Все про дверних петлях - 10 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Неділя, 24.02.2013, 21:45
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 10 » Все про дверних петлях
11:02
Все про дверних петлях

Все про дверних петлях

У магазинах завжди є великий вибір петель, але які саме Вам потрібні?

Петля - пристрій, за допомогою якого дверне полотно кріпиться до коробки. Петлі бувають ввертние і навісні, роз'ємні і нероз'ємні, ліві і праві.
Роз'ємна петля - з неї можна зняти двері, не відкручуючи при цьому петлі.
Нероз'ємна (універсальна) петля - та, яку доведеться відкрутити, перш ніж зняти двері.
Крила - невеликі пластини з дірочками з боків петлі, за допомогою яких вона кріпиться до дверей.
Дверне полотно - так продавці називають самі двері.
Дверна коробка - рама для дверей.
Европрітвор - виступи на торцях дверей.

Пам'ятаєте, як Митрофанушка з п'єси Фонвізіна «Недоук» відповідав на запитання вчителя: «Двері - це іменник або прикметник?» Сей недбайливий учень сказав, що, мовляв, двері, стоїть шостий тиждень у комори і ще не навешенная, - «іменник». А двері, прикладена до свого місця, - прикметник. З точки зору науки це, звичайно, повна нісенітниця. Але в певному сенсі тут є здорове зерно. Насправді, без петель двері дійсно ще тільки напівфабрикат. Саме за допомогою петель дверне полотно кріпиться до коробки і починає працювати: відкриватися і закриватися.
Різноманіття моделей і «фасонів» петель, існуючих сьогодні, викликає легку острах: «Навіщо стільки? Здавалося б, яку ні вибери - будь-яка підійде ». Насправді перш ніж купувати петлі, треба зрозуміти, для яких дверей вони вам потрібні. Інакше просто не зможете повісити двері.

З чого зроблені петлі?

По-перше, бувають латунірованние петлі. Метал (звичайно це різні цинкові або сталеві сплави) латуніруется зверху, щоб петля не іржавіла і її частини краще ковзали. Часто петлі покриваються емаллю різних квітів або іншими складами, що імітують бронзу, золото, хром.

По-друге, є петлі цілком з латуні. Вони зустрічаються набагато частіше: цей матеріал пластичний, легко піддається обробці. Вони також можуть бути відполіровані або покриті хромом.

І треті, найдорожчі і якісні, - сталеві. Справа в тому, що латунь м'якша, ніж сталь, і з часом починає злегка стиратися і незначно сточуються. Сталеві ж петлі майже вічні.

За способом кріплення петлі можна розділити на дві великі групи: ввертние і навісні.

Ввертной петля кріпиться за допомогою штирьков з різьбленням. Вона виглядає як два невеликі циліндрики з шурупами з боків. Спочатку один з цих циліндриків укручується у двері, інший - в дверну коробку, потім циліндри насаджують один на інший.

Ця конструкція використовується в основному для легких міжкімнатних дверей (20-50 кг).

Навісні петлі кріпляться за допомогою невеликих пластин з отворами з боків - крил: одне крило прикручується до полотна, інше - до коробки. Навісні петлі діляться на універсальні і неуніверсальні, а останні бувають ще лівими і правими. Яку вибрати?

Поясню: універсальна петля підходить практично для будь-яких дверей, байдуже в яку сторону вона відкривається - назовні або всередину. Але ці петлі не роз'ємні. Наприклад, якщо в кімнату буде потрібно внести громіздку річ - шафа або диван, то зняти двері можливо, лише відкрутивши від неї всі петлі.

Тому для любителів перестановок в квартирі я б порадила зупинити свій вибір на лівих чи правих петлях. Вони, на відміну від універсальних, роз'ємні. У разі потреби двері підводиться і знімається з петель. У цьому вони схожі на завіси. Єдина заковика в тому, що перед покупкою слід визначитися, в який бік буде відкриватися двері. Як це зробити? Встаньте перед передбачуваною дверима так, щоб вона відкривалася «на вас». Якщо хочете, щоб петлі розташовувалися по праву руку, - вам потрібні праві петлі, якщо по ліву - ліві. Ось наочний приклад: подивіться на схему. Все зрозуміло? Хоча ... перегодите робити висновки.


Схема, яка допоможе визначити, які петлі вам потрібні - ліві чи праві.

Виявляється, така класифікація петель на ліві і праві прийнята тільки в деяких країнах, наприклад, в Росії і Швеції. А, припустимо, в Іспанії, Італії, Ізраїлі - все з точністю до навпаки. Там, де у нас ліва петля, у них - права. Тому, щоб не ламати голову, намалюйте план квартири з відкритими дверима. Керуючись цією схемою, продавці-консультанти підберуть потрібні петлі (або двері з петлями) з тих, які у них є.

Схема неуніверсальної петлі, що відкриває двері тільки в певну сторону (вліво або вправо, всередину або назовні)

І ще: частина петлі, що закріплюється на полотні і що має штирек, називається «хлопчик» («тато»), а інша, яка прикручується до дверей і насаджується на першу, - «дівчинка» («мама»). Причому в цій термінології ніхто не плутається, у всіх країн і виробників прийняті саме такі визначення.

Ще одна важлива деталь: щоб поліпшити звуко-і теплоізоляцію, можна купити двері з европрітвором, або «чвертю». Тобто торець дверей не рівний, а з виступом. На дверній коробці під цей виступ, у свою чергу, зроблена виїмка. Тому, коли двері закриті, між нею і коробкою немає щілини, а отже, немає і протягів.

Але, як правило, на такі двері не можна поставити звичайну петлю: притвор заважатиме. Для цього використовуються або загвинчуються, або спеціальні петлі для дверей з «чвертю», крило яких зігнуто під ці виступи. Такі петлі також бувають, як правило, ліві і праві.

Бродячи по магазинах, я побачила петлю незвичайної круглої форми. Як мені пояснили фахівці, це запатентоване нововведення італійської фірми «Бараус» (Barausse). Справа в тому, що в даному випадку петля кріпиться не на бічному торці дверей, а зверху. Така петля легко переважується, і можна запросто поміняти сторонность дверей, як у холодильника. Це, погодьтеся, дуже зручно: звичайну петлю, прикручену до дверей, переставити в інше місце проблематично - залишаться сліди від шурупів. Втім, тут є одне «але»: такі петлі не продаються окремо, а поставляються тільки в комплекті з дверима фабрики «Бараус».

Ті, хто хоч раз купував нові двері, напевно знають: дуже багато дверей зараз продаються вже в комплекті з петлями, замками і ручками. З одного боку, це добре. Не треба турбуватися про те, що який-небудь горе-умілець прикрутить петлі не так, не туди або подряпає дверне полотно.

З іншого боку, це все-таки обмежує свободу вибору і примушує серйозніше ставитися до покупки петель. Але якщо у вас вже є двері і ви просто хочете змінити фурнітуру, діватися нікуди: доведеться відправитися на пошуки по магазинах.

Звичайно, можна нові двері поставити на старі петлі, але вже якщо у вас вистачило грошей на двері, не скупіться, ціна петлі незрівнянно менше ціни двері.

  1. Двері з европрітвором (або «чвертю») закріплена ввертними петлями. Як випливає з назви, ці петлі вкручуються в косяк і в полотно дверей.
  2. Спеціальна вигнута петля - ще один варіант для дверей з «чвертю».
  3. Петля італійської фірми Barausse, за допомогою якої можна міняти сторонность двері.
  4. Так виглядає на двері петля фірми Barausse.
  Зіпсувати петлю украй важко, якщо це не дешева залізна петля кустарного виробництва. Втім, якщо ваша дитина із задоволенням використовує двері замість гойдалок, то в цьому випадку може погнутися внутрішній штирек петлі. А ще деяку небезпеку таять у собі завіси, які вкручуються: при укрученні в досить тонке полотно дверей з европрітвором вони можуть його розщепити.
   Багато хто знає, що деякі петлі з часом починають огидно скрипіти. Що робити? Якщо петля скрипить, її можна змастити маслом. Проте ця процедура не вирішить проблему назавжди. Зазвичай скрип викликаний тертям частин петлі, а це означає, що петля руйнується і рано чи пізно її доведеться поміняти.
     Впритул зайнявшись петлями, я, природно, стала звертати ні них увагу. Де б я не бувала, куди б не приходила, відразу починаю роздивлятися двері. Так от, одного разу я помітила, що петлі, на крилі яких, приміром, чотири отвори, пригвинчені тільки двома шурупами. «Як же так, - думала я, - по ідеї, якщо виробник зробив чотири отвори, значить, у них повинні увійти чотири шурупа. І взагалі, чи важливо, на скільки шурупів повинні бути пригвинчені петлі? »
      Я задала це, здавалося б, «дрібний» питання багатьом установникам дверей. Їх відповідь була однозначна і одностайна: щоб петля не перекосилася і двері не розбовталася, кількість шурупів повинна строго відповідати числу отворів крила.
       Висновок. Довга і надійна робота петлі багато в чому залежить від того, наскільки правильно її вибрали і розташували на двері. У цьому можуть (і повинні) допомогти кваліфіковані продавці. Тому краще всього, перш ніж підете в магазин, намалюйте план квартири з відкритими дверима - і продавець допоможе вибрати потрібні петлі (або двері з петлями).

       Якими повинні бути петлі для вхідних дверей?

       Щоб вхідні двері не можна було зняти, придумані петлі з механізмом протівоснятія

       Петлі для вхідних дверей відрізняються від міжкімнатних великими розмірами. Вхідні двері, як правило, важче (80 - 150 кг) і міцніше.

       Крім того, виробники фурнітури для вхідних дверей придумали, як убезпечити квартиру від непрошених гостей: щоб вхідні двері не можна було зняти з петель, фірми випускають петлі з механізмом протівоснятія. На одному крилі зроблена впадинка, на іншому - виступ. При закритих дверях крила поєднуються, виступ входить у впадинку і не дає підняти двері.

       Як правильно вибирати фурнітуру?

       Перш за все треба знати вагу дверного полотна. А купуючи петлі, обов'язково порадитися, скільки штук необхідно купити. У всіх виробників є графіки залежності кількості, матеріалу та виду петлі від ваги дверей.

       Крім того, визначитеся, які петлі вам потрібні: праві, ліві або універсальні.

       Як визначитися з ціною? Розкид цін на петлі досить великий. Він залежить від розміру петлі, матеріалу, з якого вона зроблена, від місця, де ви купуєте, і коливається від 0,28 до 70 $.

       До речі, на думку багатьох фахівців, краще купити двері, повністю укомплектовану фурнітурою, щоб не мучитися, визначаючись, яка потрібна петля, скільки важить двері, та ще скільки петель і якого розміру вони потрібні.

       Думка фахівця.

       Місце розташування петлі теж важливо: чим важче двері, тим ретельніше вона повинна бути закріплена. Тому пропонуються наступні види установок петель.


       1. Для стандартних дверей: три петлі (дві вгорі, одна внизу).
       2. Для легких дверей: три петлі, рівновіддалені один від одного.
       3. Для важких дверей: по дві петлі внизу і вгорі.
       4. Для високих дверей більш 2100 мм: чотири петлі.
       5. Зазвичай прийняте розташування петель. Графік показує, двері якої ваги і якої ширини можна повісити на двох петлях.

       Спонсор статті:
       Переглядів: 23 | Додав: denikin | Теги: Все про дверних петлях | Рейтинг: 0.0/0
       Всього коментарів: 0
       Ім`я *:
       Email:
       Код *:
       Поиск по сайту
       Все для дому
       категории
       Двері і вікна [11]
       Інтер'єр і дизайн [23]
       комунікації [3]
       Ландшафтний дизайн [0]
       Будівництво з нуля [1]
       як вибрати інструмент [5]
       ванна кімната і санвузол [19]
       оздоблювальні роботи [19]
       матеріали [34]
       електрика [4]
       підлога [11]
       печі каміни [1]
       аксесуари [9]
       сантехнiка [6]
       меблі [4]
       Дизайн - проекти [6]
       Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
       балкон і лоджія [1]
       Архив записей
       Поділитися
        Керамічна плитка

       популярні статті
       Дизайн - проект спальні в японському стилі (0)
       Пробка на підлозі - мінуси і плюси (0)
       Зимовий сад на балконі (0)
       Флокові покриття (0)
       Натуральний лінолеум (0)
       Натяжна стеля в спальні (0)
       Поліуретановий лак (0)
       Меблі для спальні: ліжка (0)
       Дизайн - проект дитячої кімнати (0)
       Структурна штукатурка (0)
       Дзеркала в інтер'єрі (0)
       Внутрішнє оздоблення цегляного будинку (0)
       Дизайн - проект маленької ванної кімнати (0)
       Ванна кімната для дівчини. Дизайн - проект (0)
       Клейові стелі (0)
       Оздоблення кухні декоративним каменем (0)
       Внутрішня обробка дачного будинку (0)
       Живопис в сучасному інтер'єрі (0)
       Дизайн кухні 12 м (0)
       Ремонт маленької спальні (0)
       Французький балкон (0)
       Звукоізоляція квартири в панельному будинку (0)
       Картини для кухні (0)
       Дизайн стель в спальні (0)
       Кухонні меблі - куточки. Як вибрати куточок для кухні (0)
       Укладання мозаїчної плитки (0)
       Пластикові панелі для стелі (0)
       Яка підкладка під ламінат краще (0)
       Кухонна мийка з каменю (0)
       Молдінги стельові (0)
       Ковані меблі для передпокою (0)
       Обробка стелі на кухні (0)
       Сучасний інтер'єр спальні (0)
       Ковані меблі для спальні (0)
       Фарбування стін на кухні (0)
       Мармурові підвіконня (0)
       Варіанти освітлення кухні (0)
       Як наклеїти фотошпалери (0)
       Підвіконня - стільниця (0)
       Самостійна укладання ламінату (0)
       Сушка для рушників електрична (0)
       Клінкерні термопанелі (0)
       Установка кухонного миття (0)
       Які шпалери вибрати для спальні (0)
       Планування і дизайн передпокою в будинку (0)
       Гідроізоляція ванної кімнати (0)
       Морська тема в оформленні дитячої кімнати (0)
       Шафки для ванної кімнати (0)
       Дерев'яна ванна кімната (0)
       Інтер'єр малогабаритної кухні (0)
       Скла для міжкімнатних дверей (0)
       Як правильно клеїти вінілові шпалери (0)
       Чим обробити стіни в передпокої (0)
       Мобільний будинок Port-a-Bach (0)
       Натяжна стеля на кухні (1)
       Рушникосушки водяні з нержавіючої сталі (0)
       Російський і радянський фарфор в інтер'єрі (ексклюзив) (0)
       Вініловий сайдинг (0)
       Зовнішня обробка цегляного будинку (0)
       Скляні міжкімнатні двері (0)
       Ванна в дерев'яному будинку (0)
       Підйом по спіралі (0)
       Вибір дверей (0)
       Оздоблення фасадів (0)
       Дзеркальні стелі (0)
       Електропроводка: корисні поради (0)
       Масивна дошка (0)
       Як вибрати сходи-драбину? (0)
       Лакування деревини (0)
       Пінобетон (0)
       Вартість ремонту (0)
       Легкі металоконструкції (0)
       Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
       Квіти для ванної кімнати (0)
       Процес монтажу пластикових вікон (0)
       Стеклоеласт (0)
       Еластобіт (0)
       Пергамін (0)
       Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
       Переваги бітумної черепиці (0)
       ЯК ВИБРАТИ ГАЙКОВЕРТ? ВИДИ І ТИПИ ГАЙКОВЕРТІВ (0)
       Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
       Фасадна плитка (0)
       Шпаклівка (0)
       Віртуальна нерухомість (0)
       Теплоізоляція балкона (0)
       Покриття ванни емаллю (0)
       Виготовлення дверної арки (0)
       Види грунтовок (0)
       Стеклокром (0)
       Ремонт маленької ванної (0)
       Сходи з запахом лісу (0)
       Решетування під гіпсокартон (0)
       Вільне планування (0)
       Вибираємо електролічильник (0)
       НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
       Укладання паркету своїми руками (0)
       Обклеювання стін тканиною (0)
       Вибір передпокої (0)
       З чого побудувати будинок (0)
       Календарь
       «  Грудень 2012  »
       ПнВтСрЧтПтСбНд
            12
       3456789
       10111213141516
       17181920212223
       24252627282930
       31
       Статистика
       
       Онлайн всього: 1
       Гостей: 1
       Користувачів: 0
       Google