Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі - 16 Жовтня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Вівторок, 25.12.2012, 04:56
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Жовтень » 16 » Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі
07:32
Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі
Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі

Ремонт мансарди не тільки трудомісткий, але і дорогий процес, а скільки коштують дорогоцінні час і нерви?

Як кріпити саморіз: вгору або вниз хвилі?

Як кріпити саморізКріплення найпопулярнішого на сьогоднішній день покриття для скатної покрівлі "металлочерепици" здійснюється спеціальними покрівельними саморізами.

Покрівельний саморіз - оцинкований шуруп, який має шестигранну голівку, забарвлену в колір покрівельного покриття, ущільнювальну шайбу з вулканізірующім шаром і свердло, як правило, вінчають наконечник самореза. Важливо набувати якісні саморізи, так як термін служби саморезов повинен збігатися з терміном служби покрівельного покриття. Часто набуваючи металлочерепицу з поліпшеним полімерним покриттям і заявленим терміном експлуатації понад 50 років, кріплення купується на ринку. Покрівельні саморізи невідомого виробництва, куплені на ринку замість ЕРОМ (етилен - пропіленовий каучук) матеріалу на ущільнювальної шайбі, можуть мати звичайну гуму. При тривалому впливі перепаду температур і впливі ультрафіолету, низькоякісна гума може висохнути і стати крихкою вже через кілька років.

Але помилка, яку ми хотіли б розібрати, лежить в технології кріплення.
Металочерепицю правильно кріпити покрівельним саморізом в нижню частину хвилі, у місці щільного примикання металу до решетування на два сантиметри нижче сходинки, яка є зручним візуальним орієнтиром. Саморіз входить на два сантиметри в центр обрешітки так, щоб підкладка з ЕРОМ матеріалу, деформуючись, герметично заповнила собою простір між головкою саморіза з шайбою і металом покрівельного покриття. Незабаром підкладка ЕРОМ вулканізується, створюючи непроникне з'єднання. Тому ми рекомендуємо і самі кріпимо металлочерепицу саморезами довжиною не менше 28 мм.


Існує і навіть сильно поширений помилковий спосіб кріплення вверх хвилі металочерепиці. Для такого кріплення використовують покрівельні саморізи довжиною 60 мм і більше. Жорсткості профілю металочерепиці у верхній частині хвилі недостатньо для щільного притиснення шайби з підкладкою. Крім того, верхня хвиля має крутий радіус, де відсутній зручний майданчик для примикання. Загвинчують шуруповертом саморез мне металлочерепицу, порушуючи декоративні властивості профілю.

 Іншим серйозним недоліком кріплення вверх хвилі є неможливість найнадійнішого прикріплення.
При кріпленні металочерепиці до решетування монтажник загвинчує від б до 8 саморізів на один квадратний метр. Монтажник-покрівельник не займає зручного положення на покрівлі для загвинчування кожного конкретного самореза. Навпаки, з одного положення (наприклад, зі сходів) лівою і правою рукою загвинчується 5-8 саморезов. І якщо "правильне" загвинчування самореза перпендикулярно решетуванню в нижню частину хвилі зручно, технологічно з малими шансами шлюбу, то загвинчування вгору хвилі профілю - "складний трюк". У цьому випадку, саморез наконечником-свердлом проходить металочерепицю і в залежності від висоти профілю через 25-50мм зустрічається з деревом обрешітки. Монтажник-покрівельник змушений шуруповертом з саморізом на кінці на дотик шукати брус обрешітки. Кріплення металочерепиці вгору хвилі - одна з найпоширеніших, але не фатальних помилок.
Перебирати всю покрівлю через це доведеться навряд чи. Наслідок такої помилки найчастіше проявляється в шумі, що викликається ударом металочерепиці про обрешітку при поривчастим вітром.


Піна монтажна і скатна покрівля

Піна монтажнаМонтажна піна - чудовий і часто незамінний матеріал, вживаний в будівництві для фіксації, звукоізоляції, теплоізоляції і заповнення пустот. Однак скатної покрівлі та мансарді від піни сильно дістається. Жодна відома технологія виготовлення скатної покрівлі або облаштування мансарди не передбачає використання монтажної піни. Але, на жаль, недоречне і безграмотне застосування цього матеріалу призводить до цілого ряду критичних помилок.
Запінення вентиляційних продухів, зокрема, подконьковое простір, повністю виключає можливість повноцінного функціонування мансарди.
Якщо своєчасно не виправити цю помилку, доведеться не лише перебрати крівлю, але і замінити зіпсовані елементи, оскільки теплоізоляційні матеріали, паро-та гідроізоляційні плівки в більшості випадків повторному використанню не підлягають. Та й внутрішню обробку мансардного поверху зберегти буде важко. Буде правильно, щоб уникнути попадання (задування) в подконьковое простір снігу та листя, використовувати спеціальний повітропроникний ущільнювач.


Мансардні вікна - красивий, технологічний, сучасний продукт, усе більш завойовує місце під сонцем, як в прямому, так і в переносному значенні, також стають жертвою неписьменного застосування монтажної піни.
Мансардне вікно конструкційно являє собою віконну раму зі склопакетом, що встановлюється на поворотних шарнірах у віконну коробку. Вона має конкретну технологію кріплення до кроквяної системи (через монтажні пластини та Обрешеточние брус), що захищає віконну коробку від механічного пошкодження, здавлювання, затиснення, перекосу. Помилка ж полягає в тому, що віконну раму "садять на піну" між дерев'яними кроквами. Дерево, використовуване для виготовлення кроквяної конструкції, просушується 1-2 місяці і втрачає 5% вологи, що призводить тільки до втрати ваги. У подальші три роки вже на покрівлі відбувається усушка, яка призводить до зміни габаритних розмірів (поперечний переріз до 10% і жолоблення). Навіть при незначному русі крокв, викликаних усиханням, викривленням, розбуханням, або унаслідок перерозподілу напруги, викликаної щоденним температурним впливом на металеву покрівлю, відбувається затискання рами зі склопакетом, що перешкоджає відкриттю-закриттю вікна, або навіть руйнування склопакета.


Наступна поширена помилка при використанні монтажної піни, як правило, призводить до перебору покрівельного пирога зсередини приміщення. Для утеплення мансарди використовують мінеральну вату, або цілу групу спінених матеріалів, що нагадують пінопласт. Але подібність із пінопластом тільки зовнішнє. Сучасні теплоізоляційні плити по мірі стійкості до вогню та виділення токсичних продуктів горіння відповідають строгим СНіПам і захищені від пошкодження гризунами. А високий коефіцієнт опору теплопередачі і, практично, відсутність водопоглинання, незважаючи на більш високу ціну, роблять цей матеріал для багатьох кращим. Такий теплоізоляційний матеріал випускають у вигляді плит зі спеціальним пазом або сходинкою по периметру для технологічного примикання, яке в свою чергу необхідно герметизувати. Виробники даної продукції рекомендують для утеплення скатної покрівлі використовувати плити поверх крокв, або під кроквами як додаткову теплоізоляцію, утворюючи однорідний шар без мостів холоду. Якщо використовувати спінені плити для утеплення мансарди як основний теплоізоляційний матеріал, то при коефіцієнті теплопровідності плит рівному 0,03 Вт / (м-° С) і опору теплопередачі для нашого регіону Р = 5,0 (м2-° С) / Вт товщина теплоізоляційного шару складе 150 мм. Така кількість утеплювача розташувати над кроквами або під кроквами дуже складно з точки зору зручності кріплення через матеріал до дерева крокв і неефективно як використання підпокрівельного простору.
Варіант розташування утеплювача в міжкроквяному просторі - самий конструктивний. Спінені теплоізоляційні плити - міцний на стиск матеріал, і виконати щільне примикання до крокв (без мостів холоду) дуже складно, і, якщо це можливо теоретично, то практично в умовах будівництва неможливо. В процесі експлуатації з дерев'яними кроквами відбуваються процеси, порушені нами вище (усушка, жолоблення, розбухання), і тоді щільне примикання буде порушено, утворюються розриви теплоізоляційного шару. В опалювальний період це загрожує проникненням надлишкового тепла в підпокрівельний простір, що в свою чергу приводить до рясного утворення конденсату. Тобто покрівля потече.
Піна - нееластичний матеріал. Вона неминуче порветься і не вирішить проблему примикання. З даними порушеннями повноцінне функціонування мансарди неможливо.
Економія на утеплювачі обходиться дорого!


Найпоширеніша помилка в мансардному будівництві пов'язана з неправильним вибором товщини теплоізоляційного шару. Невірний вибір теплоізоляційного матеріалу або неправильний пристрій вентиляційних продухів зустрічаються також дуже часто, але спроби заощадити на утеплювачі зустрічаються суцільно й поруч. Забудовник, який вважає достатніми для утеплення своєї мансарди 100мм мине-ралловатной плити, мотивує це тим, що "морозних днів у році мало, газ - недорогий, і взагалі, протопити - не проблема!". Завдання теплоізоляційного матеріалу не тільки підтримувати необхідний мікроклімат в мансарді-узимку втримувати тепло, а влітку берегти прохолоду, створювану кондиціонером від розпеченого сонячними променями покрівельного покриття, але і мінімізувати попадання тепла в підпокрівельний простір. Навіть якщо повністю виключити проникнення водяної пари в процесі дифузії через пароізоляційну плівку в підпокрівельний простір, нагрітий надлишковою тепловтрат повітря, зустрічаючись з холодним повітрям і холодними поверхнями (охолоджуючись нижче точки роси), конденсується.
Достатній мінераловатний теплоізоляційний шар (Р = 5,0 (м2-° С) / Вт) обслуговується пароізоляційною і гідроізоляційної плівкою. Два вентильованих зазору забезпечують достатню циркуляцію повітря для досягнення температурного режиму, (у ідеалі близького до атмосферного), і уникають підвищення вологості.
Шар мінераловатного утеплювача недостатньої товщини, розірваний дерев'яними кроквами, матеріалом з ще більшим коефіцієнтом теплопровідності (0,15) - не забезпечує достатньої теплоізоляції. У зимовий період для підтримки необхідної температури в такій мансарді енерговитрати збільшуються приблизно в два рази. Конденсат, що утворюється вбирається теплоізоляційним матеріалом, тим самим, зменшуючи його теплозберігаючі характеристики (для мінеральної вати при насиченні вологою до 5% - підвищення теплопровідності становить 100%).
Вентиляційні зазори, розраховані для правильного утеплення, не справляються із завданням. Перманентно утворюється конденсат (вода) стікає по пароізоляційної плівці струмками і власник мансарди, як правило, людина, не уявляє собі фізичних процесів, що відбуваються в покрівельному пирогу, підозрює, що текти дає покрівельне покриття. Вода, стікаючи вниз по схилу покрівлі, охолоджується і замерзає - утворюються бурульки, що звисають з карнизів. У багатьох випадках покрівельники низької кваліфікації або взагалі не фахівці в мансардному будівництві, покликані виправити дану ситуацію, просто переберуть покрівельне покриття, а по карнизу пустять нагрівальний кабель.
Ремонт мансарди зазвичай проводять у теплу пору року в період з тривалими сонячними днями, і горе - ремонтники легко здадуть роботу, поливши покрівлю водою зі шланга (ефектний, але дилетантський прийом), а взимку мансарда "заплаче" знову. У разі, якщо конденсату виявиться не так багато для того, щоб власник мансарди забив тривогу відразу (в перший рік експлуатації в повноцінному температурному режимі), підвищена вологість в підпокрівельному просторі зіграє свою фатальну роль. Вологість, тепло, відсутність соляризації (сонячні промені, ультрафіолет), наявність дерев'яних конструкцій - нічого не нагадує? Правильно - льох! Цвіль удосталь утворюється не тільки на дереві крокв і решетування, але і на зворотному боці покрівельного покриття, плівках і т.д. Наслідком цього може бути вже не виправлення, а заміна всієї мансардної конструкції. Підрахунки показали, що 100мм нанести утеплювача, на яких намагалися заощадити, окупили б себе за один опалювальний сезон, (що триває у нас півроку), на тлі зростаючих цін на газ.
Ремонт мансарди не тільки трудомісткий, але і дорогий процес, а скільки коштують дорогоцінні час і нерви ...?
В рамках цієї статті ми докладно змогли розібрати лише частина розповсюджених помилок.
Ігнорування снегозадержателей, утеплення мансарди між металевих крокв, відсутність або неправильне використання паро-гідроізоляційних плівок, застосування теплоізоляційного матеріалу, непридатного для використання в покрівельному пирогу, неправильне облаштування вентиляційних продухів - все це грубі помилки, що часто зустрічаються в нашому регіоні і теми для наших наступних статей .

Спонсор статті:
Переглядів: 10 | Додав: denikin | Теги: Помилки при монтажі і проектуванні , Піна монтажна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [0]
комунікації [0]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [0]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [3]
матеріали [1]
електрика [1]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
3D шпалери (0)
Вибір передпокої (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Як вибрати ліжко (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Укладання нового паркету (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Штори для Вашого будинку (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Сталеві ванни (0)
Установка унітазу (0)
Техніка штукатурення (0)
Натяжні стелі (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Перепланування квартири (0)
Сучасні килими (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Архітектурне проектування (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Про користь дзеркал (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Все про дверних петлях (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Помилки при монтажі і проектуванні покрівлі (0)
Турецькі лазні (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Види грунтовок (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Вільне планування (0)
Цегла - самий популярний будівельний матеріал (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Бетони і інші будівельні розчини (0)
Домашній офіс (0)
Декоративні балки з поліуретану (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Фасадна плитка (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Електричні штучки (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Монтаж двері (0)
Про вибір виду фарби (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Ідеальна кошторис (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Протипожежні двері (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Вибираємо сходи (0)
Підйом по спіралі (0)
Вартість ремонту (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Способи обробки басейнів (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТ (0)
Як кухню зробити зручною (0)
Поиск
Календарь
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0