Утеплення будинку - 15 Жовтня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Четвер, 03.01.2013, 15:16
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Жовтень » 15 » Утеплення будинку
22:38
Утеплення будинку
Утеплення будинку

Утеплення будинкуЯкі теплоізоляційні матеріали підійдуть для Вашого будинку?

Види утеплювачів

За механічними властивостями утеплювачі можна розділити на 6 різновидів:


«Засипки» - гранули різної щільності і величини зі спіненого речовини;
«Вата» - волокна;
мати - простьобана «вата», іноді підшита до синтетичної основі;
пластини з м'якого пористого органічного матеріалу;
«Плита-вата», скріплена просоченням з органічного сполучного і сформована в пластини різного розміру або пластини жорсткого пористого органічного матеріалу;
легкі стінові блоки зі спіненого різними способами скла або бетону.

При виборі утеплювача, перш за все, слід враховувати його теплопровідність. Чим вона нижча, тим менший шар матеріалу необхідний для захисту будинку.
Наступне по важливості властивість утеплювача - це його здатність відштовхувати вологу. Утеплювач, як і всі інші елементи конструкції будинку, повинен бути довговічним, вогнестійким і, бажано, легким, екологічно безпечним, зручним в роботі і дешевим.

Пінополістирол

За оцінками фахівців, міжнародних дослідників, ідеального варіанту ізоляційного матеріалу для утеплення будинку, об'єднуючого всі бажані характеристики, в природі немає. Кожен матеріал хороший по-своєму.
Помітно виділяється з них пінополістирол, оскільки у нього максимальний набір позитивних властивостей, необхідних для будівельного матеріалу. Пінополістирольні плити використовуються для теплової ізоляції як середній шар будівельних конструкцій і промислового устаткування. Такі плити дуже стійки до впливу різних речовин: сольових і кислотних розчинів, вапна, цементу, гіпсу, лугів.

Як виробляється пінополістирол

Сучасні технології дозволяють отримати матеріал з рівномірною структурою, що складається з дрібних, повністю закритих комірок з розмірами 0,1-0,2 мм. Пінополістирол отримують шляхом змішування гранул полістиролу при підвищеній температурі і тиску з введенням спінюючого агента і подальшим витискуванням з екструдера. Після виготовлення плит у вічках відбувається відносно швидке заміщення залишків вспенівателя навколишнім повітрям.


Пожаростойкость

Пінополістирол відноситься до групи самозатухающих - горить не більше 4 секунд. На рівній площі загоряння пінополістирол дає набагато менше підвищення температури. При його горінні виділяється близько 1000 МДж/м3 тепла. Суха деревина при горінні виділяє від 7000 до 8000 МДж/м3 тепла. Будучи все ж горючим матеріалом, як і всі пластики, пінополістирол вимагає додаткової вогнезахисту. Зазвичай це виконується в процесі виробництва, коли в вихідну масу ще до спінювання додають різні антипірени. Така обережність незайва, бо зміст антіпіреновим добавок переводить пінопласти з категорії горючих матеріалів у важкозаймисті самозагасаючі.


Біологічним впливу

Пінополістирол - нейтральний матеріал, не засвоюється мікроорганізмами. Він не створює живильного середовища для грибків і бактерій. Гниттю не схильний, нешкідливий. Легко ріжеться і чудово піддається обробці звичайним ножем.


Як за допомогою пінополістирольних плит утеплити стіни будинку

Матеріал укладають безперервним теплоізоляційним екраном, кріплять анкерами або склеювальними мастиками. Плити утеплювача також можна укласти в два шари з зміщенням для перекривання стиків в першому шарі. Якщо це зовнішнє утеплення, то пінополістирольні плити слід покрити штукатуркою, попередньо завдавши армований захисний шар. При внутрішньому утепленні плити обшиваються гіпсокартаннимі листами. Потім їх також можна штукатурити. При новому будівництві шар утеплювача розміщується між несучою і облицювальної стінами. Для запобігання містка влагопередачі і створення вентильованих порожнин слід зробити повітряний зазор в 20 мм між зовнішньою стіною і поверхнею утеплювача.


Утеплення даху пінополістирольними плитами

Існує багато різних технологій такого утеплення. Одна з них: спочатку треба укласти шар пароізоляції (пергамін, п / е плівка), на нього - пінополістирольні плити. Зверху зробити цементно-піщану стяжку, товщиною від 30 до 50 мм, і провести гідроізоляцію.

Утеплення перекриттів

На попередньо зроблений в просторі між балками пароізоляційний шар слід укласти плити пінополістиролу. Якщо утеплення виконується в два шари, то для кращої герметизації змістити стики. Ізолюючий шар фіксується наполегливими планками або засипається керамзитовим гравієм.


Утеплення підлоги пінополістиролом

Спочатку виконують гідро-і пароізолірующую шар з поліетиленової плівки з нахлестом на стіни від 100 до 150 мм. Після цього впритул укладають плити в два шари з зміщенням стиків. Потім загинають на шар утеплювача виступаючі кінці поліетиленової плівки і завершують остаточне покриття.


Пінополіуретан

Це жорстка неплавкое термореактивних пластмаса з сильно сітчастою структурою. Твердий матеріал займає всього 3% обсягу, який утворює каркас і додає утеплювачу механічну щільність. Решта 97% обсягу займають пори (частка закритих пор становить 94%). Основні переваги: ​​пінополіуретан стійкий до пластифікаторів, постійно зустрічається розчинників, кислот і лугів; не руйнується, не вражається грибком і гнилизною, має нейтральний запах; на відміну від пінопласту не боїться гарячої води; екологічно безпечний, не має шкідливого впливу на фізіологію людини; володіє найвищими адгезійними властивостями.

Застосування пінополіуретану

Найбільш важливими сферами застосування пінополіуретану (ППУ) є: теплові мережі в містах та населених пунктах (теплоізоляція пінополіуретанових «шкарлупами»); будівництво і капітальний ремонт житлових будівель, індивідуальних будинків, котеджів (теплоізоляція віконних прорізів, дверей, покрівлі та зовнішніх стін методом напилення) ; будівництво швидкомонтованих промислових і цивільних об'єктів (теплоізолююча і несуча здатність жорстких ППУ в складі «сендвіч» - конструкцій); холодильна техніка (тепло-і хладоізоляція побутових і промислових холодильників і морозильників, авто-рефрижераторів, залізничних вагонів-рефрижераторів).


Технологія утеплення пінополіуретаном

Роботи проводяться за двома технологіями: напилення та заливка у форми. Напилення ППУ на будь-які поверхні шаром від 3-х см і вище (теплоізоляція стін, перекриттів, дахів, мансард, трубопроводів, резервуарів, віконних і дверних блоків і т.д.). Для теплоізоляції стін, перекриттів, дахів, підлог виготовляються плити розміром 1200x600, товщі-ной 20,30,40 і 50 мм. Для кращої стикування на них може бути виконана «чверть». Плити також виробляють з гідроізоляційним покриттям зі спеціальної фольги.


Піноізол

Піноізол - екологічно чистий, пожежобезпечний матеріал, застосовуваний для теплової ізоляції як середній шар будівельних конструкцій, для утеплення підлог, стін, стель, дахів як житлових, так і промислових будівель. Утеплення піноізолом товщиною 10 см знижує витрати на опалення в декілька разів, покриваючи витрати на утеплення в опалювальний сезон.


Технічні характеристики піноізолу

Він не горить після видалення джерела полум'я, не утворює розплавів, при горінні не виділяє високотоксичних речовин. Стійко переносить вплив органічних розчинників, мікроорганізмів, грибків. Гризуни та комахи в ньому жити не можуть. Без нагріву його легко можна різати ножем, ниткою або струною. Завдяки своїй пористості піноізол ще й прекрасний звукоізолятор. Одна з найважливіших його особливостей: великий коефіцієнт паропроникності. Він легко як вбирає вологу, так і розлучається з нею. При цьому не розширюється в об'ємі і не всихає. Довговічний: гарантійний термін експлуатації - 70 років.

Піноізол випускається у вигляді плит, крихти. Цей матеріал також заливається безпосередньо на будівельному майданчику в заздалегідь підготовлені порожнини і профілі, де полімеризується і висихає. Твердне він за три-чотири години, після чого в стіні утворюється утеплювач без жодного шва.Пенофол

Пенофол - це шар спіненого поліетилену, покритий з одного або двох сторін алюмінієвою фольгою високої якості. Матеріал тонкий, гнучкий, легкий, екологічно чистий. Пенофол при своїй малій товщині (декілька мм) має високий опір теплопередачі. Це обумовлено низьким коефіцієнтом теплопровідності спіненого поліетилену завдяки великій кількості замкнутих пор і високою відбивної здатності полірованої, хімічно чистої алюмінієвої фольги. Варто також врахувати, що відбиваюча ізоляція, володіючи гідро-і пароізоляційними властивостями (коефіцієнт проникнення вологи менше одиниці) дозволяє повністю замінити звичайні пароізоляційні матеріали.

Пенофол використовується в конструкціях стін, перегородок, дахів, підлог в ролі утеплювача, паро-і звукоізоляції. Низькоемісійні властивості алюмінієвої фольги дозволяють перешкоджати променистому теплообміну, що становить значну перевагу в загальному складі тепловтрат. Незважаючи на масивність традиційної теплоізоляції, промениста енергія через неї проходить.
При використанні Пінофол значно підвищуються теплотехнічні характеристики будівельних конструкцій без збільшення їх обсягу. Може використовуватися самостійно і в комбінації з іншими теплоізоляційними матеріалами. Наприклад, при установці в дачних дерев'яних спорудах лазень і саун безпосередньо на стіни під вагонку, дає відчутний тепловий ефект. Така конструкція швидко нагрівається і довго зберігає тепло, навіть без додаткових шарів масивного утеплювача.
Також незамінний в тих випадках, коли потрібна ефективна тепло - і шумоізоляція стін, підлоги і стелі без зменшення корисної площі приміщення.
Легкий, тонкий, гнучкий матеріал чудово впишеться в конструкції «теплої підлоги» і підвісної стелі.

Утеплення покрівлі пенофолом

По своїх теплотехнічних показниками покрівля є найбільш вразливою частиною будівлі. Тепловий потік спрямований вгору, і, щоб уникнути великих втрат, теплоізоляція покрівлі повинна бути виконана бездоганно.
На успішну і довговічну експлуатацію покрівлі також впливає температурно - вологісний режим. Тому установка пароізоляційних матеріалів для цієї конструкції обов'язковий захід.

Теплоізоляцію покрівлі, як правило, виконують мінераловатним утеплювачем товщиною 150 мм, захищеним знизу пароізоляційним матеріалом, а зверху підпокрівельної гідроізоляцією. Дане поєднання матеріалів добре захищає теплоізоляційний шар, дозволяючи йому тривалий час залишатися сухим і надійним.
Але така теплоізоляція не зовсім відповідає сучасним вимогам і потребує посилення теплозахисних якостей. Нарощування масивної теплоізоляції призводить до збільшення обсягу, що не завжди дозволяють конструктивні особливості даху. Тим більше, що шар традиційного утеплювача зупиняє лише 85% втрат енергії шляхом теплопередачі і конвекції. Другий шар додаткової теплоізоляції зупиняє тільки 12% того, що пропустив перший. Адже традиційна теплоізоляція слідує закону зменшення - чим більше шарів ізоляції накладається, тим менше втрат енергії стримується наступним шаром. У таких випадках відображає теплоізолятор просто незамінний.

Пенофол встановлюється зсередини по дерев'яним елементам конструкції. Для закріплення використовують будівельний степлер або невеликі цвяхи. Монтажні шви і можливі пошкодження матеріалу проклеюють алюмінієвим скотчем для створення надійної пароізоляційною системи. Облицювання виконують вагонкою, гіпсокартоном або пластиковими панелями. Для досягнення найбільшого ефекту треба передбачити невеликий повітряний зазор між поверхнею пенофол, покритого алюмінієвою фольгою, і ближнім елементом конструкції. Це дозволить домогтися максимального результату від використання «теплового дзеркала».

Утеплення пенофолом можна виробляти цілий рік. Для його установки потрібен мінімум інструментів. Він не кришиться, не ламається. Про нього не можна забруднитися, тому не потрібно ніякої додаткової спецодягу, що також є безсумнівним плюсом на користь застосування даного матеріалу.

Герметики

Герметиків безліч і в кожного свій хімічний склад і призначення: силіконові, акрилові, бітумні, тіоколові.
Є герметики для зовнішніх і для внутрішніх робіт.

Акрилові герметики

Оскільки вироблені на водній основі, вони легко розчиняються звичайною водою. Не витримують температуру нижче +5 ° С. Тому їх можна застосовувати тільки всередині приміщень для заповнення тріщин в гіпсокартону, цегельних і бетонних стінах, дерев'яних віконних рамах. Після висихання їх обов'язково потрібно пофарбувати олійною або водоемульсійною краской.Еті герметики не бояться води і температури до -15 ° С. Продаються зазвичай в упаковках 310 мл.

Силіконові герметики

Сімейство силіконових герметиків настільки велике і різноманітне, що розглядати їх можна лише по різним модифікаціям і сферам їх застосування. Наприклад, «Пентеласт-1103» - це кислотний санітарний клей-герметик силіконовий для склеювання і герметизації кераміки, скла, керамічної плитки та інших непористих матеріалів. Завдяки вмісту фунгіцидів, що перешкоджають розвитку цвілі і грибків, цей герметик незамінний для приміщень з підвищеними санітарно-гігієнічними вимогами: в санвузлах, ванних і душових, саунах, на кухнях, в місцях зберігання продуктів і т.д.

За допомогою герметика можна «залатати» дах. Оскільки тіоколової (або полісульфідний) герметик зроблений на основі бітуму, закрити їм діри у покрівлі неважко. Його можна класти навіть на вологі поверхні І тим не менше він прослужить 15-20 років при температурі від -50 до + 150С. Але займатися ремонтом все ж краще в теплу погоду. Герметик укладають тонкими шарами (так швидше твердне).

Герметик допоможе при ремонті тріщин стін і фундаменту. Якщо стіни і фундамент, звичайно, мають невеликі тріщини. Найкраще це робити за допомогою фасадного герметика. Оскільки основу його складає бітум, то його можна класти і на вологі поверхні. Крім того, до складу герметика входять протигрибкові компоненти, відмінно протистоять гнилі.

Герметики полягають в кілька видів упаковок. Найбільш зручні картриджі, що представляють собою щільні циліндри, забезпечені спеціальним наконечником. Для витискування герметика використовуються напірні пістолети. Принцип їх роботи наступний: картріджи поміщають в спеціальний відсік таким чином, щоб з одного боку знаходився тонкий наконечник, з іншого-поршневе пристрій. Робота пістолета нагадує дію шприца. Пристосування зручно тим, що герметик виходить з нього рівно, певної товщини, як зубна паста з тюбика. Бувають герметики в тубі з алюмінієвої фольги. Для об'ємної роботи найкраще купити матеріал, упакований в пластмасове відерце. Відра бувають різної маси. Саме маленьке - 1,6 кг, зустрічаються і 8-кілограмові, і навіть більше. У цьому випадку герметик наноситься звичайним кельмою і шпателем.

Продовження цієї теми дивіться в наступних статтях:

1) Утеплення фасадів та мансард

2) Утеплення дерев'яного будинку

3) Як утеплити мансарду

4) Мінераловатні плити


Спонсор статті:
Переглядів: 13 | Додав: denikin | Теги: Герметик, Акрилові герметики, Піноізол, Силіконові герметики, Пенофол, Пінополістирол, Пінополіуретан | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [1]
комунікації [1]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [2]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [4]
матеріали [14]
електрика [2]
підлога [2]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
Як вибрати насос для системи водопостачання (0)
Там, де живе дитинство (0)
Бітумна мастика (0)
Стеклокром (0)
Пол маслом не зіпсуєш (0)
Стеклоеласт (0)
Пергамін (0)
Паркетна підлога розрахований на століття (0)
Рубітекс (0)
Путівник по свердла (0)
Штукатурка "Короїд" (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Стеклофлекс (0)
Еластобіт (0)
Руберойд (0)
м'яка покрівля (0)
Бітумний праймер (0)
Умовні позначення на шпалерах (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Установка унітазу (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Сучасні килими (0)
Натяжні стелі (0)
Вибір передпокої (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Все про грунтовки (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Перепланування квартири (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Як вибрати ліжко (0)
Стеклоізол (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Укладання нового паркету (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Архітектурне проектування (0)
Штори для Вашого будинку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Сталеві ванни (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Техніка штукатурення (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
3D шпалери (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Про користь дзеркал (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Турецькі лазні (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Матеріали для капітального ремонту стелі, стін і підлоги (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Спальня: інтер'єр, освітлення, декорування спальної кімнати. (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Шпаклівка (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Кріпильні матеріали (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Як утеплити мансарду (0)
Міжкімнатні перегородки з гипсокартона (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Бездротові камери відеоспостереження: як підібрати відеореєстратор (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Поиск
Календарь
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0