Виробництво керамічної цегли, властивості, застосування - 14 Жовтня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Четвер, 03.01.2013, 15:17
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Жовтень » 14 » Виробництво керамічної цегли, властивості, застосування
22:05
Виробництво керамічної цегли, властивості, застосування
Виробництво керамічної цегли, властивості, застосування

Виробництво керамічної цегли, властивості, застосування У статті детально описаний процес проізводстава керамічної цегли, його властивості та застосування.

Цегла - всім знайоме слово. Ось вже більше п'яти тисячоліть "тримається на плаву" цей найдавніший будівельний матеріал, створений людиною. Розвивалися і гинули цивілізації, а довідувалися ми про них, зокрема, за що дійшли до нас цегельній будівлям.

Керамічною цеглою прикрашали фасади в Давньому Єгипті і Вавилоні, з нього зводили міста наші предки на всій території землі. Цеглою облицьована Велика Китайська стіна, а символом російської державності став архітектурний ансамбль Кремля з його зубчастими стінами і вежами з червоної цегли.

Поважали керамічна цегла і в Росії, а старі майстри ставили на ньому особисті клейма. Та й як не поважати цей вічний, екологічно бездоганний і зручний будматеріал? Його надійність і якість дають вибір сучасним зодчим, відроджують красу і культуру будівництва. Технологія цегляної кладки надає архітекторам і дизайнерам необмежені можливості для втілення творчих задумів. Забезпечуючи надійний захист від впливу зовнішніх факторів, володіючи високою вогнестійкістю і порівняно низьку теплопровідність, цегла зумовлює високий рівень безпеки та комфорту як житлових, так і промислових будівель і споруд.

А чи такий хороший і довговічний сучасний цегла, як його славетний предок, виробництво якого було довгим і трудомістким процесом? Номенклатура продукції вітчизняних керамічних заводів, що виробляють цеглу, не дуже велика. При цьому найбільша частка виробів (близько 70%) припадає на звичайний (рядовий) будівельний цегла, що виготовляється методом пластичного формування або напівсухого пресування (ГОСТ 530-95). Повнотіла керамічна цегла повсюдно застосовується при зведенні несучих стін, склепінь, опорних колон, фундаментів і інших, сильно навантажених конструкцій будівель, а також димарів у тих випадках, коли температура відхідних газів нижче температури випалу цегли. Природний колір керамічної цегли варіюється від світло-червоного до коричневого, що обумовлено наявністю офарблюючих оксидів (оксидів заліза, титану, марганцю та ін) Споруди з цієї цегли мають непривабливий вигляд і припускають подальше обштукатурювання або покриття облицювальним матеріалом. Повнотіла цегла може мати технологічні пустоти (менше 13%), щільність - понад 1600 кг / куб. м і забезпечує максимальну міцність цегляної кладки. Також випускається так званий пустотіла (ефективний) цегла, що має наскрізні (або некрізні) круглі або прямокутні (щілиноподібні) отвори. Зміст технологічних порожнин в цьому випадку знаходиться на рівні 18-45%, що істотно знижує вагу і теплопровідність цегли (порівняно з повнотілою). Об'ємна щільність ефективного цегли не перевищує 1400 кг / куб. м. Унікальний надефективну поризована цегла з щільністю нижче 950 кг / куб. м виробляє ЗАТ "Перемога KNAUF" (Санкт-Петербург). Ця цегла має найменшою теплопровідністю серед матеріалів розглянутої категорії.

Саман застосовується для влаштування зовнішніх стін з підвищеною теплоізоляційною здатністю, а також для зведення внутрішніх стін і перегородок. Не рекомендується використовувати цеглу цього типу для кладки фундаментів, цоколів і стін сирих приміщень. Ефективний цегла випускається одинарним (товщина 65 мм), полуторним (товщина 88 мм) і подвійним (товщина 138 мм), а також у вигляді великоформатних керамічних блоків. Полуторний цегла по висоті більше одинарного в 1,35 рази. При цьому кладка в 5 рядів полуторного цегли відповідає 7 рядах одинарного.

Керамічні блоки дуже вигідні. Так, наприклад, у Німеччині на їх частку припадає більше 30%. Слід, однак, зазначити, що застосування високопустотних цегли, особливо цегли з шириною порожнеч 16-20 мм, призводить до підвищеної витрати розчину кладки (до 0,45 куб. М на 1 кв. М стіни проти 0,25 куб. М на 1 кв. м стіни для повнотілої цегли). При цьому кладочний розчин заповнює порожнечі цеглини, що знижує ефективність цегли за теплотехнічними показниками. Т. е. виробництво високопустотних цегли (з шириною порожнеч понад 12 мм) вигідно тільки для його виробників, а для будівельників це приносить додаткові витрати з погіршенням теплозахисних властивостей зведених будинків і со-оружений. Так, у ГОСТі 530-71 "Цегла глиняний звичайний" і ГОСТі 530-80 "Цегла та камені керамічні" вказувалося, що розмір циліндричних наскрізних порожнеч за найменшим діаметру повинен бути не більше 16 мм, ширина щілиноподібних порожнеч - не більше 12 мм.

Ці обмеження були свого часу експериментально і теоретично обгрунтовані як в НИИСФ, так і під ВНІІСТРОМе. Саме при таких розмірах наскрізних порожнеч відбувалося мінімальне проникнення в порожнечі цементно-піщаного розчину при укладанні цегли в стіни будівель і споруд.

У 90-і рр.. після введення в експлуатацію цегляних заводів на імпортному обладнанні з'ясувалося, що при дотриманні вимог ГОСТу до розмірів наскрізних порожнеч заводи не зможуть випускати якісну цеглину в обсягах, заявлених постачальниками технологічного обладнання. Ну і як не важко вже здогадатися, вихід з цього становища був прийнятий вельми простий з точки зору чиновників і абсолютно незрозумілий вченим і фахівцям будівельної теплотехніки і безпосередньо будівельникам.

Вже в ГОСТі 530-95 "Цегла та камені керамічні" в п. 3.3.2 зазначено, що ширина щілиноподібних пустот повинна бути не більше 16 мм, діаметр циліндричних наскрізних порожнеч і розмір сторони квадратних порожнеч - не більше 20 мм. А в даний час ряд заводів випускають цегла за своїми ТУ, в яких розмір сторони квадратних порожнеч допускається до 22 мм. Основним критерієм таких дій вважається зниження собівартості керамічної цегли та підвищення його теплотехнічних властивостей. При цьому не зроблено нічого, щоб запобігти попаданню надмірної кількості будівельного розчину в порожнечі цеглини.

Встановлено, що теплозахисні якостей цегляних стін залежать не тільки від теплотехнічних властивостей цегли, але і розчину кладки. Слід зазначити, якщо у сухому стані теплопровідність цегли і розчину майже однакова, то при експлуатаційній вологості в стіні її величина у цих матеріалів відрізняється приблизно на 50%. Така відмінність пояснюється більшою схильністю цементно-піщаного розчину до сорбційних і сверхсорбціонному зволоженню в кладці стіни. Спостережуване в результаті контакту з вологим розчином додаткове зволоження цегли тільки на 1% призводить до зниження теплозахисних якостей стіни на 25-30%. При цьому встановлено, чим більше пористість черепка, тим менше вологи цегла поглинає з повітря і з розчину.

Отже, вологісного стану керамічного матеріалу в стіні в основному формує не його сорбційні властивості, а високе вологісного стану цементно-піщаного розчину. Для зниження експлуатаційної вологості кераміки необхідно прагнути до сни-женію витрати цементно-піщаного розчину в кладці. Крім надмірного перевитрати розчину, стіна, зведена з такої цегли, по теплотехнічних і комфортно-кліматичним умовам схожа стіні з щільного бетону.

В результаті благі наміри привели до сильної дискредитації прекрасного будівельного матеріалу - цегли керамічної. До числа основних технічних характеристик цеглини належать міцність і морозостійкість. Міцність зазвичай лежить в діапазоні від М 75 до М 250. Число позначає межа міцності на стиск в кг.с / кв. см. Для будівництва малоповерхових будівель зазвичай використовується цегла невисоких марок (М 100 - М 150). Слід зазначити, що цегла М 200 дорожче аналогічного М 100 на 20-30%. Вироби марки М 250 не часто зустрічаються на російському ринку. Одним з найважливіших особливостей цегли є морозостійкість (здатність витримувати певну кількість циклів заморожування-відтавання). Саме цим параметром визначається довговічність споруди. Як правило, морозостійкість цеглини - не менше 25-50 циклів, рідше - 75. Щоб оцінити, скільки приблизно років простоїть будинок, кількість циклів слід помножити на поправочний коефіцієнт, який (залежно від кліматичних умов) дорівнює 2,5-3. Важливе значення має також така характеристика цегли, як водопоглинання, яке має бути не нижче 6% і як правило не вище 14%. Купуючи партію цеглини, необхідно вимагати сертифікат, в якому повинні бути зазначені всі технічні характеристики. На жаль, наявність сертифіката, також як і покупка цегли відомого виробника, ще не є гарантією якості. Це пов'язано з тим, що на багатьох великих заводах поряд з технологічними лініями, обладнаними найдосконалішим дорогим обладнанням, продовжують функціонувати застарілі цехи, що випускають цеглу під тією ж торговою маркою, але параметри якого не відповідають сучасним вимогам. Поряд з технічним повинен бути і екологічний сертифікат. Взагалі, в порівнянні з іншими будівельними матеріалами і зокрема з бетоном, керамічна цегла найбільш екологічний. Крім глини, він містить мінімальну кількість добавок як правило не хімічного походження. Практично єдиним контрольованим параметром екологічного характеру є питома ефективна активність природних радіонуклідів, яка відповідно до Госту 530-95 не повинна бути більше 370 Бк / кг. Величина цього параметра залежить від географічного положення родовища глини, з якої виготовлена ​​конкретна партія цеглини. У будь-якому випадку рекомендується перевірити придбану партію за допомогою звичайного побутового дозиметра.

Лицьова (облицювальна) цегла, як випливає з назви, застосовується для облицювання фасадів будівель і внутрішніх приміщень. Технологія виробництва лицьової цегли принципово не відрізняється від виробництва звичайного керамічного. Але для лицьової цегли характерно більш якісне виконання поверхні ложкового і тичкової граней, які можуть бути не тільки гладкими, але і текстурованими. Деякі види лицювальної цегли мають на лицьових гранях фаски, які надають можливість виконання акуратних швів і перешкоджають вилущування лицьової поверхні. Крім цегли натурального кольору, в дуже невеликих обсягах проводиться оздоблювальна цегла з декоративним кольоровим зовнішнім шаром (ангобом). Застосування ангобірованного цегли розширює палітру декоративних можливостей зовнішньої обробки будівель. Але, як показала практика, в умовах російського клімату стійкість ангоба не велика. Вже через 5-10 років відбувається його відшарування від підкладки цегли, і біля будівлі, фанерованого такою цеглиною, непривабливий вигляд. Технологія виробництва високоякісних виробів дозволяє досягти рівномірності кольору і зменшити ймовірність появи висолів у процесі експлуатації. Міцнісні властивості лицьової цегли дозволяють застосовувати його не тільки з метою досягнення певного декоративного ефекту, але і як несучий матеріал поряд з рядовим цеглою.

До категорії облицювальних матеріалів може бути віднесений також і фасонний (фігурний) цегла. Виробники пропонують фасонна цегла зі зрізаним і округленим кутом, кутовий цегла, цегла для обрамлення віконних прорізів, арок, для пристрою підвіконь і т. д. До числа нечисленних заводів, що виготовляють фігурний цегла, відносяться "Рязанський цегельний завод", "Голіцинський керамічний завод" , ЗАТ "Будівельна кераміка" (Рязанська обл.). Застосування фасонної цегли дозволяє уникнути трудомістких операцій з різання звичайної лицьової цегли та надає архітекторам додаткові можливості декорування.
Дефекти облицювальної цегли

Претензії, що пред'являються до якості облицювальної цегли, найчастіше пов'язані з виникненням білястих патьоків на поверхні кладки, так званих висолів, які псують зовнішній вигляд будівлі. Висоли з'являються внаслідок проступания солей, що містяться в матеріалі цегли. Найчастіше їх наявність обумовлено порушенням технології виготовлення. Іноді це неприємне явище може також спостерігатися в результаті використання розчину кладки з противоморозні добавками.

Проблема полягає в тому, що висоли можуть проявитися не відразу, а через деякий час після зведення будівлі. Існують спеціальні склади (змивки), що дозволяють більш-менш ефективно боротися з цим недоліком, але процес цей досить трудомісткий і дорогий. В особливо важких випадках доводиться вдаватися до нанесення шару декоративної штукатурки.

Для з'ясування причин появи висолів в кладці існує порівняно простий спосіб якісного визначення наявності водорозчинних солей в цеглі - метод капілярного підсосу. Цегла укладають на ложкових грань в низький посудину з дистильованою водою (можна використовувати тричі прокип'ячену воду) на глибину 1-2 см. Протягом 7 діб треба забезпечити підтримку заданого рівня води в посудині і інтенсивне випаровування води з поверхні зразка, наприклад, за допомогою настільного вентилятора. Після закінчення 7 діб цегла висушують у сушильній шафі при температурі 100-105 оС, порівнюють з вихідним зразком, неподвергавшімся випробуванню на капілярне підсмоктування. Наявність водорозчинних солей в цеглі візуально оцінюють за наступною шкалою:

1. наліт відсутній;

2. є незначний наліт;

3. мається значний наліт.

Допускається такий наліт, який не можна видалити з поверхні за допомогою гострого інструмента.

Іншим дефектом, який непросто виявити при покупці цегли, є "дутики" - вкраплення частинок негашеного вапна, які розбухають під впливом вологи і "вибухають", утворюючи на поверхні цегли лунки різного розміру. Кількість цих вкраплень регламентовано нормативними документами, і кожна партія цегли повинна проходити відповідні випробування, але, як показує практика, ці нормативи виконуються не завжди. Для виключення шкідливого впливу вапна досить піддон з покладеним на нього цеглиною помістити на 40-60 секунд в басейн з водою, а після цього упакувати в поліетиленову плівку. Такий метод на нашу пропозицією з успіхом застосовується з 1997 р. на Себряковском комбінаті азбестоцементних виробів, що випускає лицьова керамічна цегла з глинистого сировини, що містить до 14% карбонатів кальцію. У міру розвитку науки і техніки удосконалювалося, природно, і мистецтво виготовлення цегли. Але в обов'язковому порядку майстри цегляного справи враховували особливості глини і у відповідності з цим у кожному конкретному випадку призначали індивідуальні технологічні параметри виготовлення цегли.

На жаль, з цим не стали вважатися вже в наш час. І, як показує практика, технологічні параметри почали встановлювати механіки, теплотехніки і т. д.

У період будівництва соціалізму і комунізму діячі держави російської взагалі порахували, що цегла своє віджив, і йому на зміну має прийти панельне будівництво. І як ми зараз бачимо, простоявши 30-40 років, "хрущовки" прийшли в повну непридатність. У той же час будівлі та споруди, побудовані з керамічної цегли, виготовленого з урахуванням особливостей глинистої сировини, стоять на землі і служать людству сотні років. Друга біда полягає в тому, що в 60-90-і рр.. машинобудівна база для цегляної промисловості перебувала в жалюгідному стані. Наголос робився на закордонне обладнання. Про результати такої політики досить відомо з публікації відомого виробничника цегляної галузі В. А. Крюкова - генерального директора ВАТ "Голіцинський цегельний завод". Нижче, практично дослівно, наводимо витримай з цієї публікації.

": Голіцинський цегельний завод в сьогоднішньому стані сформувався в передперебудовних роки, коли долар США за офіційним курсом був нижче рубля СРСР. У ті часи у зв'язку з відсутністю вітчизняних комплексних технологічних ліній в галузі будівельних матеріалів основний упор робився на будівництво цегельних заводів на базі імпортного устаткування як найбільш прогресивного в плані механізації і автоматизації технологічних процесів. Всього на заводі було змонтовано 3 таких лінії: НРБ, фірм "Серік" і "Морандо". На жаль, жодна з цих ліній не враховувала специфіку використовуваного на заводі місцевого глинистої сировини. Для розширення асортименту продукції та підтримання її високої якості в даний час ми вимушені використовувати привізну глиниста сировина. І не наша вина, що випускається на заводі керамічна цегла має відносно високу відпускну ціну. Це обумовлено його високою собівартістю.

До теперішнього часу немає жодного сучасного проекту будівництва цегельного заводу пластичного формування на базі вітчизняного устаткування.Ні головна організація ВНІЇСТРОМ, ні колишній ГІПРОСТРОМ не змогли цього зробити. Тільки інофірми готові постачати нам комплексні лінії. Вартість цих ліній становить $ 10-12 млн., а в перекладі на рублі Росії вартість такого заводу становить 300-360 млн. руб. Амортизаційні відрахування плюс плата за фонди і т. п. призводять до високої собівартості цегли з усіма витікаючими звідси наслідками. До того ж технологічне обладнання може працювати не нескінченно. І в даний час перед заводами, що знаходяться в експлуатації понад 10 років, стоїть серйозна проблема по заміні фізично зношених агрегатів. На жаль, до цих пір ні на рівні Держбуду, ні на рівні Уряду РФ не ставиться питання про створення комплекту вітчизняної технологічної лінії цегельних заводів, хоча є всі передумови для цього. І якщо зараз не вирішувати проблему будівництва цегельних заводів на базі вітчизняного устаткування, вартість яких буде в 3-4 рази нижче зарубіжних, то через 5-6 років ціна керамічної цегли підніметься до надхмарних висот або обсяги його виробництва скоротяться в кілька разів зі всіма витікаючими звідси наслідками.

Крім того, слід враховувати і фактор створення додаткових робочих місць в РФ. Випуск вітчизняних комплексів дозволить створити додаткові робочі місця в машинобудівної, будівельної та інших галузях. Доки ж ми повинні це робити для зарубіжних партнерів! На своєму досвіді ми переконалися, що незважаючи на те, що на наше підприємство постійно приїжджають численні екскурсії для ознайомлення з передовими технологіями, технологічна залежність від закордонних постачальників устаткування нічого доброго ні для нас, ні для споживачів нашої продукції не приносить ".

У світовій практиці для стін керамічні вироби проводяться різними способами - залежно від реологічних, фізико-хімічних властивостей сировини та призначення виробів. В основному вони виготовляються двома способами: пластичним формуванням і напівсухим пресуванням. Напівсухий спосіб пресування поступається по продуктивності і іншим показникам пластичного, але за деякими важливими показниками (простоті технологічної схеми з можливістю її механізації й автоматизації, скорочення виробничих площ, випуску продукції підвищеної міцності та ін) його перевершує.

Видобуток, переробка і зберігання глинистої сировини в обох випадках аналогічні і провадяться відповідно до експлуатаційними умовами родовища глини. Аналогічними є також методи контролю та випробування глинистої сировини.

Пластичний спосіб формування, хоча і найскладніший, традиційно набув найбільшого поширення. Цим способом можна виготовляти цеглу, керамічні камені і навіть плити та панелі з порожнистість до 70%. При цьому способі прес видає безперервний брус заданого профілю, який розрізається на вироби з наступним укладанням їх на рейки або рамки, потім сушінням в камерних і тунельних сушарках, перекладанням на пічні вагонетки і випалом в кільцевих або тунельних печах
.

Отже, з чого слід починати при вирішенні питання будівництва або реконструкції цегляних виробництв? З досвіду створення та будівництва двох технологічних ліній виробництва лицьової керамічної цегли напівсухого пресування на Себряковском комбінаті азбестоцементних виробів, автори цієї статті пропонують наступні рішення:

1. Як показали техніко-економічні розрахунки, в сучасних ринкових умовах завод потужністю менше 10 млн. штук умовної цегли в рік буде практично нерентабельним.

2. Будувати заводи потужністю 30 млн. штук умовної цегли в рік і більше теж видається недоцільним, оскільки ціна перевезення готової цегли на відстань понад 200 км практично порівнюється з ціною самої цегли.

3. Який спосіб формування сирцю вибрати? При відповіді на це питання слід в першу чергу враховувати фізико-технічні властивості конкретного глинистої сировини. Загальновідомо, що сформувати якісний сирець пластичним способом з глинистої сировини з числом пластичності менше 7 практично неможливо. Як показали наші дослідження понад 300 родовищ глинистої сировини, в своїй більшості глиниста сировина перезволожені по відношенню до нормальної формувальної вологості на 3-8%.

Т. е. при застосуванні пластичного способу формування вимагається його подсушка. У цьому випадку необхідно прорахувати, чи не вигідніше таку сировину підсушити до формувальної вологості напівсухого пресування.

У досить великої кількості глинистої сировини вологість на межі розкочування становить 24-30%. А це означає, що приблизно така ж буде і формувальна вологість. Сформована пластичним способом сирець після випалу буде мати водопоглинання понад 20-24%. Це не допускається ГОСТом. Отже, єдиним виходом з цього є формування сирцю за напівсухому способу.

Важливе значення має і те, що в даний час немає жодного проекту вітчизняної сучасної технологічної лінії потужністю 10-20 млн. штук ум. цегли в рік. У той же час, як це відомо зі сторінок журналу "Будівельні матеріали", в даний час успішно працюють створені нами дві технологічні лінії виробництва лицьової керамічної цегли напівсухого пресування.

4. Могильовський завод "Строммашина" практично повністю виробляє все технологічне обладнання для цих ліній, а до теперішнього часу, з метою зниження вартості, значну частину обладнання готова виробляти фірма "ВЕНДЕЛС" (м. Волгодонськ).

5. Слід зазначити, що Могильовський завод "Строммашина" в даний час випускає практично все обладнання для пластичного способу формування, причому значна частина обладнання випускається за ліцензіями зарубіжних фірм, і за якістю виготовлення і термінам служби це обладнання нітрохи не поступається закордонному, а ціна в 2 - 4 рази нижче.

6. Як ми вже повідомляли у своїй статті, на підставі результатів досвіду експлуатації ліній напівсухого пресування нами опрацьовано питання про створення вітчизняного комплексу технологічного обладнання для виробництва керамічної цегли по пластичному способом формування. Для реалізації цього проекту потрібні кошти в межах 5-6 млн. рублів. У співдружності з такими фірмами, як НП "Автоматстром" (м. Чебоксари), Могильовський завод "Строммашина", ТОВ "ВЕНДЕЛС" (м. Волгодонськ) і інші, при наявності фінансування протягом 1-2 років така лінія може бути створена. Хотілося б почути думку Держбуду Росії з цього питання.

Провівши численні дослідження і аналіз роботи діючих заводів з виробництва керамічної цегли напівсухим способом пресування, ми прийшли до наступних висновків:

1. Для отримання керамічного черепка з високими фізико-технічними властивостями в першу чергу необхідно виробляти ретельне усереднення глинистої сировини за мінералогічним і хімічним складом. Існуючі схеми підготовки пресспорошков не забезпечують виконання цієї вимоги.

2. Для отримання лицьової цегли сирець на випалювальні вагонетки повинен укладатися на постіль, а при надходженні сирцю в тунельну піч його вологість не повинна перевищувати 3,5%, в кільцеву - 5,0%. Разом з тим встановлено, що міцність свежесформованного сирцю в залежності від властивостей глинистої сировини знаходиться в межах 20-50 кг.с / кв. см. При його підсушування до залишкової вологості 3-5% міцність підвищується на 80-300%. Якщо укладати на постіль свежесформованний сирець, то при порівняно невисокій його міцності нижні ряди, як правило, деформуються. Підсушка ж сирцю істотно підвищує його міцність, що дозволяє без будь-яких проблем укладати його на випалювальні вагонетки на ліжко.

Таким чином, ми вважаємо, що існуюча традиційна схема виробництва цегли напівсухим способом пресування спочатку помилкова, в результаті чого отримується на діючих заводах керамічна цегла не витримує більше 15 циклів поперемінного заморожування і відтавання, а його зовнішній вигляд і міцність залишають бажати отримання більш високих показників.

Нами були проведені дослідження по ефективності впливу різних гліноперерабативающіх машин на якість одержуваної при цьому гліномасси двох родовищ. Ефективність впливу машин оцінювалася по зміні напруги при зсуві. Абсолютна вологість гліномасси становила 20 +0,5%. Аналіз проведених досліджень показує, що по ефективності переробки глинистої сировини на першому місці знаходиться шнековий прес з фільтруючою решіткою. Для забезпечення стабільності роботи преса нами була сконструйована спеціальна решітка, діаметр отворів в якій становить 18-22 мм. Для виключення деформації решітки і рівномірного розподілу гліномасси по перетину в перехідній голівці преса встановлено ущільнювальні-розподільний пристрій. На підставі отриманих даних на ряді цегельних заводів в останні роки були реконструйовані технологічні схеми массозаготовітельний відділень. Так, наприклад, на Балашовском цегельному заводі в Саратовській області (потужність заводу - 16 млн. шт. Умовної цегли в рік) на стадії підготовки шихти до шихтозапасник після живильника встановлені тільки каменевидільні вальці і шнековий прес з фільтруючою решіткою. У 1999 р. на Воротинського цегельному заводі в Калузькій області (комплекс СМК-350, потужність заводу - 60 млн. шт. Умовної цегли в рік) через 10 років його експлуатації серйозною проблемою стало питання про заміну дірчастих вальців фірми "Уніморандо" на нові. На запит заводу про реалізацію цієї ідеї фірма зажадала $ 300 тис. Таких коштів у заводу не було. За нашим пропозиціям, заснованим на вивченні фізико-технічних характеристиках гліноперерабативающего обладнання, замість цих вальців був встановлений шнековий прес з фільтруючою решіткою. Вартість реалізації цієї ідеї виявилася на порядок нижче, при цьому з технологічної схеми був видалений ще ряд агрегатів. Після цього завод працює досить стабільно і без будь-якого зниження якості готової цегли. Ця ж схема застосована нами при розробці технологічної лінії виробництва лицьової керамічної цегли напівсухого пресування на ВАТ "Себряковскій комбінат азбестоцементних виробів" у Волгоградській області. У процесі освоєння технологічної лінії виникли проблеми, які практично не враховувалися в технології керамічної цегли напівсухого пресування. Так, з'ясувалося, що відносна вологість теплоносія, що подається в сушарки, надає не менший вплив, ніж при пластичному способі формування. При зниженні відносної вологості теплоносія в зимовий період, нижче 65%, на перших стадіях сушки сирцю на ньому з'являлися сушильні тріщини. Причому характерно те, що при виході сирцю з сушарок при залишковій вологості 3-4% тріщини стають невидимі. Однак в процесі випалу тріщини знову розкриваються і вихід лицьової цегли не перевищує 20%.

Для регулювання вологості теплоносія, незалежно від пори року, нами розроблений спосіб його зволоження. Суть методу полягає в тому, що в повітропровід відбору теплоносія із зони охолодження тунельної печі подається в необхідній кількості вода. Зважаючи на те що температура в повітропроводі перевищує 250 оС, відбувається інтенсивне випаровування води і, як наслідок, вологість теплоносія, що подається в сушарки, підвищується до необхідних значень. Кількість води, що подається в повітропровід, регулюється спеціально розробленою системою.

Встановлено, що для виключення утворення тріщин на сирці в початковий період сушіння відносна вологість подаваного в сушарки теплоносія повинна знаходитися в межах 75-85%, а його температура на позиціях входу сирцю в сушарки не повинна перевищувати температуру сирцю на 5-7 оС. Керамічну цеглу одержують шляхом приготування пресспорошков заданого зернового складу з вологістю 7,5-7,8%, пресування сирцю на пресах СМК-1085 при питомому тиску в межах 20 мПа, сушки і випалення. Особливості розробленої нами технології напівсухого пресування полягають в наступному: на спеціально сконструйованому комплексі (на базі преса СМК-506) передбачено метод грануляції як один з ефективних варіантів підготовки глинистої сировини до сушіння; гранулювання вихідної сировини перед сушильним барабаном забезпечує покращення умов сушки, зниження втрат з виносами (винесення пилу), підвищення однорідності за хімічним і мінеральним складом глинистої сировини, розмірам і вологості шматків, що, в кінцевому рахунку, сприяє суттєвому підвищенню якості цегли.

В технологічну схему приготування пресспорошков введена стадія механічної активації маси в стержневом змішувачі конструкції ВНІІСТРОМа. Змішувач не тільки задовільно гомогенізують масу, але і забезпечує ущільнення і часткову грануляцію порошкових мас. Останнє покращує сипкість порошку і заповнення прес-форм, полегшуючи пресування і отримання якісних виробів.

Розроблена нами конструкція оснастки для пресування сирцю з наскрізними порожнечами покращує структуру і підвищує морозостійкість цегли. Щоб забезпечити підсушування сирцю перед укладанням його на випалювальні вагонетки, нами спільно з СКБ "Строммаш" (Москва) була розроблена автоматизована система: з'їм сирцю з преса; укладання його на полиці люлечно роторно-конвеєрної сушарки, спеціально сконструйованої для сушіння; з'їм сирцю з полиць сушарки та укладання його на випалювальні вагонетки з розміром пакетів 1х1 м.

Якщо уважно вивчити принципову технологічну схему виробництва лицьової керамічної цегли розробленої нами лінії, то можна побачити, що в принципі - це практично лінія пластичного способу виробництва цегли, в якій замість шнекового преса встановлений прес напівсухого пресування.

Зараз проводиться робота по будівництву таких технологічних ліній в різних регіонах Росії та країнах СНД.

Отже, якщо не намагатися йти проти природних властивостей глинистої сировини, а строго їх враховувати, керуючись здоровим глуздом в області економіки і якості готової продукції, то якість цегли по фізико-технічними властивостями жодним чином не буде залежати від способу його виробництва. Недостатньо високі показники по морозостійкості керамічної цегли напівсухого пресування, виробленого за традиційною технологією, прийнятою ще в 50-і рр.., Обумовлені тим, що хотіли отримати якісну продукцію найпростішими способами, без належної обробки глинистої сировини та ефективної сушки свежесформованного сирцю. Але, як відомо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.Спонсор статті:
Переглядів: 36 | Додав: denikin | Теги: властивості, застосування, Виробництво керамічної цегли | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Форма входа
Мини-чат
200
Відправити SMS
beeline megafon
mts utel
skylink tele2
kyivstar megacom
Категории раздела
Двері і вікна [1]
Інтер'єр і дизайн [1]
комунікації [1]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [0]
інструмент [2]
ванна кімната і санвузол [4]
оздоблювальні роботи [4]
матеріали [14]
електрика [2]
підлога [2]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
Як вибрати насос для системи водопостачання (0)
Там, де живе дитинство (0)
Бітумна мастика (0)
Стеклокром (0)
Пол маслом не зіпсуєш (0)
Стеклоеласт (0)
Пергамін (0)
Паркетна підлога розрахований на століття (0)
Рубітекс (0)
Путівник по свердла (0)
Штукатурка "Короїд" (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
Стеклофлекс (0)
Еластобіт (0)
Руберойд (0)
м'яка покрівля (0)
Бітумний праймер (0)
Умовні позначення на шпалерах (0)
Де використовують покрівлю з черепиці (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Установка унітазу (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Сучасні килими (0)
Натяжні стелі (0)
Вибір передпокої (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Все про грунтовки (0)
ЯК ВИБРАТИ БЕТОНОЗМІШУВАЧ? ВИБИРАЄМО БЕТОНОЗМІШУВАЧ (0)
Перепланування квартири (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Як вибрати ліжко (0)
Стеклоізол (0)
Як різати і свердлити плитку (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Укладання нового паркету (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Архітектурне проектування (0)
Штори для Вашого будинку (0)
Що таке керамограніт? (0)
Сталеві ванни (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Як обманюють на ремонті квартири бригади? (0)
Як вибрати шліфувальну машинку? Види куто-шліфувальних машин (0)
Укладання паркету своїми руками (0)
Техніка штукатурення (0)
Як відновити або відремонтувати архітектурні деталі з гіпсу (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Как можно закрыть трубы в туалете (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
ЯКУ ДРИЛЬ ВИБРАТИ? (0)
Який снігоприбирач вибрати? типи снегоуборщика (0)
Доглядаємо за мармуровими підлоговими покриттями (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Квіти для ванної кімнати (0)
Процес монтажу пластикових вікон (0)
Електромонтажні роботи. Проводи, кабелі і інструмент (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
3D шпалери (0)
Ремонтуємо нову квартиру (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Монтаж сантехніки у ванній кімнаті (0)
Як вибрати викрутку? акумуляторні викрутки (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
ЯК ВИБРАТИ драбини? СХОДИ ДРАБИНИ ДЛЯ ДОМУ (0)
Декоративна цегляна кладка (0)
Про користь дзеркал (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Як вибрати пилку? Основні характеристики циркулярних і ланцюгових пив (0)
Секрети сталевих дверей (0)
Стилі інтер'єру (0)
Критерії вибору міжкімнатних дверей (0)
Чистий дім - чиста планета (0)
Турецькі лазні (0)
Чотири способи обновити стіни (0)
Поради покупцеві міні-АТС (0)
Як вибрати плитку для кухні (0)
Матеріали для капітального ремонту стелі, стін і підлоги (0)
Скло віконне і не тільки (0)
Спальня: інтер'єр, освітлення, декорування спальної кімнати. (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Шпаклівка (0)
Чи є сенс в рідких шпалерах? (0)
Кріпильні матеріали (0)
Шпалери з деревної шпони (0)
Як утеплити мансарду (0)
Міжкімнатні перегородки з гипсокартона (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Бездротові камери відеоспостереження: як підібрати відеореєстратор (0)
Виготовлення дверної арки (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Поиск
Календарь
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0