Утеплення фасадів - 13 Жовтня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Середа, 02.01.2013, 17:21
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Жовтень » 13 » Утеплення фасадів
14:20
Утеплення фасадів
Утеплення фасадів

Питання-відповідь по системам утеплення фасадів

Що це таке - Система Утеплення фасадів?

Система утеплення фасадів - це комплексна фасадна обробка, що включає в себе утеплення фасаду теплоізоляційними плитами, приклейка їх на підставу на спеціальну клейову суміш, додаткове механічне закріплення дюбелями, виконання базового клееармірующего шару і остаточного захисно-декоративного оздоблювального шару. За типом використовуваного утеплювача системи підрозділяються на систему утеплення на мінеральній базальтової вати і систему утеплення на пінополістиролі. За хімічною основі фінішної декоративної штукатурки системи утеплення діляться на мінеральні, акрилові, силікатні, силіконові, силікатно-силіконові. Різноманіття елементів системи і окремо взяті фізичні властивості кожного матеріалу, що входить до складу системи утворюють єдиний композитний матеріал з певними споживчими властивостями.


Які норми витрати матеріалів на 1 кв.м фасаду?

Норми витрати матеріалів даються кожною компанією-виробником індивідуально. Для того, щоб більш точно дізнатися комплектацію матеріалу на Ваш об'єкт, необхідно отримати проект фасадів Вашого будинку, теплотехнічний розрахунок і рекомендації інженера-конструктора. На підставі цих даних Технічний відділ компанії-виробника розрахує комплектацію і види застосовуваного матеріалу конкретно для Вашого об'єкту.


Яка вартість 1 кв.м системи утеплення фасаду?

Вартість матеріалів на 1 кв.м системи утеплення - величина індивідуальна, яку встановлює компанія, що виробляє матеріал. Зазвичай це ціна орієнтовна, оскільки матеріал підбирається під конкретні умови монтажу фасаду та умови експлуатації будівлі. Щоб дізнатися точну вартість, необхідно представити проект фасаду Вашої будівлі і компанія-виробник зробить Вам Цінова пропозиція, в якому буде специфікація необхідного матеріалу та його вартість конкретно під Ваше замовлення.


Яку гарантію фірма дає на системи утеплення?

Необхідно уточнити, що гарантія, яка дається на матеріал і гарантія терміну служби системи утеплення - це різні речі. За європейським і російським нормам гарантований термін служби системи утеплення становить не менше 25 років. Компанія-виробник дає гарантію на матеріал для системи утеплення строком на 1 рік. У деяких випадках ця гарантія може бути продовжена до 3-5 років.
Для продовження гарантії на матеріал необхідно виконувати монтаж системи утеплення за рекомендаціями компанії-виробника, професійної фасадної фірмою, якій довіряє і рекомендує компанія-виробник під безпосереднім технічним наглядом за всім процесом виконання робіт з боку компанії-виробника.


Що використовується в якості утеплювача для фасадів?

В системі утеплення на мінватной основі в якості утеплювача використовується фасадна негорюча (ГОСТ 30244-94) мінеральна базальтова вата на синтетичному зв'язуючому (ГОСТ 9573-96) щільністю не менше 140 кг / куб.м. Також можна використовувати мінеральну базальтову вату із змінною щільністю (не менше 120 кг / куб.м), де найбільш щільний шар розташовується зовні. Мінеральна вата повинна бути сертифікована і призначена для тонкошарових фасадних систем "мокрого" типу.
В системі утеплення на основі пінополістиролу як утеплювач використовується спінений полістирол марки ПСБ-С-25Ф з щільністю не менше 16-17 кг / куб.м. Для забезпечення пожежної безпеки виконуються "рассечки" і обрамлення "з негорючої базальтової вати yg підставі вузлових рішень в" Альбомі технічних рішень ".
Теплоізоляційні плити кріпляться на фасад щільно прилягаючи один до одного вразбежку, "в рівень", утворюючи суцільний теплоізоляційний шар без термічних містків.


Яку саме мінвату ви радите використовувати в якості утеплювача?

В якості нанести утеплювача використовується фасадна негорюча мінеральна базальтова вата (ГОСТ 30244-94). Рекомендується використовувати тільки мінеральну вату, спеціально призначену для "мокрих" систем утеплення.
Такими на момент 2006 року є:
ROCKWOOL - Facade Batts, Facade Slab.
PAROC - Fas 4, Fas 5
ISOVER - Fasoterm PF


Чому у пінополістиролу саме марка ПСБ-С 25, чи можна використовувати інший пінополістирол?

Абревіатура ПСБ-С 25 має на увазі під собою спінений полістирол, самогаснущій (із застосуванням при виробництві антипірену) з маркою 25, що має на увазі під собою щільність від 15 до 25 кг / куб.м. Пінополістирол виробляється за вимогами ГОСТ 15588-86.
Дані параметри ГОСТу вже не відповідають вимогам геометрії при монтажі фасадів, приміром вимоги даного ДСТ вимагають, що "Плити повинні мати правильну геометричну форму. Відхилення від площинності грані плити не повинно бути більше 3 мм на 500 мм довжини грані."
Що таке допуск кривизни в 3 мм на півметра грані плити - це неможливість виконати рівні стіни. Допустиме самостійне горіння пінополістиролу - до 4 сек. Щоб поліпшити ці показники, виробники випускають пінополістирол покращеної якості з геометрії та показниками горючості (до 1 сек). Маркування такого пінополістиролу ПСБ-С 25Ф, що значить спеціальний, фасадний.
Використовувати пінополістирол без літери "С" не допускається з протипожежної безпеки; меншої щільності, ніж 16-17 кг / куб.м - по конструкційним властивостям і довговічності.
Можна використовувати пінополістирол більшої щільності, але в цьому випадку вартість такого зростає і потрібно коректувати товщину такого пінополістиролу за показниками його теплосопротівленія.


Що краще в якості утелітеля - мінвата або пінополістирол?

Досі тривають суперечки, що все-таки краще використовувати в якості утеплювача - мінвату або пінополістирол? Однозначну відповідь дати неможливо, адже у цих матеріалів різні фізичні властивості і є тільки одне спільне - обидва матеріалу є теплоізоляційними і мають практично однаковий коефіцієнт теплового опору.
Чим же ці два матеріали відрізняються?
1. Паропроникність. У пінополістиролу паропроникність - 0,05, у мінвати 0,3. З цього випливає, що мінвата в 6 разів краще пропускає водяну пару. У той же час, коли ці теплоізолятори працюють в системі утеплення, то загальна паропроникність обмежується тим шаром матеріалу, який має найменшу паропроникність і при порівнянні паропроникності утеплювачів вона в результаті не істотно розрізняється. Застосування мінвати в повністю полімерних системах дуже ризиковано, тому що полімерний базовий і обробний шар має незначну паропроникність та у випадках великого вологопереносу волога накопичується в мінераловатної шарі і призводить до псування системи. Також при цьому мінеральна вата сама по собі намокає і теплоізолюючі властивості при цьому сильно знижуються. Пінополістирол в цьому випадку є сам парової мембраною і пропускає приблизно стільки вологи, скільки зможе пройти через базовий і обробний шари, при цьому волога в ньому не накопичується.
2. Горючість. У цьому однозначно мінеральна вата виграє. Пінополістирол (фасадний) є горючим матеріалом і підтримує самостійне горіння не більше 1-4 сек. в той час як мінвата є повністю негорючим матеріалом і витримує температуру до 1000 град. Цельсія.
3. Вартість. Пінополістирол приблизно в 3-4 рази дешевше, ніж мінеральна вата.
4. Зручність при монтажі. Пінополістирол більш пружний і стійкий до механічних впливів матеріал, тому його зручно різати, шліфувати. З пінополістиролу виготовляються декоративні елементи.


Сертіфіціруeтся чи продукція?

Так, компанії-виробники намагаються мати всі необхідні сертифікати, ГІГІЄНІЧНІ сертифікати та технічне свідоцтво Держбуду на системи утеплення. Сертифікати відповідності продукції для систем утеплення на даний момент не потрібно, на що є відмовні листи і роз'яснювальні листи.
У даний момент йдуть законодавчі спори у сфері сертифікації, ГОСТірованія, де одні Укази замінюються Наказами, скасовуються Законами, через деякий час виходять нові Закони та Регламенти. На даний час немає однозначної юридичної бази для юридичній спроможності вимоги тих чи інших документів на продукцію.


Деякі стверджують, що пінопласт руйнується після 8 років, який термін служби тоді у системи утеплення?

Це помилка дуже поширена. Під 8 роками мається на увазі те, що пінополістирол починає втрачати основні свої споживчі властивості, якщо він не захищений від різних впливів. У системах утеплення пінополістирол захищений від намокання і впливу атмосфери клееармірующім і декоративним шаром і зайва волога з допомогою вологопереносу виводиться з утеплювача. На даний момент у світі є об'єкти, які експлуатуються тривалий час і їх можна продемонструвати, наприклад в Німеччині вже 30 років, Польщі 15 років, Прибалтиці 10 років.
При цьому компанія BASF, яка розробила пінополістирол демонструє свої об'єкти, де пінополістирол має вік вже вище 40 років. Термін служби системи утеплення в європейських і російських нормах встановлений в 25 років.


Чи можна для утеплення використовувати екструдований пінополістирол?

Екструдований пінополістирол (XPS) повністю непаропроникних, тому його використання в системах утеплення обмежена. Рекомендується використовувати тільки на цокольній частині і утепленні цоколя нижче рівня землі. Екструдований пінополістирол допускається використовувати в системах утеплення, якщо в будинку є хороша примусова вентиляція, і зверніть увагу, що поверхні плит з екструдованого пінополістиролу повинні бути додатково зашліфовані наждачним папером. При цьому слід зауважити, що вартість такого пінополістиролу велика і його використання в системах утеплення в більшості випадків не сертифіковане.


Чи треба грунтувати стіни перед приклеюванням теплоізоляції?

Грунтувальні засоби глибокого проникнення призначені для поліпшення адгезії клейових розчинів до підстав, обмеженні вбираності і зв'язування порошать і пофарбованих поверхонь. Якщо теплоізоляція клеїться на старі поверхні, то потрібно видалити недержащіеся покриття, вимити стіни водою під тиском і загрунтувати. Якщо стіни з газосилікату - гарантувати обов'язково. Якщо будівля нове, що будується, стіни з бетону, силікатної цегли або керамзитобетону, то грунтувати такі стіни не обов'язково. Сам пінополістирол або мінвата грунтом не обробляються.


Яку товщину утеплювача мені необхідно використовувати при обробці фасаду?

Товщина теплоізоляційного матеріалу вибирається залежно від вимог існуючих норм теплотехніки будівель СНиП II-3-79 * "Будівельна теплотехніка". Товщину утеплювача повинен підібрати інженер-конструктор і вказати таку в проекті. Системи утеплення зазвичай сертифіковані в межах товщин теплоізоляційних плит 50-200 мм. До прикладу, якщо проектом вказана товщина 100 мм, то її можна навіть збільшити для більш кращого теплосопротівленія огороджувальних конструкцій, при цьому узгодивши таке бажання з інженером-конструктором, так як при потовщенні конструкції можуть виникнути інші проблеми (наприклад, вологопереносу і архітектури будівлі) .


Як вирівнюються стіни будівлі при утепленні?

Геометрія стін будівлі повинні відповідати прийнятим у будівництві нормам СНиП 3.03.01-87 і 3.04.01-87 (відхилення залізобетону по вертикалі для несучих стін - не більше 15 мм, по горизонталі - не більше 20 мм, на 2 м ділянці - не більше 5 мм; при кам'яній кладці - по вертикалі не більше 30 мм, по горизонталі на 10 м довжини - не більше 15 мм, на 2 м вертикальній ділянці - не більше 10 мм і т.п.). Якщо такі норми не витримуються, що відбувається досить часто, то теплоізоляційні плити вирівнюються "в рівень" за рахунок регулювання зазору між теплоізоляційними плитами і основи за допомогою клейової маси та при зазорах більше 25 мм додатковими подладкамі зі смужок теплоізоляції необхідної для вирівнювання товщини. При цьому необхідно дотримуватися спосіб нанесення клейового розчину, зазначеного в "Альбомі технічних рішень".


Чому клейову суміш після перемішування з водою треба витримати 5-10 хвилин?

При перемішуванні сухої суміші з водою необхідно витримати готується розчин до роботи з ним на протязі 5-10 хвилин для того, щоб за цей час розчинилися всі хімічні добавки, що входять до складу суміші. Після витримування, так званого "дозрівання" суміші, розчин необхідно ще раз ретельно перемішати низькообертовим дрилем з насадкою-міксером, коректуючи консистенцію розчину. Таким способом усі хімічні добавки будуть задіяні. Якщо не витримати і не примушують що готується суміш, то різко знижуються заявлені виробником властивості розчинів.


Яким грунтом необхідно грунтувати поверхні?

Бетонні поверхні необхідно грунтувати спеціальним складом для грунтування бетону, який покращує адгезію до гладкої поверхні бетону.
Всі сипящіеся, пилоутворювальну, пофарбовані і Сильновпітивающие поверхні грунтовкою глибокого проникнення.
Під нанесення декоративних штукатурок підставу необхідно грунтувати грунтами для декоративних штукатурок, дотримуючись хімічний склад.


Для чого потрібно грунтувати основи, до яких приклеюється теплоізоляція?

Як доводять лабораторні дослідження, що проводяться компаніями-виробниками, адгезія клейового складу до бетону практично в 1,5 - 2,5 рази краще при використанні грунтовки глибокого проникнення.
У разі, якщо при різнорідних або Сильновпітивающие основ і без застосування грунту, який вирівнює поглинаючу здатність поверхні, вода, що знаходиться в клейовому розчині, швидко переходить в основу і гідратація клейового ратвора знижується. При цьому клейовий розчин не набирає заявлених виробником властивостей протягом відведеного часу, а це може призвести до відшарування або зрушенню закріплюваних плит при подальшій роботі з монтажу системи утеплення.


Як кріпиться теплоізоляція на фасад будівлі?

Теплоізоляційні плити кріпляться на фасад хімічним методом приклеювання на спеціальний клейовий склад. Він наноситься на плити способом, показаним в "Альбомі технічних рішень" компанії-виробника, потім плита притискається до основи будівлі. Після просушування клейового складу теплоізоляційні плити додатково закріплюються механічним способом за допомогою спеціальних дюбелів.


Чому між швами теплоізоляційних плит можна допускати зазорів?

Повітряні зазори, які можуть виходити при приклейки плит неприпустимі. Щоб щільно притискати плити один до одного необхідно використовувати теплоізоляційні плити правильної геометричної форми. Якщо плити мають відхилення, то межі перед установкою необхідно підігнати один до одного шліфуванням. Великі повітряні зазори є містком холоду, в них при армуванні затікає клейовий склад, який згодом конденсуються в собі вологу може зруйнувати клееармірующій шар. Якщо зазори вийшли, то їх необхідно заповнити монтажною піною на товщину теплоізоляції. Допускається наявність окремих зазорів розмір яких не перевищує 1 мм.


Чому витрата клейового розчину при приклеюванні вийшов більше, ніж зазначено в буклетах і таблицях норм витрати матеріалів?

Геометрія стін будівлі повинні відповідати прийнятим у будівництві нормам СНиП 3.03.01-87 і 3.04.01-87 (відхилення залізобетону по вертикалі для несучих стін - не більше 15 мм, по горизонталі - не більше 20 мм, на 2 м ділянці - не більше 5 мм; при кам'яній кладці - по вертикалі не більше 30 мм, по горизонталі на 10 м довжини - не більше 15 мм, на 2 м вертикальній ділянці - не більше 10 мм і т.п.). У відповідності з даними СНіПами в таблицях витрати матеріалів компанії-виробники розраховують норми витрати для приклеювання теплоізоляції. У реальності кривизна стін може бути значно більше, в зв'язку з чим виходить збільшена витрата клейового розчину. Точний витрата клейового розчину можна прорахувати тільки після проміру всіх стін на конкретному об'єкті.


Для чого потрібні дюбелі?

Спеціальні фасадні дюбелі призначені для додаткового закріплення теплоізоляційних плит. Діаметр капелюшка дюбелів повинен бути не менше 60 мм, дюбелі повинні бути без термічних містків, зроблені повністю з пластика і, в разі використання металевого цвяха, він повинен бути захищений спеціальною пластиковою термоголовкой. Схема установки і витрата дюбелів показаний в "Альбомі технічних рішень" компанії-виробника.


Для чого потрібен стартовий алюмінієвий профіль?

Стартовий алюмінієвий профіль призначений для позначення площині всієї стіни, допомоги при установці стартового ряду теплоізоляції і для відсічення капілярного підйому води з поверхні грунту. При цьому перфорація профілю в горизонтальній частини при монтажі системи утеплення не повинна потрапляти в клееармірующій шар цоколя (а краще взагалі без перфорації горизонтальної частини - "полички" профілю). На профілі є спеціальний виступ - "Капельник", який відводить стікаючу з фасаду основної стіни воду від попадання на цоколь.
Чому стартовий профіль кріпиться на деякій висоті над рівнем землі?

Стартовий профіль рекомендується встановлювати на висоті не менше 400-600 мм над рівнем землі. Така висота не дає абразиву, який вибивається дощем з землі, асфальту, вимощення і т.п., потрапляти на основну стіну будівлі, при цьому цоколь повинен бути німого втоплений за площину основної стіни (ближче до основи) і оброблений стійким до впливу абразиву і бризок матеріалом. Також така висота установки стартового профілю дозволяє ефективно відсікти капілярна підйом води і попадання вологи в клееармірующій шар основної стіни.


Для чого потрібен кутовий профіль?

Кутовий профіль служить для посилення зовнішніх кутів будівлі (і кутів дверних і віконних укосів) від механічних впливів, а також служить для кращого вирівнювання таких кутів. У разі, якщо кутовий профіль із сіткою, то це полегшує і прискорює армування стін і кутів за допомогою фасадної склосітки.


Для чого потрібен профіль-капельник?

Профіль-"капельник" служить для установки на зовнішніх кутах горизонтальних площин. Виступаюча вниз за межі оздоблювального шару кромка крапельника відводить стікаючу від дощу воду і перешкоджає затікання її в існуючі отвори (наприклад, по площині верхнього укосу вікна).


Для чого потрібен деформаційний профіль?

Деформаційний профіль ставиться в місця, де на підставі проекту передбачити деформаційний шов. Деформаційний шов - це шов на стіні, зроблений для того, щоб при термодеформаціі вследствии коливання температури, конструкція будівлі могла деформуватися, а такий шов, заповнений спеціальною еластичною мастикою, таку деформацію компенсував. У разі, якщо деформаційний профіль не буде встановлений на систему утеплення, там, де це передбачено проектом, то в даном місці термодеформація конструкції будівлі може систему утеплення розірвати.


Як забезпечується протипожежна безпека фасадної обробки?

Протипожежна безпека регламентується існуючими будівельними нормами. Так, система утеплення на мінеральній ваті вважається негорючою і використовується на всіх типах пожежної небезпеки будівель. У разі використання в якості утеплювача пінополістиролу, який є горючим матеріалом, його застосування також допускається практично на всіх типах будинків із додержанням запропонованих протипожежних заходів (крім будівель класів пожежної небезпеки Ф 1.1, Ф 4.1 - школи та позашкільні навчальні заклади). Технічне Свідоцтво Держбуду РФ, видане на системи утеплення, регламентує висоту, товщину і тип застосовуваних теплоізоляційних матеріалів і є офіційним документом при проектуванні, виробництві, контролі та здачі робіт.


Що таке протипожежні разсічка і обрамлення?

Протипожежні разсічка і обрамлення застосовуються в якості протипожежних заходів у пенополістиролових системах утеплення. Такими служать смуги з негорючої базальтової фасадної мінвати, шириною не менше 150 мм, приклеювані на фасад у відповідності зі схемами, зазначеними в "Альбомі технічних рішень" компанії-виробника. У разі загоряння будівлі, такі рассечки перешкоджають вертикальному і горизонтальному поширенню вогню всередині системи утеплення по пінополістирольних утеплювачів.


Для чого і яка потрібна армуюча сітка в системі утеплення?

Фасадна сітка, виготовлена ​​з плетеного скловолокна, що утворює осередки 5х5 мм, фабрично импрегнірованого протівощелочним покриттям, призначена для армування, посилення клейового шару на поверхні утеплювальних плит. Сітка значно збільшує механічну стійкість клееармірующего шару, який захищає теплоізоляційні плити від зовнішніх впливів і є основою для нанесення декоративного шару. Сітка повинна витримувати лужне середовище клееармірующего шару, щільність сітки для основного армування не повинна бути менше 145 г / кв.м. (Рекомендується і застосовується 165 г / кв.м)


Чому треба обов'язково використовувати під штукатурку грунтовку?

Грунтовка під штукатурку повинна використовуватися обов'язково, так як вона значно покращує адгезію штукатурки до клееармірующему шару, обмежує його поглинаючу здатність, при нанесенні не даючи воді з декоративної штукатурки швидко вбратися в основу, (звичайно) містить дрібний кварцовий пісок, який створює невелику шорсткість на загрунтованой поверхні, що допомагає рівномірно затерти фактуру декоративної штукатурки. Спеціальні грунтовки під силікатні і силіконові штукатурки є також хімічними мембранами між хімічно відрізняються між собою клееармірующім і обробним шарами, сприяючи кращої адгезії матеріалів.


Для чого тонується в колір штукатурки грунт?

Компанія-виробник рекомендує тонувати (колеровать) грунтовку, використовувану під декоративну штукатурку, в разі використання фактури "короїд". Це необхідно для того, що коли формується "борозниста" фактура штукатурки, в місцях цих самих борозен не переглядало білий грунт. Така тонування необхідна тільки з лучае використання вже тонованою штукатурки. У випадку, якщо використовується фактура "шуба" або штукатурний шар незалежно від фактури потім фарбується фасадною фарбою, тонувати грунтовку необов'язково.


Якої товщини і фактури використовується декоративна штукатурка?

Товщина, тип і колір фактури декоративної штукатурки вибирається архітектором, дизайнером у відповідності із загальним архітектурним проектом. Якщо такого немає, то можна керуватися суто смаковими відчуттями, але суб'єктивна рекомендація така, що дрібну фракцію 1 - 1,5 мм краще використовувати на невеликих котеджах, а велику в 3 - 3,5 мм на високих будівлях, хоча це аж ніяк не правило. Можна комбінувати на одному будинку різні види фактури.
Але варто уточнити один факт. У Росії поки мало фахівців, хто зможе відмінно зробити фактуру "короїд". Якщо у робітників досвіду мало, то краще їм зробити фактуру "шуба", яка виходить досить-таки легко і швидко.


Що краще - акрилова, мінеральна, силікатна або силіконова штукатурки?

Одозначно відповісти "що краще" складно, так як кожен тип штукатурки має свої переваги і якби була така штукатурка зі всіма плюсами і без недоліків, то тримати в асортименті продукції таку лінійку матеріалу не було б сенсу. Кожен тип штукатурки характеризується своїми яскраво вираженими властивостями.
Так, мінеральна штукатурка добре паропропускающей, але щоб її зробити кольоровий, необхідна фарбування паропроницаемой фарбою.
Акрилову штукатурку не рекомендується використовувати в системах, де як утеплювач навіть частково використовується мінеральна вата, зате вона дуже еластична, відмінно тримає колір, не потребує додаткового захисту.
Силікатна штукатурка паропропускающей, не потребує фарбування.
Силіконова штукатурка також добре паропропускающей, а також має ефект "самоочищення", рекомендується на сільнозагрязняемие умови експлуатації, але дорожче інших видів штукатурки. Для точного підбору типу штукатурки необхідно знати умови експлуатації будівлі та асортимент і властивості матеріалів компанії-виробника.


Що краще - пофарбувати фасад фарбою або використовувати декоративну штукатурку?

Системи утеплення розроблені в комплексі, де використовується фактурна тонкошарова штукатурка. З такої системи утеплення пройшли випробування і сертифіковані. Для того, щоб клееармірующій шар просто пофарбувати, необхідно в протипожежних цілях потовщені клееармірующій шар на товщину сертифікованої штукатурки, поверхня ретельно підготувати під фарбування фасадної шпаклівкою, загрунтувати і пофарбувати. Але в цьому випадку отримати ідеально гладку поверхню важко, так як все одно на стіні будуть присутні невеликі нерівності, які будуть псувати загальний вигляд при бічному освітленні. Фактура штукатурки такі нерівності візуально приховує.


Чим можна пофарбувати фасад?

Після ретельного просушування клееармірующего і оздоблювального шару фасад можна пофарбувати практично будь-якими фасадними фарбами. У разі використання мінеральної штукатурки її рекомендується пофарбувати захисної паропроницаемой фарбою. В інших випадках підійдуть акрилові, силікатні і силіконові фасадні фарби. Акриловою фарбою не рекомендується фарбувати свежеотделанние фасади в осінньо-зимовий періоди і системи, виконані на мінераловатної основі.


Чому ви не рекомендуєте використовувати акрилову штукатурку, адже це найпопулярніша оздоблення для фасадів?

Прийшли з Америки і Європи перші системи утеплення характеризувалися величезною часткою використання в матеріалах полімерів. Акрилова штукатурка - це полімерний матеріал, перший який прийшов на ринок і відомий всім. На жаль, звичка людей домінує над освітою і тому досі, якщо не запропонувати акрилову штукатурку, споживачі відмовляються від інших видів взагалі. У той же час акрилова штукатурка дуже погано пропускає водяну пару, особливо фактура "шуба" великої фракції, що робить ризикованим її застосування на мінераловатні утеплювачі. Акрилові матеріали швидко старіють, так наприклад, нормальний термін експлуатації при збереженні всіх заявлених якостей становить близько 10-15 років. У випадку, якщо стіна, покрита акриловим матеріалом потрапляє в затінену, вологу зону, то згодом на ній заводяться мікроорганізми, які прискорюють руйнування, з'являється рослинність, мохи. Але неперевершена еластичність і практичність у застосуванні залишають даний матеріал дуже популярним в лінійці продукції практично всіх фірм.


Чому обов'язково треба захищати мінеральну штукатурку додаткової забарвленням?

Якщо не захистити мінеральну штукатурку фарбуванням, то є ризик того, що кольоровий наповнювач, який додає колір штукатурці при інтенсивному місцевому впливі може бути вимитий атмосферними опадами. Є ще ризик утворення висолів - білих соле-вапняних утворень на поверхні фасаду. Такі висоли утворюються від того, що вода, потрапляючи в клееармірющій і обробний шар вимиває не пов'язану вапно і різні солі. Навіть, якщо всі матеріали як слід пов'язані (що практично неможливо), то потрапляє на стіну дощ, забруднений містяться в атмосфері газами, має слабокислу реакцію, яка також сприяє утворенню таких солей. Висоли особливо помітні на кольоровий поверхні, але поступово, приблизно через 5-6 років пропадають самі собою, але до цього терміну псують естетіченскій вигляд фасаду. Щоб гарантувати відсутність висолів і стабільність кольору, фасад необхідно пофарбувати.


Чому не виходить фактура і штукатурного розчину йде більше, ніж вказано в каталозі?

Вина в цьому робітників, які виробляють роботи. Причин перевитрати може бути кілька - це плоховировненние поверхні стін, багато матеріалу падає на землю, застосовується не той інструмент для роботи, який потрібен, рекомендована технологія нанесення і формування структури порушується.


Що ви рекомендуєте для оздоблення цоколя?

Для обробки цоколя краще всього підходить система утеплення на екструзійного пінополістиролу. Для фінішної обробки краще всього використовувати акрилову кварцову (мармурову) крихту яка витримує всі несприятливі фактори атмосфери і вплив утворюється при дощі абразиву, що потрапляє на обробку цоколя. Крім того кварцова (мармурова) штукатурка добре миється водою під тиском.


Чи можна виконувати роботи по системі утеплення фасадів взимку?

Так, монтаж системи утеплення можна виконувати і в зимових умовах. При цьому встановлені будівельні ліси укутують в спеціальну фасадну (бажано теплоізольованою) плівку, всередині простору створюється цілодобове опалення, щоб температура підтримувалася вище +10 градусів. При цьому можна штукатурити фасад мінеральною штукатуркою, а виконання робіт з акрилової, силікатної та силіконової штукатурок щоб уникнути їх випадкового замерзання при транспортуванні і аварійних ситуацій при відключенні обігріву під час роботи, перенести на теплу пору року. Акриловими штукатурками та фарбами користуватися в зимовий період категорично не рекомендується.


Що таке морозостійкість матеріалу?

Морозостійкість - це загальноприйнятий стандарт з розробленою єдиною методикою випробувань матеріалів. Чим більше морозостійкість матеріалу, тим він довше служить в реальних кліматичних умовах. Умовно це кількість циклів, які витримує матеріал в кліматичній камері без руйнування. Матеріал при випробуванні насичується водою, заморожується, потім разоражівается, при цьому опромінюється УФ-та ІЧ-лампами, прискорено моделюючи термін служби матеріалу. Станом матеріалу оцінюється його морозостійкість, яка вказується в кількості циклів.


Чому не рекомендується обробляти фасади акрилової штукатуркою або фарбувати акриловою фарбою в осінньо-зимовий період?

Вся справа в тому, що зазвичай в реальних умовах робітники не чекають, коли всі верстви ретельно гідратіруются і просушать. В осінньо-зимовий сезон також є підвищена вологість навколишнього повітря. Таким чином, в теплоізоляційному, клееармірующем і оздоблювальному шарах присутня надмірна волога, навіть якщо здається, що все просушено. Якщо нанести акрилову штукатурку, або фарбу, то вследствии дуже низькою паропропускаемостью акрилових матеріалів знаходиться у підставах волога консервується і більш того, волога, що виходить в обидві сторони від акрилового покриття додатково насичує основу. У наслідку, коли настають сильні морози і особливо в ясний сонячний день, стіна нагрівається, в цей момент різниця парціального тиску водяної пари складає максимум і відбувається посилена міграція накопичилася вологи з системи утеплення в атмосферу. При цьому акриловий шар не справляється у вологопереносу і відшаровується від основи.


Системи утеплення розроблялися в Америці і Європі, де клімат значно м'якше і тепліше, ніж у Росії, чи підходять ваші матеріали для російського клімату?

Так, матеріали компаній-виробників підходять для застосування на всій території РФ. Підтвердженням цього є видане Техсвідетельство Держбуду РФ на систему утеплення. Матеріали проходять всі випробування, регламентовані ГОСТами і СНіПами. До прикладу, в Європі декоративна мінеральна штукатурка повинна мати 25 циклів морозостійкості, в Росії - 50.
Адаптування та випробування проходять всі матеріали компаній-виробників і політика такої адаптації - в значному перевищенні необхідних існуючими нормами якостей матеріалу, тобто адаптація з достатнім запасом.


Я побудував будинок з незнімної опалубки, ніж мені тепер обробити всередині стіни, щоб поклеїти шпалери?

Незнімна опалубка виготовляється шляхом формования спіненого полістиролу, відповідно будучи пінополістиролом, на якому розроблена система утеплення фасадів. Тому без яких-небудь проблем для армування і вирівнювання пенополістиролових поверхонь стін з незнімної опалубки підходять матеріали, призначені для систем утеплення. В даному випадку необхідно виконати базовий клееармірующій шар з клейового розчину і щелочестойкой фасадної склосітки за правилами армування в системах утеплення фасадів. Після виконання клееармірующего шару, його вирівнювання можна використовувати будь шпаклівки і грунти, призначені для підготовки поверхні під шпалери (або фарбування).


Я побудував будинок з незнімної опалубки, як мені обробити фасад?

Точно також, як це регламентується при обробці пенополістиролових плит в системі утеплення фасадів. При цьому не використовуються дюбелі. Подальше виконання робіт йде за правилами обробки фасаду "мокрим" методом: виконується закріплення профілів, посилюючих елементів, потім виконується клееармірующій шар, вирівнюється додатково шпатлюванням, грунтується, потім наноситься обробний шар з фактурної декоративної штукатурки або в разі внутрішніх поверхонь - внутрішня обробка (плитка, шпалери, фарбування і т.п.).


Чи можна обробити фасад без утеплювача?

Так, матеріалами системи утеплення без обмежень можна обробити будь-який фасад, що має тверді мінеральні основи, такі як цегляна, піно-газобетонная кладка, бетон, традиційна штукатурка. При цьому для поліпшення тріщиностійкості необхідно закріплення профілів, посилюючих елементів, потім виконується клееармірующій шар, додатково вирівнюється, грунтується, потім наноситься обробний шар з фактурної декоративної штукатурки.


Я куплю пінопласт сам, грунти і штукатурки в магазині, профілі мені взагалі не потрібні, клеї для приклеювання в одного виробника, а декоративну штукатурку в іншого.

У цьому випадку правильність використання матеріалів лежить повністю на Вас. Всі виробники не гарантують якість використаного не системного матеріалу. Компанія-виробник не може проводити дослідження в сумісності використанні всіх матеріалів, наявних на ринку, так як обсяг таких досліджень буде величезний і в ньому немає ніякої необхідності. Компанія-виробник проводить дослідження сумісності та довговічності матеріалів тільки компаній-партнерів. Якщо Ви використовуєте свій набір матеріалів (не систему) і не враховуєте рекомендації компанії-виробника, то в цьому випадку гарантія на матеріали з боку компанії не поширюється. Ви можете провести самостійні лабораторні дослідження матеріалів і дати особисту гарантію на те, що матеріали сумісні, відповідають нормам і будуть довговічні.


Як мені якісніше виконати фасадні роботи, кого взяти для виконання робіт?

Для того, щоб замовник у підсумку отримав максимально якісний монтаж "мокрої" системи, необхідно для контролю виконання робіт залучати Технічний відділ виробника системи, де спочатку нададуть повну інформацію по вибору матеріалу під конкретний об'єкт і умови експлуатації, а потім проведуть повний контроль якості виконання робіт підрядником - технагляд.
Підрядник уже повинен мати досвід роботи з системою утеплення, підтвердити свою компетенцію наявністю Сертифікатів профпридатності від виробника систем утеплення.
Виробник систем зазвичай може відрекомендувати підрядника, який якісно виконує роботи та при такому тандемі довіри виробника до виконавця робіт гарантія на виконані роботи на сьогоднішній день для замовника дається до 3-5 років.
Слід перевірити підрядника на предмет платоспроможності, щоб виділені замовником на проведення робіт гроші не пішли на "затикання" минулих гріхів, що призведе до максимальної економії та "лихоманці" на об'єкті.
Замовнику хочеться побажати, щоб він відповідально підійшов до інформації, яку дає потенційний підрядник. У Росії так склалося, що всі фірми виконують весь комплекс робіт, будь-якого будівельника запитай, що, мовляв, вмієш? Він відповість: "ВСЕ!". Але все професійно вміти - сумнівно, кращу якість досягається при спеціалізації на певному виді робіт.

Отже:
- Необхідно перевірити які об'єкти вже були виконані і професіоналізм самих працівників, які будуть виконувати виробництво робіт.
- Виконати ретельний підбір матеріалу та вибору системи на підставі існуючого проекту і вимог.
- Забезпечити технічний нагляд за виконанням робіт на об'єкті силами Технічного відділу компанії-виробника.

Спонсор статті:
Переглядів: 12 | Додав: denikin | Теги: Утеплення фасадів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [0]
комунікації [1]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [1]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [4]
матеріали [14]
електрика [2]
підлога [2]
Архив записей
Поділитися
 Сексуальные проститутки Самары

популярні статті
Бітумна мастика (0)
Пергамін (0)
Стеклоеласт (0)
Стеклокром (0)
Пол маслом не зіпсуєш (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Умовні позначення на шпалерах (0)
Паркетна підлога розрахований на століття (0)
Бітумний праймер (0)
Путівник по свердла (0)
Рубітекс (0)
Штукатурка "Короїд" (0)
м'яка покрівля (0)
Стеклофлекс (0)
Еластобіт (0)
Руберойд (0)
Вибір передпокої (0)
Що таке керамограніт? (0)
Установка унітазу (0)
Сучасні килими (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Натяжні стелі (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Все про грунтовки (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Укладання нового паркету (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Архітектурне проектування (0)
Як вибрати ліжко (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Перепланування квартири (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Штори для Вашого будинку (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Стеклоізол (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Сталеві ванни (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Техніка штукатурення (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
3D шпалери (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
Про користь дзеркал (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Гідності швидкомонтованих будинків (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Стилі інтер'єру (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Турецькі лазні (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
Матеріали для капітального ремонту стелі, стін і підлоги (0)
Бездротові камери відеоспостереження: як підібрати відеореєстратор (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Шпаклівка (0)
Фанера для пристрою полови (0)
Спальня: інтер'єр, освітлення, декорування спальної кімнати. (0)
Кріпильні матеріали (0)
Чи можна зробити ремонт стелі безболісним для нервів? Натяжні стелі (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Міжкімнатні перегородки з гипсокартона (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Як утеплити мансарду (0)
Поиск
Календарь
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0