Залізобетон: перевірено часом - 21 Грудня 2012 - Будівництво, ремонт, благоустрій, дизайн інтер'єру
Субота, 30.08.2014, 21:00
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » 2012 » Грудень » 21 » Залізобетон: перевірено часом
10:40
Залізобетон: перевірено часом

Залізобетон: перевірено часом


Залізобетон - штучний будівельний матеріал, у якому з'єднані в монолітне ціле сталева арматура і бетон.


Залізобетон: перевірено часомЗалізобетон - штучний будівельний матеріал, у якому з'єднані в монолітне ціле сталева арматура і бетон. У сучасному будівництві цей «союз» має надзвичайно широке поширення, що не дивно - адже залізобетон володіє великими технічними та економічними перевагами в порівнянні з іншими матеріалами.
Споруди із залізобетону вогнестійкі й довговічні, не вимагають спеціальних захисних заходів від руйнівних атмосферних впливів. Міцність бетону з часом збільшується, а арматура не піддається корозії, будучи захищеної оточуючим її бетоном. Залізобетон має високу несучу здатність, добре сприймає і статичні, і динамічні (у т.ч. сейсмічні) навантаження.
Термін "залізобетон" нерідко вживається як збірна назва залізобетонних конструкцій і виробів (ЗБВ). Із залізобетону відносно легко створювати споруди і конструкції найрізноманітніших форм, досягають великої архітектурної виразності.
З чого виготовляють ЗБВ Цемент і вода є активними складовими бетону - в результаті реакції між ними утвориться цементний камінь, що скріплює зерна заповнювачів у єдиний моноліт. Між цементом і заповнювачем не відбувається хімічної взаємодії, тому заповнювачі часто називають інертними матеріалами. Однак, великий заповнювач (щебінь гірських порід або вапняку) і дрібний заповнювач (кварцовий, він же річковий пісок) істотно впливають на структуру і властивості бетону.
В якості арматури використовуються металеві (сталеві) прутки або пучки дротів. Арматура підрозділяється на робочу й монтажну. Робоча арматура розташовується в нижній частині виробів, що працюють на вигин: плит перекриттів, балок, у підошвах фундаментних блоків. Монтажна арматура створює об'ємний скелет виробу, фіксує розташування стрижнів робочої арматури, сприяє фіксації і закріпленню закладних деталей і монтажних петель.
Одним з різновидів залізобетону є напружений залізобетон. За рахунок застосування спеціальних технологічних прийомів, в процесі виготовлення матеріалів з напруженого залізобетону арматура замонолічівают в бетоні в частково розтягнутому вигляді.
Справа в тому, що плити перекриттів і несучі балки в конструкції працюють на вигин. По-перше, вони сприймають навантаження конструкції підлоги (у тому числі і власна вага); друге - навантаження від побутових предметів, розміщених на поверсі;-третє - навантаження, що передається від стін на каркас будівлі. В результаті, нижні шари плити перекриття або несучої балки перебувають у злегка розтягнутому виді, що негативно позначається на їхній надійності.
Якщо ж нижні шари панелі або балки в процесі виготовлення були штучно стиснуті ("напружений" залізобетон), то під побутовим і конструкційним навантаженням вони будуть знаходитися в нейтральному стані. У цьому випадку напруга в них буде мінімальним, а, значить, і мінімальні будуть проблеми, пов'язані з експлуатацією конструкції.
Як виготовляють ЗБВ

Плити перекриттів (пустотні і ребристі), перемички, елементи огорож, підвалів і фундаментів, плити дорожніх покриттів, деталі колодязів і стовпи освітлення - усе це вироби з залізобетону. Очевидно, що кожен виріб має характерну для нього систему армування, рецептуру бетону і технологію виготовлення.
Плити перекриття та перемички, що працюють на вигин, виготовляють з попередньо напруженого залізобетону. У підготовлену форму на спеціальні опори встановлюють арматурні стрижні, натягають їх механічним способом (за допомогою домкратів) або термомеханічно (за допомогою розігріву електричним струмом) і закріплюють у натягнутому положенні на бортоснасткі форми.
Заливання бетонної суміші з наступним віброущільненням може здійснюватися на стендах (із введенням пустотообразователей) або на конвеєрних лініях, у тому числі й способами прокату або роликового формування. Після цього вироби у формах відправляють на теплову обробку в спеціальні камери. Мета теплової обробки - прискорення твердіння бетону, і через 8-12 годин пропарювання при температурі середовища 80-95 C виріб набирає 65-75% своєї марочної міцності, еквівалентній 28 добі твердіння в природних умовах. Після того, як виріб затвердів, напружені арматурні стрижні звільняють від кріплення на стінках форми. Стрижні частково стискуються по довжині, і напруга від них передається бетону у виробі - у прилягаючих до арматурних стрижнів областях бетону формується напружений стан.
Вироби циліндричної форми (стійки, кільця і ​​т.п.) виготовляють методом центрифугування. Попередньо в напівформу, розміщену на стенді центрифуги, укладаються арматурні стрижні (при необхідності їх натягають), на які навивається металевий дріт - формується каркас виробу. За допомогою ложкового бетонораздатчіка по всій довжині напівформи розподіляється бетонна суміш, одну напівформу накривають зверху іншою і включають центрифугу. На першому етапі, бетонна суміш, за рахунок відцентрових сил, розподіляється в зовнішньої огороджувальної поверхні циліндричної форми. На другому етапі, за рахунок частоти обертання центрифуги, відбувається ущільнення бетонної суміші й формування виробу. Далі вироби (в напівформах або розпалублених) відправляють на теплову обробку.
Чого не можна робити при монтажі ЗБВ

Будь-який будівельний виріб, у тому числі і ЗБВ, розраховано на певні навантаження, перевищення яких небажано або неприпустимо. Для виробів, що працюють на вигин, будівельними нормами і правилами встановлені нормативно-допустимі навантаження. Обмовимося відразу, що величина цих навантажень забезпечує досить значний запас надійності і, при коректному монтажі конструкції, руйнування виробу практично виключено.
Кожна будівельна конструкція (у тому числі й плити перекриття) розрахована на певні схеми монтажу. Ці схеми відомі будівельникам, а їх порушення може призвести до небажаних наслідків. Дуже часто виникає необхідність зробити отвір у панелі перекриття, і якщо при його формуванні буде порушена цілісність арматурного каркаса панелі або, що не менш важливо, будуть розрізані арматурні стрижні, що забезпечують несучу здатність цієї панелі, то позитивний ефект "попереднього напруження" буде практично повністю усунутий. Подібна ушкоджена панель не буде відповідати шкалі нормативно-припустимих навантажень.
Якщо ж зробити отвір у панелі все-таки треба, то необхідно передбачити консольне закріплення розрізаються панелей на проміжну опору (наприклад, на внутрішню несучу стіну або на перемичку) і виконати обв'язку з металевого профілю по периметру вирізаної частини плити із закріпленням (різьбовому або зварюванням) на цьому профілі кінців арматурних стрижнів.
Про доставку та проміжному зберіганні ЗБВ

Вже згадувалося, що заводські залізобетонні вироби мають високий ступінь надійності і лише від самих споживачів залежить, чи знизиться ця надійність надалі. Вироби, до того, як потраплять у конструкцію і займуть призначене їм місце, можуть бути піддані дії зайвих механічних навантажень або виявитися в умовах підвищеної вологості. Крім того, бетон піддається біологічній корозії (появі цвілі, грибка і пр.), що необхідно враховувати при його зберіганні.
Пошкодження виробів можуть відбуватися як при їх транспортуванні (доставці), так і при їх складуванні (проміжному зберіганні). Волога звичайно попадає у вироби при контакті із землею (капілярне підсмоктування) або атмосферними опадами, що може призвести як до погіршення механічних характеристик виробу, так і до розвитку на ньому кородуючої мікрофлори.
Найбільш поширений вид ушкоджень - механічні. Наприклад, при транспортуванні плит перекриття (покладених, як це і слід, на дерев'яні бруски-прокладки) поверх них були поставлені бетонні блоки. В результаті, вироби прибутку на об'єкт деформованими: з розкриттям тріщин шириною більше 1 мм по нижній частині, з відколами бетону й оголеною арматурою. Якщо це відбулося з вини постачальника, то подібні вироби повинні бути замінені. Але постачальники, як правило, дотримуються умови перевезення і подібних ситуацій практично не виникає.
Але коли вироби надходять на місце проміжного складування, коли за них уже сплачені гроші та вироби прийняті замовником, хазяїн повинен уже сам піклуватися про належні йому виробах. Навіть якщо вироби придбані з метою використання протягом тижнів або місяців, для них необхідно забезпечити певні "комфортні" умови зберігання. Майданчик для їхнього складування повинна бути вирівняна; між виробами і грунтом не повинно бути контакту; бажана наявність навісу або вкриває виріб плівки. Плити перекриттів бажано зберігати горизонтально (у "робочому положенні"), прокладаючи їх між собою дерев'яними брусками для провітрювання і для зняття виникаючих напруг.
Про дефекти, явних і неявних

Іноді в придбану партію потрапляють вироби з явними дефектами. Деякі з цих дефектів легко усуваються і не можуть вплинути на якість виробів, деякі - непереборні й носять "летальний" характер. Іноді дефекти мають фабричне походження, іноді вони виникають при самовивозі виробів в результаті їх некоректної транспортування.
Якщо виріб зовні не зруйнований, а присутні лише невеликі відколи, то вони досить нескладно усуваються шляхом їх закладення цементно-піщаним розчином або спеціальними ремонтними сумішами. Якщо ж дефект серйозний (зсув арматурного каркаса, невірна анкеровка закладних деталей і монтажних петель, тонкий захисний шар бетону), то подібні вироби підлягають поверненню виробникові і наступній заміні. Але, як правило, подібні дефектні вироби виявляють на ще стадії приймання технічним контролем і якщо вони і виходять за межі заводу, то виключно як некондиційні.
Деякі заводські дефекти (наприклад, сітка поверхневих тонких тріщин на плиті перекриття) не носять "летального" характеру і не впливають на надійність і несучу здатність виробу. Подібні дефекти усувають в процесі монтажу виробів.
Про властивості й класи бетону

По щільності бетони підрозділяють на особливо важкі, важкі (щільність D = 1800-2500 кг / м ³), легкі й особливо легкі. За розмірами заповнювача важкі бетони підрозділяють на бетони на великих заповнювачах і дрібнозернисті бетони. Плити перекриттів, плити дорожніх покриттів, перемички, елементи огорож, підвалів і фундаментів, деталі колодязів і стовпи освітлення виготовляють на основі важкого бетону.
Класи бетону по міцності на стиск (В), осьове розтягання (Вt), розтягання при вигині (Btb) характеризуються відповідною міцністю бетонів базового розміру у встановленому проектному віці (як правило - 28 діб). Таблиця залежності показників міцності важкого бетону від його класу наведена нижче.
Марка бетону по середній щільності (D) визначається фактичним показником маси бетону в сухому стані в одиниці об'єму зразків (кг / м ³).
Марка бетону по морозостійкості (F) визначається кількістю поперемінних циклів заморожування і відтавання в різних середовищах, які витримують контрольні зразки без зниження міцності на стиск більше регламентованої (для Московського регіону F повинна бути не менше 35).
Марка бетону по водонепроникності (W) визначається величиною тиску води, при якому не спостерігається її просочування через контрольні зразки.
Нормовані показники якості бетону повинні бути забезпечені підбором його складу, виконанням технологічних режимів готування, ущільнення бетонних сумішей, твердіння бетонних виробів і контролюватися на виробництві.

Спонсор статті:
Категорія: матеріали | Переглядів: 378 | Додав: denikin5223 | Теги: Залізобетон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:
Поиск по сайту
Все для дому
категории
Двері і вікна [13]
Інтер'єр і дизайн [28]
комунікації [3]
Ландшафтний дизайн [0]
Будівництво з нуля [1]
як вибрати інструмент [5]
ванна кімната і санвузол [19]
оздоблювальні роботи [23]
матеріали [37]
електрика [6]
підлога [13]
печі каміни [2]
аксесуари [10]
сантехнiка [7]
меблі [9]
Дизайн - проекти [11]
Готові дизайн проекти квартири і будинки. Безкоштовно дизайн інтер'єру кухні, ванної та туалету, вітальні та спальні, дитячої, передпокою. Дизайн проекти офісів і кафе. Проекти типових квартир і дизайн заміського будинку, дачі, лазні
балкон і лоджія [2]
Архив записей
Поділитися


популярні статті
Вибір передпокої (0)
Стеклоеласт (0)
Мокрий фасад (0)
Алюмінієві композитні панелі (0)
Будівництво екологічно чистого житла (0)
Монтаж і ремонт покрівлі (0)
Теплоізоляція балкона (0)
Що нового в ремонті квартир на сьогодні? (0)
Фарбування стелі (0)
Шпаклівка (0)
Металевих зубчатих пластин. ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ. (0)
Утеплення вікон (0)
Бітумна мастика (0)
Протипожежні двері (0)
Види грунтовок (0)
Мінераловатні плити (0)
Штори і жалюзі PRiS (0)
Советы: как организовать интерьер (0)
Швидкомонтовані будівлі: технології швидкого будівництва (1)
Як вибрати насос для системи водопостачання (1)
Підлогові покриття (0)
Віртуальна нерухомість (0)
Сталеві ванни (0)
Будівельний матеріал гіпсокартон, що це? (0)
Про користь дзеркал (0)
Монтаж двері (0)
м'яка покрівля (0)
Кольорове рішення інтер'єру (0)
Іспанська керамічна плитка (0)
Що таке лінкруст (0)
Наклеювання шпалер (0)
Чому Європа відмовилася від виробництва пластикових вікон? (0)
Стеклокром (0)
Перепланування квартири (0)
Зимовий сад на балконі (0)
Утеплення будинку(продовження) Утеплення фасадів та мансард (0)
Обклеювання стін тканиною (0)
Рубітекс (0)
Пластикові вікна і двері ПВХ (0)
Звукоізоляція квартири в панельному будинку (0)
Будівельні роботи взимку (0)
Способи обробки басейнів (0)
Гідроізоляція дерев'яної підлоги (0)
Натуральний лінолеум (0)
Легкі металоконструкції (0)
Руберойд (0)
10 міфів про пластикові вікна (0)
Важливі моменти при проектуванні сходів (0)
Прихована і відкрита проводка (0)
Що таке керамограніт? (0)
Теплі підлоги в квартирі (0)
Все про плитці (0)
Бетонна річка на ім'я «Teka» (0)
Укладання ламінату і догляд за ним (0)
Як вибрати сантехніку (0)
Залізобетон: перевірено часом (0)
Переваги бітумної черепиці (0)
Міжкімнатні двері: вибір за вами! (0)
Діагностика квартири - це важливо (0)
Баштові крани - ретроспектива і сучасність (0)
Електропроводка: корисні поради (0)
Стеклоізол (0)
Стеклофлекс (0)
5 ПИТАНЬ ПРО ВАННИХ КІМНАТ (0)
Деталі для м'якої покрівлі (0)
Кілька слів про об'єднання санвузла (0)
Пластикові водопровідні труби (0)
Так складно вибрати басейн? (0)
Санітарні норми в дизайні інтер'єру (0)
Технологія укладання паркету (0)
ЯК ВИБРАТИ ШТРОБОРЕЗ? БОРОЗНИК І ЙОГО ПЕРЕВАГИ (0)
Складність вибору унітазу під ванну (0)
Стелим керамічну плитку (0)
Як правильно вибрати кахельну плитку (0)
Як повернути колишній блиск старому паркету (0)
Класифікація систем вентиляції (0)
Оббиваємо стіни тканиною (0)
Черепиця: види і способи укладання (0)
Укладання нового паркету (0)
Все про грунтовки (0)
Гідромасажні ванни (1)
Як поєднати кухню і їдальню (0)
ТЕСТ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ (0)
Листовий пінопласт (0)
Облицювання зовнішніх стін (0)
Вільне планування (0)
НАСОСИ. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ. ТИПИ (0)
Як правильно настелити килим на сходах (0)
Облицювання переднього борту ванній (0)
Електротехнічні роботи в квартирі (0)
Ремонт паркетних підлог (0)
Для чого потрібні зволожувачі повітря (0)
ЯК ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОЛОБЗИК (0)
Поради з ремонту сантехніки (0)
Хутряна спецодяг з хутра овчини для захисту від знижених температур (1)
Аксесуари для мийки (0)
Кріпильні матеріали (0)
Flaminia - елітна італійська сантехніка (0)
Передаємо нерухомість родичам і близьким (0)
Скільки тканини потрібно на штори? (0)
Календарь
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Google