Путівник по свердла - 28 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Понеділок, 20.05.2013, 09:39
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 28 » Путівник по свердла
11:48
Путівник по свердла

Путівник по свердла

Як відомо, свердла бувають різними: перовими і спіральними. І кожні з них мають свої переваги і недоліки.

Перові свердла Перові або плоскі свердла відрізняються простотою конструкції, вони дешеві у виготовленні і мало чутливі до перекосу в роботі. Перові свердла бувають двосторонні й односторонні. Відмінність полягає лише в їх формі заточення ріжучих крайок.

Перові свердла мають пласку ріжучу частину з двома ріжучими кромками, розташованими симетрично щодо осі свердла і створюючими кут різання в 45 °, 50 °, 75 °, 90 °.

Діаметр свердла вимірюється по ширині лопатки. Товщина пера у ріжучих ребер залежить від діаметра свердла і становить:

 1. у свердел діаметром 5 ... 10 мм від 1,5 до 2 мм;
 2. діаметром 10 ... 20 мм від 2 до 4 мм;
 3. діаметром понад 20 мм від 6 до 8 мм.
Ріжучі ребра при своєму перетині утворюють пряму лінію, яка називається поперечною кромкою, або перемичкою.
Головний недолік пір'ячих свердел полягає у відсутності автоматичного відведення стружки при свердлінні, що псує ріжучі кромки і змушує часто виймати свердло з просвердлюваного отвору. Крім того, перові свердла в процесі роботи втрачають напрям і зменшуються в розмірах діаметра при переточування.

Спіральні свердла Спіральні свердла, мабуть, користуються найбільшим попитом у споживачів. Вони являють собою циліндричний стрижень, робоча частина якого забезпечена двома гвинтовими спіральними канавками, призначеними для відведення стружки і освіти ріжучих елементів. Нахил канавок до осі свердла становить від 10 до 45 °
Робочий кінець свердла має конусоподібну форму. На утворюють цього конуса лежать дві, симетрично розташовані відносно осі свердла ріжучі кромки.

Спіральні свердла виготовляють з циліндричним, конічним і шестигранним. хвостовиками. Свердла із циліндричним хвостовиком виготовляють діаметром до 12 мм, з конічним - від 6 до 60 мм.

Усі спіральні свердла стандартизовані. Тому при покупці необхідно вибирати тільки такі розміри отворів, для яких є відповідний діаметр свердла.

Кут а при вершині свердла (кут між ріжучими крайками) повинен вибиратися залежно від оброблюваного матеріалу і становитиме:

 • для свердління м'яких металів 80 ... 90 °
 • для свердління сталі та чавуну середньої твердості 116 ... 118 °
 • для свердління дуже твердих металів 130 ... 140 °
Подібні свердла відрізняються довгим терміном служби і гарною надійністю. Ну а якщо говорити про недоліки - позначимо лише порівняно високі цінові характеристики.

Заточення свердел Фахівці стверджують, що чистота просвердлених отворів і висока продуктивність при свердлінні може бути досягнута лише за умови роботи з гостро і правильно заточеним свердлом.

У процесі свердління ріжуча частина свердла зношується і тому вимагає систематичного відновлення своїх геометричних розмірів. Відновлення це здійснюється шляхом заточки.

Заточення свердел проводиться на спеціальних заточувальних верстатах або вручну на абразивних кругах.
Ручна заточка свердла При ручній заточенню свердло тримають лівою рукою за робочу частину, можливо ближче до ріжучої частини, а правою рукою за хвостовик. Ріжучу кромку свердла притискають до бічної поверхні заточного круга і плавним рухом правої руки повертають свердло, домагаючись, щоб ріжучі кромки взяли правильний нахил до осі і необхідну форму. Сильно натискати на свердло не слід, так як це подовжує процес заточки.

У процесі заточування свердел нагрівається. Тому, щоб уникнути втрати твердості заточування необхідно проводити з охолодженням. Ріжучі кромки правильно заточеного свердла повинні бути прямими. Кут нахилу їх до поперечної кромці повинен бути рівним для свердла діаметром до 15 мм - 50 °, понад 15 мм - 55 °, а довжина поперечної кромки - у 10 ... 20 разів менше діаметра свердла.

Дефекти заточення При ручній заточенню свердла можливі наступні дефекти:

 1. Довжина ріжучих крайок може вийти неоднаковою: середина поперечної крайки не збігається з віссю свердла.При цьому довга ріжуча кромка буде більше навантажена, ніж коротка кромка, і швидше затупітся. Зовні це часто виражається у вигляді викришування її близько кута довгою кромки.Крім того, під впливом великого навантаження з боку кромки довгою кромки свердло буде віджиматися убік від осі обертання і отвір вийде більшого діаметру, ніж діаметр свердла. Чим глибше отвір, тим менше буде його точність.
 2. Ріжучі кромки заточені під різними кутами до осі свердла.При цьому середина поперечної кромки збігається з віссю свердла. Так як нахил однієї ріжучої кромки більше, ніж другий, то остання працювати не буде. Знімати стружку в цьому випадку буде тільки одна кромка. Під впливом однобічного навантаження ріжучої кромки свердло буде відводити убік і тим самим збільшувати діаметр отвору.
 3. Два дефекту одночасно.Якщо після заточення свердла ріжучі кромки не рівні по довжині і нахилені до осі свердла під різними кутами, то середина поперечної кромки зміститься від осі свердла і при роботі буде обертатися навколо осі.Швидкість різання Одне з основних питань техніки свердління - вибір найбільш підходящого режиму різання, тобто визначення такого поєднання швидкості обертання і подачі свердла, яке забезпечує максимальну продуктивність.Швидкість обертання свердла характеризується числом оборотів його в хвилину. Ця швидкість представляє шлях, прохідний зовнішніми точками ріжучої кромки свердла, і вимірюється в метрах за хвилину.Оптимальна швидкість різання при свердлінні - це така швидкість, яка забезпечує високу продуктивність при досить тривалій роботі свердла (від 10 до 100 хвилин) без переточування.
Практично встановлено, що при економічній швидкості різання свердло повинно працювати без переточування:
 • При діаметрі свердла 5 ... 20 мм 15 хвилин
 • При діаметрі свердла 25 ... 35 30 хвилин
 • При діаметрі свердла понад 40 мм 90 хвилин
Допускаемая швидкість різання при свердлінні залежить і від якості матеріалу свердла. Так, свердла зі швидкорізальної сталі допускають більш високі швидкості різання, ніж свердла з вуглецевої сталі.
Швидкість залежить і від механічних властивостей оброблюваного матеріалу. Чим пластичнее матеріал, тим важче відводиться стружка, швидше нагрівається свердло і знижуються його ріжучі властивості. Тому крихкі матеріали можна свердлити з більш високою швидкістю, ніж язкі.
Не останньою в цьому списку виявляється і така характеристика, як діаметр свердла. Зі збільшенням діаметра швидкість різання можна підвищити, так як масивне свердло має більшу міцність і краще відводить тепло від ріжучих крайок.

Глибина свердління не менш важлива. Чим глибше просвердлений отвір, тим важче відведення стружки, більше тертя і вище нагрів ріжучих крайок. Тому за інших рівних умов свердління неглибоких отворів можна виробляти з більшою швидкістю, а глибоких - з меншою.

Інтенсивність охолодження свердла також впливає на процес свердління. Свердло працює краще при більшій швидкості різання і малої подачі. Якщо під час роботи свердло швидко затуплюється в кутах ріжучої кромки (на початку циліндричної частини свердла), це говорить про те, що швидкість різання взята занадто великий і її треба зменшити.

Якщо ж свердло затуплюється або викрашівается по ріжучим кромок, це вказує на те, що подача занадто велика. Затуплення та поломка свердла найчастіше відбуваються в кінці свердління наскрізних отворів (при виході з металу).

Щоб попередити затупленія або поломку свердла на проході, треба в кінці свердління зменшити подачу.

Зазвичай для охолодження свердла в роботі застосовують:
 • при свердлінні твердих матеріалів - гас або скипидар;
 • при свердлінні м'яких матеріалів - содовий розчин;
 • при свердлінні чавуну - гас або струмінь стисненого повітря.
Застосуванням охолодження при свердлінні можна підвищити швидкість різання для сталі на 20%, а для чавуну до 50% і отримати більш чисту поверхню отвори.

Вибір діаметра свердла У практиці, в залежності від призначення, зустрічаються різні види свердління отворів, наприклад наскрізні глухі, під розгортку, під різьблення і т.д.

У всіх цих випадках для одного і того ж номінального діаметра отвору вибирають свердла різних діаметрів.
Слід мати на увазі, що в процесі свердління свердло розробляє отвір і робить його дещо більшого діаметру. Середніми величинами розробки отвори свердлом (різницю між діаметром отриманого отвори і діаметром свердла) можна приймати наступні:
Діаметр свердла, мм Розробка отвори, мм
 • 5 0,08
 • 10 0,12
 • 25 0,20
 • 50 0,28
 • 75 0,35
Для отримання отворів з точним діаметром слід враховувати величину розробки і відповідно підбирати свердло дещо меншого діаметру.

Причини поломки свердла Практикою встановлено такі основні причини поломки свердел:
 1. зустрічаючи на своєму шляху раковину, свердло сильно відхиляється убік і ламається;
 2. якщо нижня частина отвори у виробі обмежена не горизонтальної, а похилою площиною, свердло виходить з виробу нерівномірно, застряє в отворі і ламається;
 3. при свердлінні глибоких отворів, коли глибина свердління більше ріжучої частини свердла, канавки, занурюючись у вироби, закупорюються стружкою, при цьому свердло сильно нагрівається, притупляється і ламається;
 4. під час виходу свердла з виробу, тобто в кінці свердління, якщо подача не зменшилася, а залишилася колишньою, свердло часто ламається;
 5. поломка також відбувається при роботі тупим свердлом.

Спонсор статті:
Категорія: як вибрати інструмент | Переглядів: 33 | Додав: denikin5223 | Теги: Свердло, свердління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [25]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [21]
матеріали [36]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [1]
аксесуари [10]
сантехнiка [6]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [1]
Архив записей
Поділитися
 Огромные цифры 2017 — уникальные Арт-объекты для оформления улиц и площадей Москвы.. На сегодняшний день они представляют собой совокупность стильного дизайна и высокой технологичной надежности. 150 Арт-объектов. 130 Торговых павильонов. В Павловском Посаде щебень известняковый требуется для дорожных работ. . Керамічна плитка

популярні статті
Внутрішнє оздоблення будинку з бруса (0)
Зимовий сад на балконі (0)
Спальні білоруських виробників (0)
Ванна кімната в стилі модерн. Дизайн - проект (0)
Румунські спальні (0)
Структурна штукатурка (0)
Клейові стелі (0)
Самостійна укладання ламінату (0)
Марроканском штукатурка (0)
Обробка стелі на кухні (0)
Вибір дверей (0)
Пластикові панелі для стелі (0)
Мінераловатні плити (0)
Легкі металоконструкції (0)
Шуруповерт (0)
Вибір матеріалу для покрівлі приватного будинку (0)
Укладання мозаїчної плитки (0)
Натуральний лінолеум (0)
Матеріали для капітального ремонту стелі, стін і підлоги (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Поліуретановий лак (0)
Металочерепиця (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Путівник по свердла (0)
Як правильно настелити килим на сходах (0)
Що таке керамограніт? (0)
Шпаклівка (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Металопластикові водопровідні труби (0)
Вибір ванни (0)
Сталеві ванни (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Установка унітазу (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Техніка штукатурення (0)
Як утеплити мансарду (0)
Натяжні стелі (0)
Укладання нового паркету (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Самостійна установка душової кабіни (0)
Стеклоеласт (0)
Передаємо нерухомість родичам і близьким (0)
Фартух для кухні зі скла (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Ванна в дерев'яному будинку (0)
Як наклеїти фотошпалери (0)
ІСТОРІЯ КАРКАСНОГО БУДІВНИЦТВА (0)
Фасадні роботи (0)
Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
Металевих зубчатих пластин. ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ. (0)
Вартість ремонту (0)
З чого побудувати будинок (0)
Способи кладки цегли (0)
Будівництво лазні з оциліндрованої колоди (0)
Підігрів підлоги: електричний і водяний (0)
Стеклофлекс (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Все про грунтовки (0)
Технологія укладання паркету (0)
Тепле серце Вашого будинку - Котли (газові та електричні) (0)
Скільки тканини потрібно на штори? (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Утеплення вікон (0)
Мармурові підвіконня (0)
Підвісні або натяжні стелі (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Класифікація систем вентиляції (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Бережіть чистоту води у вашому басейні (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Про користь дзеркал (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Меблі в дачній гармонії (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Як вибрати дриль або перфоратор (0)
Турецькі лазні (0)
Вільне планування (0)
ТЕСТ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ (0)
Способи обробки басейнів (0)
Захист зовнішніх стін від вогкості (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Стеклоізол (0)
Бітумний праймер (0)
Масивна дошка (0)
Установка дверей своїми руками (0)
Ванна кімната в стилі арт-деко! (0)
Звукоізоляція квартири в панельному будинку (0)
Підвіконня - стільниця (0)
Решетування під гіпсокартон (0)
Скляні міжкімнатні двері (0)
Варіанти освітлення кухні (0)
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Google