Критерії вибору міжкімнатних дверей - 4 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Понеділок, 03.06.2013, 11:11
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 4 » Критерії вибору міжкімнатних дверей
10:47
Критерії вибору міжкімнатних дверей

Критерії вибору міжкімнатних дверей

dveriВибір тієї чи іншої двері для Вашого дому, офісу або дачі може інший раз стати своєрідним компромісом.

Дійсно, не завжди є повна і достовірна інформація про елементи, складових формулу якості, у зв'язку з чим вибір відбувається на основі дуже приблизних і часткових оцінок, які найчастіше виявляються помилковими. Це і послужило причиною створення практичного гіда по вибору міжкімнатних дверей. З досвіду повсякденної роботи і був підготовлений простий, зрозумілий путівник, здатний надати споживачам конкретний орієнтир у пошуку міжкімнатних дверей.

Деревина. Нескінченна історія.

Близьке, тверде, тепле, цінне, живе, гостинне: ці прикметники до дерева несуть на собі відбиток нашої історії, і в цьому дружньому і сімейному елементі пізнаються тисячі ниток повсякденного життя, які тчуть шлях нашої цивілізації.

Дерева наших лісів є природним багатством, яке оновлюється шляхом самовідтворення, і тому до нього треба відповідним чином і підходити. "Брати з лісу те, що ліс може віддати без порушення природної рівноваги", - і означає використання цього багатства з розумом і турботою про те, щоб воно залишалося життєздатним і не втрачало своєї цінності.

Постійний розвиток технічної думки дозволяє організовувати більш раціональні і безвідходні виробництва. Найбільш розвинені виробництва в області деревообробки інвестують величезну кількість людської енергії, грошових коштів і знань для захисту лісового покриву по всьому світу також шляхом постійного удосконалення всього виробничого процесу. Результати пошуку відкривають горизонти наукомістких виробництв (як, наприклад, виготовлення деревоволокнистих і деревостружкових плит, брусковой набірної деревини і фанери з тополі), що є важливим завоюванням в даній області і дозволяють виключити втрати, використовувати матеріали малих розмірів і сильно збільшити параметри стабільності і довговічності виробів, що стало можливим після цілого ряду досліджень у спеціалізованих лабораторіях. Під цим кутом зору саме передові деревообробні виробництва знаходяться в авангарді боротьби за збереження навколишнього середовища.

Дерево. Античний і сучасний матеріал.

З давніх пір дерево являє собою традиційний матеріал для виготовлення дверних і віконних плетінь. Завдяки своїм ізолюючим від холоду і шуму властивостям, завдяки гнучкості в застосуванні і простоті в обслуговуванні, великій різноманітності колірних відтінків і текстури різних порід деревини, дерево стало і залишається найбільш вживаним матеріалом при виробництві міжкімнатних дверей. Завдяки технологіям і обробкам (просушування, просочення, тонування, лакування і т.д.), застосовуваним промисловими деревообробними підприємствами, міжкімнатні двері з дерева надають користувачам додаткові гарантії якості, довговічності і стабільності виробу.

За свідченням німецького Інституту Технології виробництва палітурок, що є установою вивчаючим поведінку різних матеріалів, дерев'яний обкладинка вважається дуже гарним за наступними критеріями оцінки: різноманітність кольорів, можливість обробки як за розмірами, так і за формою (різноманітність типологій), стійкість до зношування і атмосферних чинників, водостійкість (проникність стиків і стійкість до прямого попадання вологи), термо-і звукоізоляція, стійкість до конденсату, чищення, ремонт.

У дерева є ще одна властивість, яка відрізняє його від інших матеріалів: воно живе і відображає в собі незрівнянні символи не тільки породи деревини, але також одиничної рослини, від якого воно відбувається. Саме дерево, воно одиничне, неповторне і одночасно схоже з іншими деревами з того ж лісу по розвитку текстури, по лініях волокон, по присутності невеликих здорових сучків, що роблять дерево відразу впізнанним як справжнє вираження життя в рослині. У цьому зв'язку, якийсь дверний або віконний палітурка, виготовлений з однієї і тієї ж деревини, може відрізнятися один від іншого, за кольором, наприклад, залишаючи, тим не менше, незмінними типові характеристики. Якщо при виробництві дверей і вікон з дерева використовуються результати досліджень і технологічного розвитку, це дозволяє досягти і підтримувати характеристики і гарантії на виріб з дерева такі ж або навіть вище, ніж з будь-якого іншого матеріалу.

Двері. Функції, елементи і технології: атрибути якості.

Що означає двері?

Двері відкривають і закривають, причиняють і прикривають, відкривають і, нарешті, дверима плещуть. За двері виставляють і біля дверей зустрічають. Вас можуть грубо попросити закрити двері з протилежного боку або скажуть, що будуть чекати Вас всю ніч біля неї. Закриті двері може здаватися містичної, що об'єднує, забороненою, близькою, гордовитої, бентежний, покровительствующей. Якщо ляскає двері, то хтось злиться, іноді, правда, це може бути причиною протягів. Під дверима підслуховують, за дверима ховаються сльози або посмішки, біля дверей затримуються, прощаючись. Двері це межа між вашим внутрішнім Я і зовнішнім світом.

Питання смаку.

Існує дуже багато причин, які визначають покупку нових дверей для житлових і нежитлових приміщень: комусь потрібно багато вільного місця, і він бажає створити більш раціональне поділ простору будинку; хтось більш чутливий до проблеми стилю і шукає особливо рафінований дизайн, приділяючи особливу увагу обробці і деталям; є хтось, хто хоче відмовитися у своєму тихому кутку, щоб залишити за дверима повсякденні турботи, проблеми і власні невдачі; хтось просто хоче замінити старі, що втратили пріглядний вигляд і скрипучі двері; та існує хтось , нарешті, хто хоче привнести свіжий струмінь новизни і додати обробці будинку особистісні відтінки.

Вибір дверей величезний, і обумовлено це безліччю смаків покупців. Але, незалежно від стилю життя, основною вимогою до дверей було і залишається гарантовану якість і сталість характеристик у часі.

Елементи міжкімнатних дверей.

Фальш-коробка: Готовий виріб з масиву сосни або листового оцинкованого заліза. Вбудовується в проріз і служить для поліпшення і спрощення процесу установки дверного або віконного плетіння. На жаль, в Росії фальш-короби не знайшли належного застосування в силу того, що наші установники дверей і будівельники віддають перевагу Запінювати короба в прорізі і / або встановлювати короби через спеціальні металеві куточки. Це спрощує, прискорює і здешевлює сам процес установки, але не забувайте, що піна через кілька років може почати сипатися і двері втратить жорсткість кріплення в стінному отворі.

Короб: Це конструкція з нерухомих профілів двері, на які навішується полотно. Короб дверей складається з 2-ух вертикальних стійок і перекладини. Короба бувають з поздовжніми прорізами для телескопічних лиштв і без них. Зазвичай короба виготовляють або з МДФ, або з шпонированной ламельної деревини, або з масиву дерева. Найбільш стійкими до змін температури і відносної вологості є перші два варіанти.

Полотно дверне: Рухома частина дверного плетіння, яка прикриває і відкриває отвір в стіні. Полотна бувають гладкі глухі, з опуклими і плоскими фільонками, які найчастіше виготовляються з шпонірованого МДФ або ДСП, а також з масиву деревини. Масивні фільонки при різких змінах відносній вологості і в сухих приміщеннях можуть змінювати свою геометрію і зменшуватися за площею, що призводить до появи уздовж штапиків непрокрашенних ділянок фільонок. Полотна також бувають з вирізами під скло, з гратами різноманітного дизайну. Найбільш часто зустрічається структура самих полотен складається їх внутрішнього каркаса з масиву хвойних порід деревини зі стільниковим наповненням, що додає полотну підвищену стійкість і сталість у часі його геометричних розмірів. Полотна зі стільниковою структурою більш легкі (близько 10-15 кг), що зменшує додаткове навантаження на петлі. Полотна з масиву та із заповненням з ДСП більш важкі (близько 20-30 кг) і вимагають застосування заводом більш масивних петель. Тим не менш, рекомендуємо не залишати двері з полотнами з масиву у відкритому стані на довгий період часу.

Лиштви: Елементи, що прикривають місця з'єднання між дверним полотном і коробкою, з одного боку, і, якщо така застосовується, фальш-коробки з іншого. Лиштви виготовляються з шпонованих МДФ або фанери, а також з масиву деревини. Лиштви найчастіше бувають плоскими, фігурними в стилі барокко і напівкруглими. Лиштви також діляться на накладні і телескопічні з крилами для вставки у відповідні короби. Застосування телескопічних наличників покращує естетичне сприйняття стику між коробом і лиштвою і дозволяє регулювати ширину короба від 1 до 2 см.

Аксесуари (фурнітура): Ручка, замок, ущільнювач, петлі, скла.

Основні типології і напрямку відкривання

Основними типологіями є:

 1. гладка або "глуха",
 2. непрозорі прямокутні обрамлення (гладкі "глухі" або опуклі фільонки),
 3. з довгим склом,
 4. прозорі прямокутні обрамлення,
 5. грати непрозорі "глухі" і з прозорі склом.

Основні типи відкривання:

 1. однопільні розстібні,
 2. двопільні розстібні,
 3. зсувні на стіну,
 4. зсувні в стіновий проріз,
 5. складається "книжка",
 6. салонного типу (полотно може відкриватися в обидві сторони стінного отвору).
Напрямки відкриття: визначаються наступним чином: якщо прийняти за основу, що двері треба відкрити, потягнувши на себе полотно, то, якщо полотно виявляється після відкриття праворуч, то й напрямок відкривання вважається правим; якщо полотно виявляється після відкриття ліворуч, то й напрямок відкривання вважається лівим. Зауважте! У Європі напрямок відкривання прийнято зворотним від російського, тому що там цю процедуру визначення відкривання напрямку двері проробляють, штовхаючи дверне полотно від себе. Відповідно, якщо полотно при його штовханні йде вліво, то по європейськи таке відкривання вважається лівим, якщо полотно при його штовханні йде вправо, то відкривання праве.

Розміри: Двері збираються заводами виготовлювачами по певних стандартизованих розмірами. Європейські стандартні розміри "по полотну" (насправді це ефективний розмір внутрішнього світлового прорізу короба) такі: 600 - 700 - 800 - 900 мм по ширині і 2100 мм по висоті. У Росії стандартної вважається висота 2000 мм, що дісталася нам від радянських часів. Треба відзначити, що останнім часом дуже багато нового житла, від народного до елітного, будується з прорізами, що мають розмір внутрішнього світлового прорізу короба "під Європу", тобто висотою 2100 мм. Для розрахунку необхідного стінового прорізу беруть умовний розмір по полотну і додають 10 см по ширині і 5 см по висоті. При цьому між зовнішньою поверхнею короба і стінним отвором залишається по 1 см для запінення або інших елементів кріплення.

Технології обробки деревини і її похідних.

Деревина є органічним матеріалом і може бути піддана хімічному, фізичному, біологічної дії. У зв'язку з цим деревина, в процесі промислового виробництва дверей, піддається стадійним обробкам різного виду, які надають кінцевому виробу властивості, що відповідають вимогам ринку про сталість характеристик. Тільки таким чином можна гарантувати механічну стійкість, незмінність лінійних розмірів, стійкість виробу в процесі експлуатації, в перебігу якої часто виникають зміни вологості і температури в приміщеннях.

Перед початком будь-якого процесу переробки деревини необхідно провести серйозну й ефективну обробку в сушильних камерах, що сприяє стабілізації внутрішньої вологості деревини.

Сушіння деревини: Здатність дерева вбирати і утримувати вологу робить необхідним, до моменту початку деревообробки, процес дуже акуратного просушування. Цим будуть великим чином виключені можливі проблеми зі здуттям деревини і зміною його геометрії залежно від рівня відносної вологості в приміщенні.

Штучна просушування проводиться різними способами: в сильно розрядженою середовищі, за допомогою конденсації вологи, шляхом повітряного обдування. Весь цикл просушування вимагає наявності дуже складного обладнання, щоб уникнути викривлень деревини, тріщин або створення внутрішньої напруги, які можуть виникнути через невеликі дефектів просушування. Хороша стабільність деревини досягається вже при 10 -12% відносної внутрішньої вологості.

Постійна увага передових деревообробних виробництв до проблем зменшення їх відходів і браку шляхом використання деревини більш раціональним способом, з одного боку, і шляхом використання якісної деревини з високим ступенем стійкості, з іншого, зробило можливим виробництво різних похідних від деревини, які мають дуже хороші якісні та технічні характеристики.

Плити з волокна середньої щільності МДФ: волокнисті плити однорідної товщини виробляються з призначеного на вирубку лісу і відходів (обрізків) деревообробки, які перемелюють до невеликих кубиків (чіпсів), піддають обробки парою під високим тиском і, надалі, подають на обертові диски дефібрера ( терочной машини). Весь протирати і звалюється матеріал відразу поступає на просушування та подальшу склеювання. Цей тип напівфабрикату має відмінні характеристики компактності, зчеплення волокон, а також сталість геометричних розмірів протягом довгого періоду часу. Найсильнішою стороною цього матеріалу є виключно сприятливе співвідношення між твердістю і товщиною: листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм. Останнім часом стали з'являтися дверні блоки з коробами і наличниками з МДФ, покриті шпоною цінних порід деревини або досить новим матеріалом - синтетичною шпоною "ламінатіном", у багато разів перевищує свого натурального "родича" за багатьма показниками і перш за все по зносостійкості.

Лістельная (рейково-набірна деревина): Це деревне напівфабрикат, він виготовляється шляхом склеювання лістелей (рейок) з висушеної сосни або тополі, враховуючи різноспрямованість волокон деревини сусідніх брусків для кращої стабільності всього блоку. Наприклад, для дверних коробок, найчастіше виготовляються саме з такого матеріалу, склеювання відбувається в два шари з проміжним демпфірованним листом тонкої фанери. Згодом такий "пиріг" для маскування стиків покривають натуральним шпоном цінних порід дерева. Готова продукція володіє естетичними характеристиками масиву дерева, але з більш оптимізованими експлуатаційними характеристиками.

Деревностружкова плита ДСП: Це панелі однорідної товщини, що складаються з фрагментів деревини (стружки), змішаних з матеріалом, що мають в своїй основі синтетичні смоли, і одержувані шляхом пресування.

Фанера з тополі: Матеріал, що складається з безлічі листів деревини різної товщини, наклеєних один на інший з перехрещенням напрямку ходу волокон сусідніх шарів для кращої стабілізації характеристик всього виробу. Володіє високою стабільністю і твердістю.

Обробка сушінням:

Визначення: Обробка, метою якої є зниження відносної внутрішньої вологості деревини з метою підвищення її твердості, стійкості і тривалості терміну її служби.

Переваги: ​​виготовлені з подібної деревини міжкімнатні двері не деформуються і зберігають естетичні і функціональні властивості, незмінні в часі.

Виробництво панелей з МДФ:


Визначення: Виробництво напівфабрикату з дерев'яних чіпів (маленьких кубиків неправильної форми), що забезпечують відмінне зчеплення волокон і компактність. Переваги: ​​Застосування цього матеріалу у виготовленні міжкімнатних дверей дозволяє останнім здобувати властивості відмінною планарними поверхонь полотна, поверхневої твердості і опірність ударам. Крім цього, досягаються чудові естетичні результати з відмінними можливостями по фарбуванню. Даний матеріал найширшим чином застосовується для виготовлення шпонованих і ламінованих наличників, доборів, стійок коробів, пантографірованних полотен під фарбування і різних накладок для вхідних дверей.

Виробництво ламельної деревини:

Визначення: Проводиться шляхом склеювання брусків з висушеної деревини хвойних порід.

Переваги: ​​Використовується для виготовлення міжкімнатних дверей, які демонструють привабливість дверей з масиву дерева. Характеризується особливою стійкістю до деформацій, тріщин і висихання зі зменшенням розмірів. Незамінна при виробництві шпонованих стійок коробів і шпонованих обвяза стійок полотен. За своїми властивостями та престижності не поступається масивній деревині.

Виробництво ДСП (деревно-стружкової плити):

Визначення: Виробництво напівфабрикату, що складається з стружкових фрагментів деревини, замішаних на сполучному компоненті із синтетичних смол і підданих пресуванню і спікання.

Переваги: ​​Застосування даного матеріалу у виробництві міжкімнатних дверей дозволяє досягти значних результатів по планарними і стабільності геометричних розмірів дверей. Носить також шумопоглинаючі функції.

Виробництво фанери:

Визначення: складається з безлічі листів деревини різної товщини, склеєних між собою спеціальними клеями, по більшому ступені, на основі синтетичних смол. Для підвищення стабільності листи деревини склеюються з різноспрямованими волокнами.

Переваги: ​​Застосування даного матеріалу при виробництві міжкімнатних дверей дозволяє досягти хороших результатів міцності і стабільності в часі. Найчастіше фанерні листи використовуються при виробництві шпонованих цінними породами деревини наличників, коробів і їх розширювачів (доборів). Фанерні листи застосовуються також для виготовлення пантографірованних полотен і декоративних накладок для вхідних дверей.

Більш докладно про компоненти дверей.

Короб:

Необхідна складова двері, на яку навішуються полотна, і до яких прикріплюються розширювачі і наличники. Виготовляється з різних матеріалів в залежності від подальшого застосування: лістельная деревина, фанера з різноспрямованих листів тополі і панелі з МДФ. При виробництві стійок коробів надалі на них наклеюють листи шпони з різних порід деревини: горіх танганіка (Aniegre), червоне дерево, дуб, європейський горіх, черешня, горіх мансонія, тик, ясен, груша, береза ​​і т.д., або стійки короба фарбуються спеціальними фарбниками на поліуретановій або більш сучасною водній основі.

Короби бувають найрізноманітніших форм: від традиційних прямокутних до округлених з різним діаметром кривизни і складних фігурних. Стійки і перекладини короби з прямокутним перетином стикуються під 90 градусів, а круглі короби стикуються під 45 градусів з обов'язковою зарізкою стійок в заводських умовах на високоточному обладнанні. У коробах в спеціальні поздовжні пази обов'язково встановлюються гумові ущільнювачі білого, чорного або коричневого кольорів. До коробів комплектуються або накладні плоскі наличники, або телескопічні плоскі, округлені або фігурні наличники. Стійки коробів застосовуються також для обрамлення прямокутних і округлених у верхній частині прорізів (арочне обрамлення). В даному випадку в стійках короба відсутня четвертна вибірка для полотна.

Полотно:

Дверне полотно виготовляється трьома способами:

1. Пустотіле полотно (тамбуратное зі стільниковою структурою). Подібні полотна виготовляються великими промисловими підприємствами, що застосовують найсучасніші технології. Полотно складається з внутрішнього каркаса з хвойних порід деревини з бічними потовщеннями в середній частині полотна для подальшого врізання замків; періодичної структури з пресованого картону типу "бджолині соти", застосування якого істотно підвищує стабільність геометричних розмірів полотна, а також полегшує вага полотна; поверхневих листів з МДФ.

Виготовлений так само "пиріг" покривається шпоною різних порід деревини: горіх танганіка (Aniegre), червоне дерево, дуб, європейський горіх, черешня, горіх мансонія, тик, ясен, груша, береза ​​і т.д., або покривається спеціальними барвниками. Подібні полотна виготовляються як з чвертю з боків полотна і в його верхній частині, так і без чверті. В останньому випадку полотна навішуються на короби із спеціальними невидимими петлями, і такі дверні блоки стають реверсивними, тобто з незалежним напрямком відкривання, що вирішується на момент установки і дозволяє оптимізувати складські запаси як на заводах виробниках, так і у їхніх дистрибуторів в різних країнах. Пустотілі полотна дуже легкі, що дозволяє застосовувати більш мініатюрні петлі типу дверей без наплаву. На основі подібних полотен виготовляються як прості гладкі, так і більш складні фільончасті варіанти полотен.

2. Полотно з лістельной (набірної) деревини. Складається із структури повністю виготовленої з лістельной (набірної) деревини покритої шпоною з різних цінних порід деревини. Зазвичай до структури з ламельної деревини комплектуються гладкі або опуклі фільонки, а також декоративні скла різного дизайну. Даний виріб володіє всіма високими технічними характеристиками і естетичної престижністю натуральної масивної деревини. При цьому полотна з набірної деревини володіють дуже високою стійкістю до змін температури і відносної вологості при включенні опалення в холодну пору року.

Ефект пересушування, у разі натуральної масивної деревини може викликати різні неприємні зміни геометрії всіляких компонентів дверей. Якщо престижність натурального дерева для Вас важливіше практичності набірної деревини, а висока вартість дверей з масиву дерева не є для Вас проблемою, то найгарячішим чином радимо Вам подбати про постійний контроль за температурою і відносній вологості в приміщенні, виробляючи штучне зволоження повітря за допомогою вологих прибирань і протирань, а також за допомогою рослин.

3. Полотна із заповненням. Подібні полотна виготовляються з порожнистих полотен, але замість стільникової внутрішньої структури застосовується заповнення з ДСП або інших матеріалів, що додає полотну додаткову стійкість і підвищений рівень шумозаглушення, а також стійкість до відкритого полум'я. Полотна при цьому виходять досить важкими (25-40 кг), і для їх полегшення в матеріалі заповнення проводять подовжні крізні паралельні отвори.

Деякі стадії виробничого циклу:

Щоб добитися від виробу високого рівня функціональності і естетики зовнішнього вигляду необхідно перш пройти численні стадії сучасного промислового виробництва. Точність, надійність і технічний рівень деревообробного устаткування мають фундаментальну важливість для отримання якісного готового виробу і для підтримки стандартів якості, в той час як необхідна гнучкість виробництва, обумовлена ​​застосуванням електронних систем управління устаткування, робить можливим для промислових підприємств пропонувати на ринок широку та різноманітну гаму моделей .

Кожна з описаних нижче стадій промислового виробництва дозволяє гарантувати якість кінцевого результату і постійність в часі характеристик готового виробу. Нижче приведемо короткий опис деяких фаз шліфовки, тонування і лакування, що є найбільш важливими з точки зору споживача.

Шліфування: необхідна для додання поверхні полотна і короба високої гладкості для досягнення високих естетичних результатів. Зазвичай процес шліфовки це багатостадійний процес комбінований з процесом грунтовки полотен перед подальшим тонуванням і фінішним лакуванням компонентів дверей.

Тонування і лакування: Дана стадія, у поєднанні з поліровкою, є найбільш делікатним виробничим процесом, погані або хороші результати після якого найбільш помітні в кінцевому виробі навіть для непосвячених очей. В даний процес входить нанесення на всі поверхні компонентів дверей двох або більше шарів лаку для закриття всіх пір деревини, захищаючи її таким чином від вологості і досягаючи відмінних естетичних результатів. До недавнього минулого для цих цілей застосовувалися поліуретанові лаки, але у зв'язку із збільшеними вимогами європейських екологів, зараз дані лаки активно витісняються більш сучасними лаками на водній основі, не поступливими ні чим за своїми основними характеристиками.

Різні характеристики чотирьох основних типів лакування:

а) Прозорий тип: досягається шляхом нанесення тонкого шару на всі зовнішні і внутрішні поверхні виробу особливо твердого і стійкого лаку.

б) Тонований тип: досягається шляхом нанесення на всі поверхні виробу кольорового барвника. Після даної первинної обробки проводиться нанесення прозорого шару як у пункті (а).

в) Фарбований тип: досягається шляхом послідовного нанесення декількох шарів матового або блискучого лаку на всі поверхні виробу.

г) Фарбований на поліуретановій основі з блискучою обробкою тип: досягається шляхом нанесення на всі поверхні виробу двох або більше шарів лакового покриття на поліестерной основі. Цей тип виробу, змішаний з особливими складовими, виробляє реакцію, утворюючи дуже тверду і міцну плівку з високими відбивають властивостями і блиском. Згодом проводять фінішну поліровку, що гарантує високий естетичний результат і великий престиж.

Аксесуари:

В наші дні вибір міжкімнатних дверей виходить за рамки тільки техніко-практичної оцінки, і став засобом для вираження особистого стилю і смаку. При виборі дверей для обробки Вашого приміщення краса і функціональність однаково важливі. Секрет збалансованого вибору полягає в уважній оцінці деталей: у якісних дверях, насправді, і аксесуари повинні відповідати чітким споживчим критеріям. Ручки, замки, ущільнювачі і петлі піддаються строжайшіму контролю, підтверджуючому їх якість.

Замки: їх функцією є блокування відкриття дверей в стінному отворі. В останні роки постійний пошук нових рішень дозволив запропонувати споживачам величезну гамму замків, здатних задовольнити найвимогливіших покупців, що звертають увагу не тільки на функціональність замку, але і на стиль. З міжкімнатними дверима європейські виробники зазвичай пропонують замки під сувальдний ключ (Patent), під циліндр (Yale) і під туалетну клямку (WC). Ці замки виготовляються в багатьох обробках, але найчастіше використовується блискуча латунь, блискучий або матовий хром. Замки під туалетну клямку встановлюють у ванни і туалети, але стало модним застосовувати їх також в спальнях і інших приміщеннях. Сама туалетна клямка з боку, протилежного рукоятці, має проріз. Якщо хтось відчує себе погано в закритому приміщенні, то у Вас буде можливість за допомогою простої монети відкрити двері.

Петлі: функція петлі полягає в кріпленні дверного полотна на коробці. Петлі бувають видимі і невидимі. В останньому випадку, коли дві петлі встановлюють зверху і знизу полотна, це дозволяє робити двері незалежного відкриття, тобто реверсивну. Подібне нововведення носить також і більш передовий естетичний аспект, але зобов'язує виробників робити полотна, позбавлені чверті. Петлі зазвичай поєднуються з кольором замку.

Ручки: Ніщо так не прикрашає двері як ручка, гармонійно підібрана до дизайну дверей. Стиль, якість і різноманітність моделей є тими необхідними реквізитами, якими цей незамінний аксесуар повинен володіти. Іноді ручок, пропонованих продавцями так багато, що стає важко орієнтуватися в їх виборі. Дозволю собі кілька порад. Перш за все колір ручки повинен поєднуватися з кольором фурнітури меблевих гарнітурів Вашого житла, а дизайн ручки повинен поєднуватися з дизайном дверей. Перед остаточним вибором радимо буквально поторкати всі ручки. Саме тактильне дотик допоможе зважитися на ту чи іншу модель. Ручка може залишати приємні і неприємні відчуття на Ваших долонях. Звертайте також увагу на виробника. У своїй основі сама ручка має масивний або порожнистий шматок латуні, на який в процесі виробництва наносяться від 1 до 10 захисних шарів, що гарантують, природно, різною мірою незмінність в часі зовнішнього вигляду ручки. Звертайте увагу на якість, якщо не хочете, щоб через деякий час Ваші ручки не потемніли або не облізли. Не обробляйте ручки агресивними розчинниками типу ацетон і не користуйтеся для чищення ручок абразивними губками. Всі ручки останнім шаром мають лакове покриття різного ступеня твердості і стійкості до розчинників і механічних впливів. Тому не економте на ручках. Хай вони вас радують довгі роки!

Ущільнювачі: Правильна установка ущільнювача в короб гарантує підвищення звукоізоляції дверного блоку. Ущільнювачі зазвичай встановлюють в заводських умовах по периметру всієї коробки. Хороший ущільнювач сприяє також відносній теплоізоляції приміщення, і до того ж сильно знижує проникнення пилу в кімнати. Ущільнювач також служить для запобігання глухому удару полотна об короб, роблячи закривання дверей більш безшумним. Ущільнювачі бувають самими різними за матеріалами виготовлення і квітам.

Скло: У міжкімнатних дверях скло носить швидше декоративні функції, а також сприяє кращій освітленості коридорів і кімнат на північних сторонах будинків. Скла бувають прозорими і матовими, білими і кольоровими, простими і загартованими, гладкими і з периметральним фацетом, з кольоровими вставками і піскоструминним малюнком. Красиве скло дуже серйозно відбивається на дизайні дверей, підвищуючи її престижність, але, на жаль, скла, особливо загартовані і з фацетом, досить дороги. Скло, також, можуть розбитися. Якщо Ви все ж зупинили свій вибір на двері зі склом, радимо, у випадку якщо у Вас є діти або літні родичі, вибирати загартовані стекла, які в разі биття розсипаються на дрібні гранули, не мають ріжучих поверхонь (типу автобусних стекол), або триплексного скла, що мають прозору плівку між двох шарів стекол. Не економте на склі. Чи не загартоване скло може, у разі його биття, зробити поруч стоять інвалідами.

Спеціальні типології дверей.

У практиці цивільного будівництва нерідко виникає необхідність у дверях з особливими характеристиками, основними з яких є пожаропрочность і шумозаглушення. Двері, що відрізняються цими особливостями, виділяються в особливий клас дверей і мають конкретне застосування.

Вогнетривкі двері


Існує багато досить строгих нормативів, які враховуються при виготовленні даних дверей, завданням яких є захист приміщення від прямого вогню і відсікання диму в обумовленому тимчасовому інтервалі. За даними тимчасових інтервалах двері підрозділяються на класи опору до 30, 60, 90 і 120 хвилин. Міжкімнатні двері виготовляються із стійкістю відкритому полум'ю не вище 30 хвилин. Більш тривалий відрізок часу витримують тільки металеві двері із спеціальним заповненням полотен і коробів. Зазвичай в будинку такі двері встановлюються украй рідко, а їх застосування в основному обмежується установкою в нежитлові приміщення, такі як офіси, лікарні, магазини і т.д.

Шумозаглушуючі двері

Необхідність в подібних дверях виникає повсякденно у тому числі і в наших оселях. У кого дитина займається вдома музикою, хтось має домашній кінотеатр і при прогляданні фільмів не хотів би турбувати домашніх, у когось болить голова, і він хоче усамітнитися від галасливої ​​компанії. Ось ті деякі випадки, коли додаткове шумопоглащение у міжкімнатних дверей просто необхідно.

Треба відзначити, що навіть у звичайних міжкімнатних дверях без спеціального доведення можливо мати досить істотний рівень шумозаглушення в 10/12 дБ. Треба мати на увазі, що глухі фільончасті двері мають більше шумозаглушення ніж двері з склом або двері з порожнистими полотнами.

Можна самостійно підвищити до 12/15 дБ шумозаглушення звичайних міжкімнатних дверей, якщо добре запінювати простір між коробом і стінним отвором, а також вбудовувати вниз полотна спеціальні гумові автоматичні пороги, які при відкриванні полотна забираються в тіло полотна, а при закриванні опускаються вниз, збільшуючи шумозаглушення і виключаючи протяги, що теж важливо. Двері з більш високим до 22/25 дБ шумопоглинанням зазвичай мають більш товсті полотна зі спеціальним внутрішнім наповненням з перфорованого ДСП або синтетичної вати при обов'язковому використанні автоматичного гумового порогу.

Особливий клас міжкімнатних дверей для громадських приміщень.

Дані двері призначені для полегшення пересування по громадських приміщеннях інвалідів на колясках. Зазвичай такі двері мають ширину полотна не менше 80 см, спеціальні поворотні петлі, ручки важелів на нижчій висоті. Близько 90 см (. Зазвичай 100-110 см), а також, у разі дверей з склінням, скла, чий нижній край не повинен бути вище 40-45 см. від підлоги.

Догляд за дверима.


Двері є таким же важливим компонентом оздоблення інтер'єрів, як і меблі, і потребує простого і періодичного обслуговування, щоб її зовнішній вигляд зберігався довгі роки, радуючи Ваші очі.

При чищенні дверей дуже важливо дотримуватися деяких базових принципів. Перш за все користуйтеся тільки спеціальними речовинами. Велика частина чистячих засобів з розпиленням, наявних у продажу не робить ніякого захисного ефекту на двері, а в деяких випадках може навіть зашкодити зовнішньому лаковому покриттю. Простим рішенням цієї проблеми може бути використання розчину, що складається на 90% з водопровідної води і на 10% зі спирту. Категорично забороняється навіть випадкове використання миючих рідин або абразивних порошків, які можуть вступити в хімічну взаємодію з деревиною дверей, прискорюючи таким чином його старіння.

Чищення

Користуючись вище описаним водним розчином спирту можна грунтовно, швидко і ефективно очистити поверхню дверей. Процедура очищення проста: змоченою у розчині і добре віджатою ганчіркою протріть всі поверхні всіх компонентів двері, видаливши пил. Повторно провести ту ж процедуру майже сухою ганчіркою, видаливши сліди вологи.

Увага! При проведенні робіт, пов'язаних зі штукатуркою стін, або при проведенні робіт з улаштування підлог (плитка, паркет і інше) виникає ситуація потенційної небезпеки для дверей, оскільки при даних роботах застосовуються хімічні компоненти, які можуть серйозно погіршити якість поверхневої обробки дверей. Якщо немає можливості зняти полотна з коробів, тимчасово зберігати їх у приміщенні позбавленому пилу, то рекомендуємо закрити короби і полотна поліетиленом або вчасно видаляти з дверей плями фарби або штукатурки, а також пил за допомогою змоченою в мильній воді ганчірки.

Догляд за дверима з лаковим поліестерним покриттям.

Існують двері з блискучим поліестерним лаковим покриттям, у яких рекомендуємо періодично проводити огляд його стану. Забудькуватість або неправильних догляд можуть сприяти появі подряпин і інших поверхневих дефектів. Користуючись особливою обробкою можливо швидко видаляти будь-які недосконалості покриття і повертати двері престижний блиск лаку. Нижче наводжу деякі прості операції:

Злегка зволожити і зашкурити ушкоджену поверхню в області дефекту спеціальною дрібною шкуркою. Увага! Зерно абразивної поверхні шкірки або абразивного диска повинно бути 1000/2000.

Намазати на оброблювану поверхню невелику кількість полірувального воску і за допомогою спеціальної м'якої ганчірочкою втерти віск, домагаючись колишнього блиску.

Звичайний догляд.

Звичайний відхід не пов'язаний з необхідністю дрібного ремонту, а обмежується тільки періодичними оглядами і очищенням. Повинно стати хорошою нормою проводити кожні два роки наступні процедури:

 • Перевірити нормального функціонування дверей і її компонентів (замків, петель).
 • Зняти полотна з коробів, щоб очистити петлі і знову змазати їх відповідними автомобільними напіврідкими мастилами. При необхідності відрегулювати петлі.
 • Зняти і розібрати замки для чищення й змащення його компонентів.
Довгострокове обслуговування.

Враховуючи, що середній термін служби добротної міжкімнатних дверей складає 30-40 років, раджу в особливих випадках проводити наступні дії:

 • Замінити скла
 • Замінити ручки
 • Замінити ущільнювачі в коробі
 • Повторна лакування всіх компонентів дверей.

Після цих операцій Ваші двері будуть як нова!


Ось і все. Не забудьте основні поради цього путівника, коли у Вас виникне необхідність переступити поріг якогось салону дверей або студії дизайну. Перед остаточним вибором відвідайте декілька салонів, справляйтеся не тільки про ціни і терміни, але і про характеристики дверей. Бажаємо вдалих покупок, які будуть радувати вас і ваших близьких довгі роки!

Спонсор статті:
Категорія: Двері і вікна | Переглядів: 53 | Додав: denikin | Теги: двері | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [25]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [36]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [1]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [1]
Архив записей
Поділитися
 Неповторимые дешевые проститутки Геленджика

популярні статті
Утеплення стін зовні і оздоблення сайдингом (0)
Монтаж поліпропіленових труб (0)
Уменьшение затрат на отопление дома (0)
Внутрішнє оздоблення будинку з бруса (0)
Зимовий сад на балконі (0)
Ванна кімната в стилі модерн. Дизайн - проект (0)
Поліуретановий лак (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Вибір дверей (0)
Клейові стелі (0)
Румунські спальні (0)
Стеклофлекс (0)
Металопластикові водопровідні труби (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Шуруповерт (0)
Натуральний лінолеум (0)
Фарбування стелі (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Утеплення фасадів (0)
Будинок з майбутнього (0)
Стеклокром (0)
Чи можна зробити ремонт стелі безболісним для нервів? Натяжні стелі (0)
Листовий пінопласт (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Закладаємо тріщини (0)
Фанера для пристрою полови (0)
Вартість ремонту (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Стеклоеласт (0)
Захист зовнішніх стін від вогкості (0)
ТЕСТ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ (0)
Техніка штукатурення (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Мінераловатні плити (0)
Як утеплити мансарду (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Шпаклівка (0)
Металочерепиця (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Віртуальна нерухомість (0)
Підвісні або натяжні стелі (0)
Легкі металоконструкції (0)
Легкий характер пластикових вікон (0)
Фрезерування алюкобонд (0)
Мокрий фасад (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Способи кладки цегли (0)
Підігрів підлоги: електричний і водяний (0)
Металевих зубчатих пластин. ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ. (0)
Ванна в дерев'яному будинку (0)
Укладання мозаїчної плитки (0)
Масивна дошка (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Все про грунтовки (0)
Вініловий сайдинг (0)
Технологія укладання паркету (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Про користь дзеркал (0)
Перепланування квартири (0)
Сталеві ванни (0)
Меблі в дачній гармонії (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Електронна сантехніка (0)
Будівельний матеріал гіпсокартон, що це? (0)
З чого побудувати будинок (0)
Звукоізоляція квартири в панельному будинку (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Вільне планування (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Турецькі лазні (0)
Тепле серце Вашого будинку - Котли (газові та електричні) (0)
Бережіть чистоту води у вашому басейні (0)
Штори на кухонне вікно (0)
Обробка стелі на кухні (0)
Гідромасажні ванни (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Установка унітазу (0)
Мобільний будинок Port-a-Bach (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Так складно вибрати басейн? (0)
Там, де живе дитинство (0)
Бітумний праймер (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Стеклоізол (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
м'яка покрівля (0)
Путівник по свердла (0)
Рубітекс (0)
Бітумна мастика (0)
Руберойд (0)
Скляні стіни - це модно (0)
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Google