bosch відносяться в основному до професійної серії, однак в асортименті представлені також і побутові моделі.

Електроінструмент марки Skil в більшості своїй призначений для побутового використання. Стрічкові шліфувальні машини виробляються на заводах в Голландії, що гарантує їх високу якість. Також відмінною рисою даного виробника є досить широкий асортимент, як за технічними характеристиками, так і по комплектації.
Для побутового використання підійдуть також стрічкові шліфувальні машини Black & Decker. Їх основною перевагою є доступна ціна, що поєднується зі стандартним набором технічних характеристик - вони прекрасно задовольняють базовому набору вимог і функцій. Виготовляються стрічкові шліфувальні машини Black & Decker на заводах в південно-східній Азії.

Вібраційні шліфувальні машини

Основним призначенням вібраційних шліфувальних машин є поліровка та фінішна обробка плоских поверхонь. Їх застосовують для шліфування деревини, пластмаси, каменю, металу, композиційного матеріалу.

Такі пристрої мають м'яку прямокутну підошву, яка здійснює зворотно-поступальні рухи з великою швидкістю. Для обробки важкодоступних місць і дрібних деталей (меблі, дверні коробки, віконні рами, перила сходів і т. д.) використовуються дельта-шліфувальні машини: вони менше за розміром і мають винесену вперед підошву, що формою нагадує підошву праски.


шлифмашина

Вібраційна шліфувальна машина - Ryobi ESS280RV

Однією з найбільш важливих характеристик вібраційних шліфувальних машинок є амплітуда руху підошви - чим вона більше, тим швидше, але і грубіше відбувається обробка поверхні. Багато виробників оснащують свої моделі функцією регулювання частоти коливань - вона розширює універсальність інструменту, тому різні режими дозволяють обробляти різні матеріали.
На підошву вібраційної шліфувальної машини закріплюються змінні шліфувальні листи - це робиться за допомогою затиску або "на липучці". Шліфувальні машини із затискними кріпленнями дешевше і більш універсальні, тому до них простіше підібрати витратні матеріали. Однак кріплення "на липучці" швидше і зручніше.

Більшість віброшліфувальних машин мають вбудований пиловідсмоктувач, коли утворюється пил збирається в спеціальний мішок. Цією функцією не слід нехтувати, оскільки утворюється при шліфуванні пил дуже шкідлива для здоров'я. Крім того, відвід пилу забезпечує вищу якість шліфування, тому використання шліфувальних листів без отворів для збору пилу привело б до підвищеного зносу шліфувальних листів і самої машини.

Всі виробники вібраційних шліфувальних машин мають свої особливості. Наприклад, американська марка DeWalt відрізняється ретельної балансуванням мотора і використанням довговічних кулькових підшипників, виготовлених з запатентованих матеріалів. Всі інструменти виробляються на заводах в Європі і відрізняються дуже високим рівнем якості і надійності. Віброшліфувальні машини Makita характеризуються підвищеною герметизація двигуна приводу - окрема камера з турбіною пиловідсмоктування виключає попадання пилу в мотор. Виробляються вони в Німеччині або Австрії, і відрізняються дуже вдалим співвідношенням ціна / якість. Обоє ці виробника спеціалізуються в першу чергу на інструменті професійного класу, однак в їх асортименті присутні також і любительські моделі.

Для побутового використання прекрасно підійдуть вібраційні шліфувальні машини Skil або Black & Decker. Обоє ці виробника мають дуже широкий асортимент - будь-який користувач зможе підібрати собі модель, виходячи зі своїх потреб. Skil порадує покупця традиційною європейською добротністю, - шліфувальні машини виготовляються на заводах в Німеччині. Саме цим і зумовлена ​​їх більш висока ціна в порівнянні з Black & Decker, який виготовляє вібраційні шліфувальні машини на своїх заводах в південно-східній Азії.

Ексцентрикові шліфувальні машини

Підошва ексцентрикових шліфувальних машин здатна одночасно здійснювати і кругові і зворотно-поступальні рухи. Це дає додатковий напрям при шліфовці, що підвищує ефективність роботи машини. Найкраще підходить для обробки профільних і зігнутих поверхонь. Їх застосовують для чищення, шліфування та полірування деревних, металевих і мінеральних поверхонь, а також для особливо тонкої шліфовки.


шлифмашина

Ексцентрикова шліфувальна машина - Ryobi ERO2412VHG

Ексцентрикові шліфувальні машини розрізняються по амплітуді коливань - від 3 до 7 мм, потужності (від 170 до 750 Вт) і кількістю оборотів. Тут діє той же принцип, що й у звичайних віброшліфувальних машинах: чим вище швидкість, тим швидше, але і грубіше відбувається обробка робочої поверхні. Більш потужні шліфувальні машини мають більш високу продуктивність.
Кріплення шліфувальних листів на підошву здійснюється за допомогою затиску або "липучки". Ексцентрикові шліфувальні машини із затискними кріпленнями дешевше і більш універсальні, тому до них простіше підібрати витратні матеріали. Однак кріплення "на липучці" швидше і зручніше.

Більшість ексцентрикових шліфувальних машин мають функцію відведення пилу - нею ні в якому разі не слід нехтувати, оскільки утворюється при шліфуванні пил дуже шкідлива для здоров'я.

Що стосується виробників ексцентрикових шліфувальних машин, то тут можна порекомендувати такі марки як Black & Decker, Bosch, DeWalt, Kress, Makita, Skil.

Для побутового використання відмінно підійдуть ексцентрикові шліфувальні машини Skil або Black & Decker. Це найдемократичніші за ціною виробники, що поєднують в собі стандартний набір технічних характеристик з досить високою якістю.

Якщо ви розраховуєте використовувати ексцентрикову шліфувальну машину не менше 5 годин на день, рекомендуємо вам звернути увагу на професійні моделі Makita або DeWalt. Це серйозні виробники, що спеціалізуються в основному на виготовленні професійного інструменту, хоча в їх асортименті ви завжди зможете підібрати собі моделі і для побутового використання. Ексцентрикові шліфувальні машини цих марок виготовляються на заводах в Європі, і мають дуже вдале співвідношення ціна / якість.

Кілька корисних порад.

При шліфуванні лакованої поверхні рекомендується включати шліфувальну машину на мінімальну швидкість. Лакована поверхня дуже чутлива до високої температури, і тому для досягнення оптимального результату необхідно дуже уважно стежити, щоб температура не підвищувалася. Краще всього використовувати чисті абразиви і не дуже сильно натискувати на шліфувальну машину, щоб не створювати додаткового тертя.

Для шліфування пластмас краще всього підійде ексцентрикова шліфувальна машина, або віброшліфувальна машина, що працює на малій швидкості. Зернистість повинна складати 240 або вище.

Для шліфування металів можна використовувати вібраційну або ексцентрикову шліфувальну машину. Зернистість повинна складати 600 або вище. Для зашліфовкі нерівностей слід використовувати кутову шліфувальну машину. Для тонкої обробки слід, крім цього, застосовувати віялові або фіброві диски.

На стрічкову шліфувальну машину не слід сильно налягати - для ефективного зняття матеріалу цілком достатньо її власної ваги. Сильний натиск забезпечує більший знімання матеріалу, проте, на шкоду якості шліфування.

При роботі з кутовими шліфувальними машинами обов'язково користуйтеся захисними окулярами. Стабільній роботі інструменту сприятиме своєчасне видалення пилу з порожнин "болгарки" шляхом продувки або простукування корпусу, і дотримання режимів роботи без перевантажень. Щоб продовжити термін служби Вашої кутової шліфувальної машини і для більшого збереження диска, не допускайте закушування відрізного диска кінцями оброблюваного матеріалу. Для цього досить, добре закріпивши обидві частини розрізають заготовок, забезпечувати постійний натиск на «болгарку». Також бажано не робити глибоких резов за один захід (особливо це важливо для побутового інструменту), так як при глибокому резе навантаження на мотор набагато вище, і це може зменшити термін служби Вашої кутової шліфувальної машини.

Вкрай не рекомендується ставити на шліфувальні машинки диски, які для них не призначені. Це може привести не тільки до виходу з ладу самого диска, але і до серйозної травми.


Спонсор статті:
Переглядів: 28 | Додав: denikin5223 | Теги: шліфмашинка, болгарка, види шлифмашинок, Як вибрати шліфмашину, Ексцентрикова шліфувальна машина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [11]
Інтер'єр і дизайн [23]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [19]
матеріали [34]
електрика [4]
підлога [11]
печі каміни [1]
аксесуари [9]
сантехнiка [6]
меблі [4]
Дизайн - проекти [6]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [1]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
Пробка на підлозі - мінуси і плюси (0)
Дизайн - проект спальні в японському стилі (0)
Меблі для спальні: ліжка (0)
Поліуретановий лак (0)
Натяжна стеля в спальні (0)
Флокові покриття (0)
Зимовий сад на балконі (0)
Натуральний лінолеум (0)
Ванна кімната для дівчини. Дизайн - проект (0)
Внутрішнє оздоблення цегляного будинку (0)
Дзеркала в інтер'єрі (0)
Структурна штукатурка (0)
Дизайн - проект дитячої кімнати (0)
Клейові стелі (0)
Оздоблення кухні декоративним каменем (0)
Дизайн - проект маленької ванної кімнати (0)
Внутрішня обробка дачного будинку (0)
Живопис в сучасному інтер'єрі (0)
Ремонт маленької спальні (0)
Дизайн кухні 12 м (0)
Картини для кухні (0)
Звукоізоляція квартири в панельному будинку (0)
Французький балкон (0)
Дизайн стель в спальні (0)
Кухонні меблі - куточки. Як вибрати куточок для кухні (0)
Пластикові панелі для стелі (0)
Яка підкладка під ламінат краще (0)
Укладання мозаїчної плитки (0)
Мармурові підвіконня (0)
Ковані меблі для передпокою (0)
Обробка стелі на кухні (0)
Ковані меблі для спальні (0)
Сучасний інтер'єр спальні (0)
Фарбування стін на кухні (0)
Кухонна мийка з каменю (0)
Молдінги стельові (0)
Самостійна укладання ламінату (0)
Варіанти освітлення кухні (0)
Підвіконня - стільниця (0)
Сушка для рушників електрична (0)
Як наклеїти фотошпалери (0)
Клінкерні термопанелі (0)
Дерев'яна ванна кімната (0)
Шафки для ванної кімнати (0)
Гідроізоляція ванної кімнати (0)
Установка кухонного миття (0)
Як правильно клеїти вінілові шпалери (0)
Ванна в дерев'яному будинку (0)
Планування і дизайн передпокою в будинку (0)
Морська тема в оформленні дитячої кімнати (0)
Які шпалери вибрати для спальні (0)
Скла для міжкімнатних дверей (0)
Чим обробити стіни в передпокої (0)
Інтер'єр малогабаритної кухні (0)
Російський і радянський фарфор в інтер'єрі (ексклюзив) (0)
Підйом по спіралі (0)
Як вибрати сходи-драбину? (0)
Оздоблення фасадів (0)
Натяжна стеля на кухні (1)
Мобільний будинок Port-a-Bach (0)
Скляні міжкімнатні двері (0)
Вініловий сайдинг (0)
Рушникосушки водяні з нержавіючої сталі (0)
Вибір дверей (0)
Покриття ванни емаллю (0)
Зовнішня обробка цегляного будинку (0)
Віртуальна нерухомість (0)
Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
ЯК ВИБРАТИ ГАЙКОВЕРТ? ВИДИ І ТИПИ ГАЙКОВЕРТІВ (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Вибір передпокої (0)
Масивна дошка (0)
Про користь дзеркал (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Вартість ремонту (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Пінобетон (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Інтер'єр маленької вітальні (0)
Кахельну підлогу на кухні (0)
Ремонт ванної кімнати під ключ (0)
Обробка ванної кімнати пластиковими панелями (0)
Перепланування ванної (0)
Наливні підлоги з ефектом 3 D (0)
Дзеркальні стелі (0)
Лакування деревини (0)
Пергамін (0)
Еластобіт (0)
Стеклоеласт (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Кухонні столи зі скла (0)
Теплоізоляція балкона (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Шпаклівка (0)
Як вибрати змішувач (0)
Легкі металоконструкції (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Google