Все про плитці - 27 Листопада 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Середа, 25.09.2013, 15:41
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Листопад » 27 » Все про плитці
21:20
Все про плитці

Все про плитці


Досвідчений майстер-лицювальник допоможе вам створити з облицювальних плиток справжні плиткові килими, панно, мозаїки.

Для облицювання стін, підлог в житлових приміщеннях (кухнях, санвузлах, душових кабінах і ванних кімнатах) використовують плитки з різних матеріалів, які не тільки відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, але й покращують зовнішній вигляд обробляються поверхонь, виконують захисну функцію (оберігають від проникнення всередину приміщення вологи, звуку, низьких температур). Досвідчений майстер-лицювальник допоможе вам створити з облицювальних плиток справжні плиткові килими, панно, мозаїки.


До початку плиткових робіт у приміщенні повинні бути закінчені будівельні та монтажні роботи, прокладка, опресовування і випробування труб водопостачання і електропроводки. Температура повітря в приміщенні під обробку повинна бути не нижче 8-10 °. Плитки кріплять до стін і підлог за допомогою цементного розчину, мастики або клею.

Відсутність в періодичній пресі інформації, що дозволяє усвідомлено віддати перевагу тій чи іншій фірмі, знижує вимоги споживача до якості товару до рівня банальних потреб: (.. Монохромний, плямистий, під мармур, граніт і т д, з малюнком), ціна, розміри, колір, характер поверхні (глазурована, текстуроване, матова, з об'ємним, опуклим або втопленим малюнком), призначення (напольна, настінна).

Насправді плитка підрозділяється на цілий ряд класів у відповідності з нашим невимогливим ГОСТом і критеріями UNI CEN (Європейська комісія стандартизації). За кордоном навіть існує цілий спектр періодичних видань, присвячених виключно кахельної плитці: Керамічна Огляд світової глобальний огляд Керамічна, керамічні міжнародний форум, Azulejos, Bric World Review. У них висвітлюються проблеми технологічних процесів, новинки ринку, результати випробувань, проведених тими чи іншими заводами у відповідності зі стандартами CEN. У своєму огляді ми, не претендуючи на всеосяжну повноту викладу, постараємося познайомити вас з цими матеріалами і представити московський ринок керамічної плитки.

Один з актуальних в даний час факторів - ступінь екологічної чистоти матеріалу. І це зовсім не порожня формальність. Виготовляється плитка, як відомо, з природних компонентів: ретельно перемеленої гранульованої глини, містить переважно глинозем (польовий шпат і каолін). Нескладно здогадатися, що здоров'я споживача знаходиться в прямій залежності від того, наскільки вільна від радіоактивних і токсичних забруднень територія, на якій ведеться видобуток глини.

Якісні показники теж багато в чому залежать від складу використовуваної глини: міститься в ній кремнезем погіршує фізичні параметри готового виробу.

Виробничий цикл включає два основних етапи - формовку й випал. Сучасний процес виготовлення здійснюється на високотехнологічному обладнанні. Готові вироби контролюються автоматично за допомогою оптики, і весь виявлений шлюб за розміром, якістю поверхні, кутів і країв негайно відправляється в переробку. Поважають себе і своїх покупців фірми вказують в каталогах певний набір параметрів, за якими оцінюється та чи інша модифікація плитки, і можна бути впевненим, що весь надходить у продаж товар відповідає цим параметрам. При покупці плитки її якісні показники ви можете уточнити у продавця.

Настінна, або облицювальна плитка (стандарт EN 159)


Розрізняють принаймні шість класів настінної, або облицювальної плитки.

Диференціацію здійснюють на підставі перевірки ряду параметрів. Похибка відхилень по довжині і ширині, що не перевищує 0,5%, відповідає плитці вищого класу. До того ж класу належить плитка з відхиленням кутів не більше 0,3% від прямих. Лінійні параметри відповідальні за акуратність кладки, прямолінійність і рівномірність товщини міжплиточних швів.

Площина поверхні, покритої плиткою, багато в чому пов'язана з якістю кожної з них. Вироби, що володіють навіть незначної опуклістю серединної частини або країв, утворюють нерівномірно відблисків поверхні.

Крім лінійних важливу роль в оцінці якості плитки відіграє такий показник, як фізико-хімічна стійкість. З часом плитка може деформуватися, що свідчить про її низьку якість. Інша небажану властивість кераміки - здатність поглинати воду. Найбільш часто кахельна плитка використовується в приміщеннях з підвищеною вологістю, і та, що досить активно абсорбує вологу, може змінювати свої лінійні розміри, руйнувати сполучний матеріал, а потім і випадати. Стандарт вимагає, щоб збільшення ваги випробовуваного зразка при насиченні вологою в спеціальному пристрої не перевищувало 1% (гарна якість - обваження не більше ніж на 0,03%). Перевіряється плитка і на термічне вплив, і на обробку агресивними рідинами, такими як гідрохлорная кислота, калієва луг, побутова хімія. Випробування здійснюються майже протягом місяця.

Не зайве умова - стійкість до механічних ударів (CEN-стандарту немає). Визначають її за допомогою сталевої кульки (по Британському стандарту BS1281, вага - 28,35 г, діаметр - 19 мм), який падає з різної висоти (в залежності від товщини плитки: з 100-міліметрової - на 4-міліметрову плитку, з 700 -міліметрової - на 10-міліметрову плитку) на поверхню. Виріб вважається стійким, якщо сім з десяти зразків залишилися непошкодженими.

Поверхня глазурованої плитки перевіряється і на стирання абразивними речовинами. Це робиться за допомогою стрижнів з мінералів, твердість яких відома. У відповідності зі шкалою Мооса (вона включає 10 класів: від тальку до алмазу) визначають якість плитки.

Мінімальні вимоги до поверхневої стійкості глазурованої плитки - Моосу 5, для матових і інших плиток вони трохи вище - Мооса 6. Плитку з показником за шкалою Мооса 8-9 можна вважати цілком придатною для будь-яких стін у квартирі.

Плитка для підлоги (стандарт EN 177, 178)


Підлогова плитка, яка піддається значно більш серйозним фізичним навантаженням, чим настінна, повинна володіти і більшою стійкістю до тривалих впливів абразивами (див. стандарт EN 102).

За абразивної стійкості розрізняють кілька класів відповідно до PEI-тестом. Він полягає в обробці поверхні плитки складом з металевої крихти різних розмірів, корундової пудри і дистильованої води протягом чотирьох хвилин при певній швидкості обертання (300 оборотів в хвилину), ніж імітується посилений знос.

Плитка першого класу (PEI-1) призначена для приміщень, вільних від абразивного пилу, де люди ходять у м'якому взутті або босоніж (туалет, ванна, сауна та ін.)

Плитка третього класу (PEI-3) використовується для покриття підлог на балконах, сходах, у передпокої і коридорах, де ходять у вуличному взутті.

Плитка четвертого класу (PEI-4) дуже стійка і застосовується для покриття підлог у громадських будівлях, супермаркетах, готелях і пр., Де абразивну дію на них надзвичайно інтенсивно.

Плитка п'ятого класу (PEI-5) сама стійка і може бути використана в будь-яких умовах.

Бордюри, плінтуси, фризи та інше


Не надто часто, але все ж буває, що периметр поверхні, покритої кахельною плиткою, оформляють за допомогою фігурних елементів - плінтусів, фризів, бордюрів. Всі ці вироби супроводжують, як правило, основної продукції - прямокутної плитці і продаються тим же дистриб'ютором.

Плитка одинарного випалу.


Пресовані глазуровані плитки з кольоровим або світлим підставою.

Застосовується для укладання підлог та облицювання стін як всередині, так і зовні будівлі.

Може бути розмірів 10х20, 20х20, 30х30, 40х40, 60х60 см

Промисловість випускає плитку одинарного випалу з кольоровим (червоним) або світлим (від світло-сірого до бежевого) підставою. Забарвлення залежить від вмісту в глині ​​заліза, чим його більше в сировині, тим "червоній" виріб.
У відповідності з технологією "одинарного випалу" плиткову сировинну суміш глазур'ю і ліплять один раз. Основна перевага такого підходу, низька ціна виробу. При цьому якість не завжди буває "на рівні", і ось чому. При випаленні сировинної суміші знаходяться в ній частинки води перетворюються на пару, прагне вирватися "на волю". А так як поверхня плитки залита глазур'ю, то бульбашки пари або "застигають" під її шаром безліччю "мошок", або "розривають" покриття, що призводить до утворення на блискучій поверхні плитки дрібних тріщин.

Плитка однократного випалу може мати як високу, так і дуже низьку пористість. Низькопористий відрізняється гарною морозостійкістю (так як менше поглинає воду) і коштує дорожче. Якщо мова йде про зовнішнім облицюванні будівлі або приміщень із значними перепадами температур, скупитися на морозостійкі Нізкопорістая плитку не слід.
На внутрішній же обробці можна заощадити: для сходового майданчика або туалетної кімнати морозостійка плитка потрібна, як рибі - парасольку.

Майоліка


Пресована глазурована плитка подвійного випалу з кольоровим пористим підставою.

Застосовується для облицювання внутрішніх стін житлових приміщень з низькою вологістю повітря.

Розміри: найбільш розповсюдженний є 15х15, 15х20, 20х20 см. Також використовують вироби малих розмірів (10х10 см) в поєднанні з великими елементами.

Сировина для виробництва майоліки являє собою суміш їх глиняного, піщаної, карбонатної фракцій і окису заліза. Наявність в сировинній суміші окису заліза надає основі плитки рожевий відтінок. Глазур використовується тільки непрозора, кольорова.

Виготовляється майоліка за технологією, що передбачає два роздільних випалу: спочатку обпалюють неглазуровану плитку, потім на неї наносять глазур і обпалюють вдруге. Дворазовий випал дозволяє уникнути тріщин і "мошок" на поверхні, в результаті плитка виходить рівною, блискучою і дуже декоративною. Майоліка не призначена для ванних кімнат, душових і аналогічних приміщень у зв'язку з тим, що майоліка високопористий матеріал, і має велике водопоглинання - 15-25 відсотків.

Фаянс


Пресована глазурована плитка з білим пористим підставою.

Застосовується при укладанні підлог та облицювання стін внутрішніх приміщень будівлі.

Розмірами буває 20х20, 15х20, 30х30 см і інших.

Фаянсовий плитку пресують зі світлих, не містять залізо, глин, тому кольоровий є тільки глазурована поверхню. Якість фаянсової плитки (так само як і інший кераміки) на 60-70 відсотків залежить від стабільності (однорідності) вихідної сировини. Щоб його витримати, сировинні компоненти, просівають через ряд сит, відловлюють великі частинки.

При випаленні температуру в печі підвищують поступово. Це важливий момент. Так, наприклад, якщо занадто швидко проскочити відмітку 600 градусів, станеться неповне вигоряння органічних домішок, неминуче присутніх в глині. У результаті може виникнути дефект, званий (чорною серцевиною). Плитку з таким дефектом не можна використовувати в приміщеннях з перемінним температурно-влажостним режимом. Погано обоження зразки швидко втрачають колір, мають неправильну форму і легко руйнуються.

Готове вироби випробовують на міцність-піддають тиску, що перевершує норму (25 кгкв.см), перевіряють зовнішній вигляд. На поверхні фаянсової плитки не повинно бути плям, вицвітів та інших дефектів. Виріб повинен бути ідеально пласким, неприпустимі хвилястість, потовщення глазурі по периметру більше 5 мм, тріщини, виплавки діаметром більше 1 мм.

Клінкерна плитка


Неглазурована або глазурована плитка одинарного випалу з різнобарвною основою.

Застосовується для укладання підлог усередині і зовні будівлі, облицювання зовнішніх стін житлових, громадських, промислових, спортивних споруд.

Розміри: проводиться найрізноманітніших розмірів і форм, найбільш типові - 12х22, 20х20, 30х30 см і інших.

Клінкерна плитка виробляється з суміші оттоженной необробленої глини з добавкою фарбувальних оксидів, енергетичних плавітелейі, як правило, не глазуруєтся. Формують її екструдуванням або пресуванням. Сировинна суміш обпалюється при температурі до 1250 градусів аж до початку остеклененія.

Застосування при формуванні процесу екструдування дозволяє виробляти плитку складної геометричної форми і різних облицювальних елементів - цоколів, куточків, ступенів і та кдалее. Клінкер володіє хорошими характеристиками опору механічних навантажень, стиранням, дії атмосферних явищ і перепадів температури. Він не схильний до дії агресивних хімічних речовин, лекго чиститься і невибагливий в експлуатації.

Котто


Екструдована неглазурована плитка з червоною пористої основою.

Застосовується для настилання підлог всередині будівель. Обоженная плитка може також застосовуватися для облицювання фасадів.

Найбільш поширені великі розміри плитки - 25х25, 30х30, 20х40, 40х60 см, однак разом з великими елементами використовують і маленькі 10х10 см.

Котто являє собою керамічний матеріал, що виготовляється з глин різних видів. Сформовані екструдуванням і висушені плитки обпікаються при температурі до 1110 градусів. Основа виходить пориста, червоного кольору з самими різними відтінками (залежно від виду глини). Поверхня цих плиток, як правило, не глазуруєтся.

Котто володіє підвищеною стійкістю до впливів абразивних матеріалів, характеризується високим опором стисненню, вигину, дії агресивних хімічних речовин і атмосферних явищ. За формою буває квадратної, прямокутної, шестикутної і восьмикутної.

Керамічний граніт


Плитка із спеціальних важких глин з додаванням мінералів.

Застосовується для пристроїв поверхонь, піддаються великим механічним навантаженням і вимагають підвищеної стійкості до хімічних реактивів і морозу.

Виготовляють розмірами 15х15, 20х20, 30х30 см і інших розмірів, товщиною від 7,5 до 12 мм.

Керамічний граніт виготовляють зі спеціальних, так званих важких, глин. Формування відбувається на пресах під тиском близько 500 кгкв.см. Потім плитку обпалюють в печі при температурі 1250 градусів. Для додання матеріалу потрібного кольору в сировинну маси додають спеціальні мінеральні пігменти. Плитка рівномірно забарвлена ​​по всій товщині, тому з часом вона практично не вицвітає.

Керамічний граніт має дуже щільну і рівну структуру, що забезпечує його високу механічну міцність (за шкалою MOHS-8 одиниць, для порівняння самий твердий матеріал алмаз має 10 одиниць). Низьке водопоглинання (0,02-0,05 відсотка) захищає його від руйнування при заморозках, а також при різких перепадах температур.

Плитку керамічного граніту виготовляють з рельєфною, матовою, полірованою поверхностьюі, як правило, не глазур'ю. Рельєфна поверхня-у плиток, які після випалу не піддаються механічній обробці. У процесі виробництва бульбашки газу, що знаходяться на сировинний масі, піднімаються нагору і роблять поверхню матеріалу нерівною. Така плитка застосовується в основному для облицювання фасадів будівель. Полірування підвищує естетичну цінність керамічного граніту, але днлает їх більш тонкими, що знижує міцність. Втім, для внутрішньої обробки це не має великого значення.

Смальта


Плитка із цветног глушіння скла.

Застосовується для обробки підводної частини басейнів, а також для мозаїчних робіт.

Виготовляється з розплавленої скломаси. У процесі виробництва плитки спочатку відливають (іноді пресують), а потім обпалюють. Деякі категорії мозаїчних плиток виготовляють з додаванням виробного каменю. Смальта відрізняється стійкістю кольору - не вицвітає і не вигорає під впливом УФ-променів. Коефіцієнт його водопоглинання практично дорівнює нулю, що визначає її сферу застосування.

Результати досліджень показують, що смальта хімічно стійка до впливу будь-яких агресивних середовищ. Так, дослідним шляхом встановлено, що при кип'ятінні її в розчині соляної кислоти втрата в масі не перевищує 1 відсотка.

Колірна палітра смальти включає сотні різноманітних кольорів і відтінків, що дозволяє отримувати панно високої художньої якості.

Спонсор статті:
Переглядів: 95 | Додав: denikin | Теги: Клінкерна плитка, фризи, плінтуси, Смальта, Котто, Майоліка, Фаянс, Все про плитці, Бордюри, Керамічний граніт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [27]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [37]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [2]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [2]
Архив записей
Поділитися
 Удостоверение стропальщика- документ, который необходим для проведения высотных работ.. Предлагаем пройти курсы стропальщика в Москве. Курсы стропальщика от 4 500 руб. Керамічна плитка

популярні статті
Товариство власників житла + керуюча компанія =? (0)
Бетон в дизайні інтер'єру! (0)
Кабінет на балконі! (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Про користь дзеркал (0)
Як вибрати дверний доводчик (0)
Бітумна мастика (0)
скляні сходи (1)
Басейни (0)
Фарбування стелі (0)
Вибираємо водопровідний кран (0)
Нові можливості звичних речей (0)
Будівництво лазні з оциліндрованої колоди (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Техніка штукатурення (0)
Легкі металоконструкції (0)
Вартість ремонту (0)
ГКЛ (гіпсокартонний лист) (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Що таке лінкруст (0)
Flaminia - елітна італійська сантехніка (0)
Мінераловатні плити (0)
Сталеві ванни (0)
Як вибрати ліжко (0)
Кілька слів про об'єднання санвузла (0)
Будинок з майбутнього (0)
Листовий пінопласт (0)
Еластобіт (0)
Вибираємо надійні труби для дому (0)
як викласти робочу зону на кухні (0)
Віконні решітки, безпека житла (0)
Як знайти роботу будівельником? (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Чавунна ванна: майже поваленим королева (0)
Розвиток технологій виробництва пластикових вікон (0)
Легкий характер пластикових вікон (0)
Як вибрати душ (0)
Планування кухні. Острівна і півострівна планування кухні (0)
Акустичні підвісні стелі (0)
Міжкімнатні двері: вибір за вами! (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Пластикові водопровідні труби (0)
Сауна на балконі (0)
Санітарні норми в дизайні інтер'єру (0)
Протипожежні двері (0)
Шпаклівка (0)
Мокрий фасад (0)
Металопластикові водопровідні труби (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Стеклокром (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Стелим керамічну плитку (0)
Укладання нового паркету (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
Будівництво будинку в зимовий період. (0)
Як вибрати дриль або перфоратор (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Секрети сталевих дверей (0)
З чого побудувати будинок (0)
Меблі в дачній гармонії (0)
Декоративні обробні панелі (0)
Гідромасажні ванни (0)
Стилі інтер'єру (0)
Вільне планування (0)
ЯК ВИБРАТИ ВУГЛОШЛІФМАШИНИ "БОЛГАРКУ" (0)
Позначення ЛКМ (лакофарбових матеріалів) (0)
Будинок з бруса! Переваги (0)
Наклеювання шпалер (0)
Пінобетон (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Шпалери можуть бути рідкими (0)
Интерьер в стиле минимализма (0)
Про вибір виду фарби (0)
Все про дверних петлях (0)
ЯК ВИБРАТИ БУР? БУРИ ДЛЯ ПЕРФОРАТОРА (0)
Інтер'єр домашньої бібліотеки (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Нова кераміка «під камінь»: немає межі досконалості (0)
Рубітекс (0)
Стеклоеласт (0)
Вибір дверей (1)
Стеклофлекс (0)
Вибір облицювальної цегли: його достоїнства і переваги (0)
Руберойд (0)
Пергамін (0)
Баштові крани - ретроспектива і сучасність (0)
Стеклоізол (0)
Іспанська керамічна плитка (0)
Підлогові покриття (0)
Оздоблення фасадів (0)
Який шуруповерт краще вибрати? На що звернути увагу, купуючи шуруповерт (0)
Фрезерування алюкобонд (0)
Як наклеїти фотошпалери (0)
C чого почати ремонт у ванній кімнаті? (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Вибираємо електролічильник (0)
Гідності швидкомонтованих будинків (0)
Фасадні роботи (0)
Календарь
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Google