Яку стільницю вибрати на кухню - 29 Жовтня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Четвер, 03.01.2013, 15:15
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Жовтень » 29 » Яку стільницю вибрати на кухню
00:28
Яку стільницю вибрати на кухню

Яку стільницю вибрати на кухню

Кухня - найважливіше місце в будинку. Сей факт підтвердять чоловіки, шлях до серця яких лежить через шлунок, тому не може минути дане приміщення. У цьому впевнені і жінки, які проводять на кухні як мінімум половину вільного від роботи і сну часу. У кожної господині свої уявлення про красу і функціональності робочого місця. Але питання про те, яку стільницю вибрати на кухню, залежить не тільки від її побажань, але і від фінансових можливостей родини. Розглянемо варіанти стільниць, які пропонують нам виробники, і спробуємо з'ясувати, чим вони відрізняються один від одного.

Яку стільницю вибрати на кухню

Стільницю якого типу краще вибрати

Стільниці можна розділити на групи фізичних характеристиках, за складом матеріалу і за ціною. За складом матеріалу є стільниці:
ламіновані пластиком HLP;
стільниці з акрилового штучного каменю (Corian, Staron, Akrilika);
стільниці зі штучного каменю з наповнювачем з кварцу;
з масиву дерева благородних порід;
з натурального природного каменю.

Ламіновані стільниці

Стільниця з ламінованого пластику HLP
Ламіновані стільниці виконані з ДСП. Вони вологостійкі, представлені в широкій колірній гамі (більше 150 кольорів), мають різну текстуру (глянець, дерево, шагрень). Таку стільницю потрібно берегти від попадання води на стики. Дорогі стільниці цієї групи, виготовлені на основі імпортного вологостійкого ДСП, ламіновані пластиком, товщина якого від 0,8 до 1 мм. Пластик являє собою багатошарову папір, просочену смолами і спресований під високим тиском, захищену зверху зносостійким полімером.
Передній край такої стільниці може бути виконаний в різних варіантах. Завал - це радіусне закруглення пластика на торець стільниці з її робочої поверхні. Завал з підгинанням - пластик з торця загнутий під нижню частину стільниці. Крім того, торець може бути оформлений алюмінієвим профілем або 3D кромкою ABS. Торець з 3D кромкою використовують для криволінійних кухонь з радіусна фасадом.
Стільниці зі штучного каменю

Стільниця зі штучного каменю

Зараз вони дуже популярні серед споживачів. Основою такої стільниці є фанера, на яку приклеюють штучний камінь, товщина якого зазвичай 12 мм. Штучний камінь виробляється з полімерного клею і гранул різних кольорів з метою імітації складу природного каменю. Штучний камінь - пластичний матеріал, тому при високих температурах з нього можна створити гнуті форми, що часто буває необхідно для кухонь з радіусними фасадами. Такі стільниці також представлені в широкій колірній гамі (близько 130 кольорів), на дотик матеріал гладкий і теплий.
Чим дешевше стільниці зі штучного каменю, тим менш пластичний і більш крихкий матеріал, тому гнуту форму можна надати не завжди. Але стільниці з більш дешевого штучного каменю можна використовувати для прямих кухонь. Основною перевагою штучного каменю вважають можливість з'єднання стільниці без видимих ​​стиків. Торець може бути виконаний з використанням різноманітних фігурних форм. Цей камінь теплий на дотик, чого не можна сказати про натуральне. Можна зробити мийку такого ж кольору, пристінковий бортик. Чому іноді видно стик в місцях з'єднання? Для того, щоб стик був міцним і невидимим, слід робити з'єднання в чверть, а деякі виробники, прагнучи зменшити вартість виробу, не виконують технічні вимоги. Тому стільниця згодом розклеюється в місцях з'єднання. Якщо ви думаєте, як вибрати стільницю для Вашої кухні зі штучного каменю, віддайте перевагу відомим маркам - Corian, Montelli, Staron, Akrilika.

Стільниці для кухні з кварцового агломерату

У складі цих стільниць гранітна, кварцова або дзеркальна крихта і полімерні сполучні смоли. Плити для стільниць з кварцового агломерату виготовляють при високих температурах під вакуумом на спеціальних вібростолах. Товщина плити складає 30 мм. В матеріал, що використовується для стільниці, не потрапляє повітря, тому вона стійка до рідин, не вбирає розчинники та кислоти, а це явна перевага перед натуральним каменем. Кварцовий агломерат стійкий до зламів і подряпин. Стик стільниці, завдяки сучасним технологіям, можна зробити практично непомітним.

Стільниці з натурального каменю

Стільниця з натурального каменю
Їх малюнок неповторний. Матеріалом для таких стільниць служать листи кам'яних блоків, які добувають з надр землі. Зазвичай для кухні використовують граніт, він більш щільний і менш гігроскопічний, ніж інші породи каменю. Граніт не вбирає вологу, але за ним потрібен особливий догляд. Недоліком є ​​висока ціна і велику вагу стільниці (необхідно підсилити конструкцію кухонних шаф - вони повинні бути міцними, щоб витримати такий тягар). Не рекомендується використовувати мармур в якості стільниці для кухні, оскільки даний матеріал легко дряпається і брудниться.

Натуральне дерево

Стільниці з цього матеріалу міцні і красиві, але вимагають особливого догляду. Зазвичай їх роблять з дуба, бука, тика, мербау, венге. Стільницю з натурального дерева слід регулярно обробляти спеціальним захисним розчином на основі олій. Витирати поверхню потрібно тільки вологою ганчіркою, без використання побутової хімії.

Розміри стільниці для кухні

Визначте розмір стільниці
Проектуючи кухонні меблі слід пам'ятати, що стільниця - це спочатку функціональний елемент, а потім вже дизайнерський. Тому слід співвідносити розміри стільниці для кухні з плануванням, розміщенням робочих зон, забезпеченням комфорту та безпеки членів сім'ї, ергономікою робочих процесів.
Висота кухонної стільниці - важливий параметр, оскільки від нього залежить зручність роботи на кухні. Вона повинна визначатися з урахуванням росту людини, який буде готувати їжу, щоб у нього під час роботи не виникало болю в попереку і ногах. Так, якщо зріст людини нижче 150 см, рекомендована висота стільниці - 76 см. При зрості 150-160 см слід встановити стільницю на висоту 82 см, а при зростанні 160-170 см - на висоту 88 см. Якщо зростання дорослих членів сім'ї 170 - 180 см, рекомендована висота стільниці кухні 91 см, а при зростанні 180-190 см - 94 см. Для високих людей, зростання яких 190-200 см, висота стільниці повинна становити 1 м.
Рекомендовані розміри вимагають у кожному конкретному випадку додаткового аналізу. Потрібно враховувати те, що зростання членів сім'ї різний, тому підбір висоти стільниці вимагає індивідуального підходу.
Ширина стільниці для кухні
Необхідно враховувати співвідношення ширини стільниці і відстані від поверхні її до навісних шаф. Якщо ширина стільниці для кухні від 65 см, то нижній край навісний меблів можна буде закріпити на висоті 47-50 см від поверхні стола. Якщо у вас малогабаритна кухня, і ви не можете дозволити собі широку стільницю, то оглядовість і зручність досягається за рахунок ширини навісних шаф.
Ширина кухонної стільниці повинна орієнтуватися на розмір кухні, але при цьому бути такою, щоб на ній було зручно працювати.
Товщина стільниці кухні
Товщина може бути різною - від 2 до 6 см. Стандартна товщина стільниць з ДСП - 28 мм. Товщина вологостійкої стільниці для кухні може доходити до 38 мм.

Альтернативні види кухонних стільниць

Якщо вас по якихось причинах не задовольняють стільниці з ДСП, каменю або натурального дерева, можна вибрати стільницю зі скла, неіржавіючої сталі або керамічної плитки.
Нержавіюча сталь
Стільниця з нержавіючої сталі
Така стільниця прослужить вам довгі роки. Вона стійка до виникнення грибка, їй не страшна підвищена вологість і перепади температури. Саме сталеві стільниці використовуються в ресторанах, оскільки за ними дуже просто доглядати. Мити таку стільницю можна різними засобами, тому ви без праці зможете містити кухню в абсолютній чистоті. Недоліком такої стільниці є те, що вона не завжди поєднується з класичним інтер'єром. Крім того, таку стільницю потрібно час від часу полірувати, а це тягне за собою додаткові витрати.
Скляна стільниця
Її в домашніх кухнях встановлюють досить рідко. Причини - низька зносостійкість матеріалу, складність у відході і висока ціна. На скляній стільниці легко з'являються тріщини, подряпини й відколи. Але виглядає вона дуже ефектно, тому якщо фінансове питання для вас не має значення, і ви можете дозволити собі через рік поміняти стільницю, чому б не встановити?
Керамічна плитка
Керамічна плитка
Це вибір креативних людей. Особливо добре стільниця з керамічною плиткою виглядає в кухнях в стилі кантрі. На жаль, матеріал не позбавлений недоліків. Затирка нестійка до зовнішніх впливів, а на плитці можуть з'явитися тріщини і сколи. Експлуатаційні характеристики стільниці з керамічної плитки покращаться, якщо поверхня розкрити емаллю.

Особливості монтажу і догляду

Фахівці стверджують, що форму столешніц необхідно вибирати, враховуючи планування приміщення, конфігурацію гарнітура і організацію робочої зони. Намагайтеся не перевантажувати свою кухню кутами. Стільниця не повинна заважати пересуватися. Можете поекспериментувати з кольором і матеріалом стільниці, адже необов'язково використовувати один матеріал і одну кольорову гаму. Натуральний камінь, наприклад, відмінно поєднується з мозаїкою і керамічною плиткою, а дерево - з матовим склом. Вдалим дизайнерським ходом є підсвічування робочої зони. Це і зручно, і красиво.
Вибираючи стільницю, враховуйте вартість її монтажу. Недорого коштує установка ламінованих стільниць. Вони кріпляться до тумбам за допомогою металевих куточків і саморізів. Планується, який закриває щілини між стіною і стільницею, встановлюють в останню чергу.
Монтаж сталевої стільниці обійдеться приблизно в 50-60 євро. Максимальна довжина такої стільниці - 3,7 м. Її краї загинають навколо кромки ДСП або повністю обхоплюють плиту. Стільниці зі сталі бувають тільки прямокутними.
Для дерев'яної стільниці застосовують кронштейни овальними прорізами і закріплюють «плаваючим» способом. Вартість монтажу складає приблизно 120 євро. Установка стільниці з натурального каменю - процес трудомісткий і дорогий. Послуги монтажників можуть скласти 30% вартості матеріалу.
Витирати поверхню будь стільниці слід мокрою ганчіркою круговими рухами. А якщо ви змиєте чистячий засіб вологою ганчіркою, а потім витріть стільницю насухо паперовим рушником, ви будете приємно здивовані зовнішнім виглядом поверхні.

Фото колекція стільниць для кухні

Кварцовий агломерат
Стільниця зі штучного каменю
Штучний камінь
Мармурова стільниця
Натуральний камінь
Декорована стільниця зі штучного каменю
Штучний камінь
Скляна стільниця
Ламінована стільниця
Стільниця ДСП
Кахельна плитка
Нержавіюча сталь
 
Декор стільниці

Спонсор статті:
Переглядів: 30 | Додав: denikin | Теги: Яку стільницю вибрати на кухню | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [1]
комунікації [1]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [2]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [4]
матеріали [14]
електрика [2]
підлога [2]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
Як вибрати насос для системи водопостачання (0)
Там, де живе дитинство (0)
Бітумна мастика (0)
Стеклокром (0)
Пол маслом не зіпсуєш (0)
Стеклоеласт (0)
Пергамін (0)
Паркетна підлога розрахований на століття (0)
Рубітекс (0)
Путівник по свердла (0)
Штукатурка "Короїд" (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Стеклофлекс (0)
Еластобіт (0)
Руберойд (0)
м'яка покрівля (0)
Бітумний праймер (0)
Умовні позначення на шпалерах (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Установка унітазу (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Сучасні килими (0)
Натяжні стелі (0)
Вибір передпокої (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Все про грунтовки (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Перепланування квартири (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Як вибрати ліжко (0)
Стеклоізол (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Укладання нового паркету (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Архітектурне проектування (0)
Штори для Вашого будинку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Сталеві ванни (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Техніка штукатурення (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
3D шпалери (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Про користь дзеркал (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Турецькі лазні (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Матеріали для капітального ремонту стелі, стін і підлоги (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Спальня: інтер'єр, освітлення, декорування спальної кімнати. (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Шпаклівка (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Кріпильні матеріали (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Як утеплити мансарду (0)
Міжкімнатні перегородки з гипсокартона (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Бездротові камери відеоспостереження: як підібрати відеореєстратор (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Поиск
Календарь
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0